Wicemistrzynie Polski

Anna Grzelak i Aleksandra Rusin z klubu ROKiS Radzymin zdobyły wraz z Emilią Jędrą srebrny medal Mistrzostw Polski Juniorów w łucznictwie w rozgrywkach drużynowych. Pod koniec sierpnia w Żywcu rozegrane zostały Mistrzostwa Polski Juniorów oraz Młodzieżowe Mistrzostwa Polski. W składzie drużyny Mazowsza znalazła się szóstka reprezentantów klubu z Radzymina.

W kategorii  juniora startowali Adam Woźnicki, Anna Grzelak (na zdjęciu pierwsza z prawej) oraz Aleksandra Rusin (na zdjęciu pierwsza z lewej), zaś wśród młodzieżowców Konrad Przesmycki i Justyna Kobak (na zdjęciu kuca).

Wśród juniorek Anna Grzelak, Aleksandra Rusin oraz ich koleżanka z ŁKS Radom Emilia Jędra reprezentowały Mazowsze I.  W pojedynku o ćwierćfinał okazały się lepsze od teamu Podkarpackie, wygrywając 204:184. W potyczce o wejście do finału dziewczyny  pokonały koleżanki z województwa małopolskiego 205:198 i oznaczało to, że będą walczyć o złoty medal.

Finał był bardzo zacięty i pełen emocji, lecz niestety nasze dziewczyny przegrały z reprezentantkami klubu ŁKS Łucznik Żywiec 192:195 i zostały srebrnymi medalistkami drużynowych Mistrzostw Polski.
Rewelacyjnie w eliminacjach spisał się Adam Woźnicki, który zdobył ?mały” brązowy medal, strzelając z odległości 70 metrów i zdobywając 310 punktów.

W eliminacjach wśród 63 juniorów zajął bardzo dobre czwarte miejsce z rekordem życiowym. W walce o 1/32 Adam spotkał się z Patrykiem Łyszkowskim, nie dając cienia szansy swojemu przeciwnikowi (99:64). W następnym przejściu nie było już tak łatwo.  Adam jako  jeden z faworytów tej imprezy niestety przegrał z dużo słabszym Karolem Studenckim 96:99 i pożegnał się z turniejem, kończąc zawody na słabym 26 miejscu.

Żaden z zawodników kadry Mazowsza nie dostał się do pierwszej ósemki Mistrzostw Polski. Juniorki również spisały się poniżej oczekiwań. Anna Grzelak po eliminacjach zajmowała piąte, zaś Aleksandra Rusin 17 miejsce wśród 43 zawodniczek.

Ania nie musiała walczyć o wejście do 1/32, gdyż miała wolny los. W następnym przejściu uzyskała doskonały wynik 111 punktów i pokonała Magdalenę Kwaśnik. Niestety w następnym pojedynku  Anię dopadł niespodziewany kryzys formy, co przyniosło porażkę z Natalią Leśniak 92:95. Ania ostatecznie zajęła 12 pozycję Mistrzostw Polski.

?Oczko” niżej sklasyfikowano Aleksandrę Rusin. Na początku także miała wolny los. O wejście do najlepszej 16 zawodów zmierzyła się z Dagmarą Janeczek i wygrała 96:92. W następnym przejściu przegrała niestety z brązową medalistką Pucharu Europy Joanną Kamińską 91:100.

Najlepszy młodzieżowiec klubu z Radzymina Konrad Przesmycki po eliminacjach zajmował 20 miejsce wśród 54 zawodników. Wśród pań Justyna Kobak ustrzeliła dwa wyniki życiowe 272 i 274 (546) i zajęła również 20 miejsce. W rozgrywce finałowej Konrad Przesmycki w 1/64 pokonał Jacka Gałczyńskiego 99:98, zaś w 1/32 nasz najlepszy młodzieżowiec pokonał Karola Sokołowskiego 95:89. W pojedynku o 1/8 Konrad musiał uznać wyższość  Mateusza Toborowicza, przegrywając 98:105. Konrad Mistrzostwa Polski zakończył tuż za pierwszą dziesiątką – na 11 pozycji. Justyna Kobak w pojedynku o 1/16 zaprezentowała się słabo, przegrywając 88:94 z Pauliną Witalą, i zakończyła zawody na 23 miejscu.

Lepiej spisali się reprezentanci Mazowsza w rozgrywkach drużynowych. Adam Woźnicki cieszący się uznaniem trenerów wojewódzkich został powołany do najlepszego składu Mazowsza. Przyszło mu strzelać w doborowym towarzystwie razem z kolegami z reprezentacji narodowej Adamem Krenke – wielokrotnym Mistrzem Polski i brązowym medalistą Mistrzostw Europy oraz Jackiem Neską,

Mistrzem Polski z 2007 roku. Mazowsze I jako faworyci rozgrywek drużynowych zajmowało drugie miejsce po eliminacjach, ustępując tylko kolegom z województwa świętokrzyskiego. W pierwszym przejściu Mazowsze I pokonało Dolnośląskie II  193:158. Wszystko szło po myśli naszych chłopców. W kolejnym przejściu stało się coś, czego nikt się nie spodziewał.

Mazowsze I przegrało o wejście do strefy medalowej z województwem śląskim 192:198. Chłopcy byli bardzo zawiedzeni. Opuszczali obiekt Łucznika Żywiec ze łzami w oczach. Zajęli piątą lokatę wśród 16 drużyn, co nie mogło ich usatysfakcjonować.

W rozgrywkach młodzieżowych Konrad Przesmycki razem z kolegami z drugiej drużyny Mazowsza ukończył zawody na 8 miejscu. Wśród pań w walce o ćwierćfinał miała miejsce ogromna sensacja. Justyna Kobak wraz z koleżankami z drużyny pokonały wielkie faworytki ŁKS Łucznik Żywiec 175:171. O wejście do finału niestety przegrały z Małopolskim I 176:209.

W walce o trzecie miejsce także przegrały 168:199 z Małopolskim II, co i tak dało im znakomitą czwartą pozycję. W rankingu klubów ROKiS Radzymin uplasował się na rewelacyjnym 6 miejscu, będąc najwyżej sklasyfikowanym klubem z Mazowsza. Nie byłoby tych wspaniałych sukcesów, gdyby nie pomoc władz miasta z burmistrzem Zbigniewem Piotrowskim na czele.

Na koniec życzymy powrotu do zdrowia zawodniczce ROKiS Radzymin Katarzynie Kobak (na zdjęciu stoi w środku), która z powodu problemów zdrowotnych nie mogła brać udziału w tej jakże ważnej imprezie.