Wicher awansował

Piłkarze Wichru Kobyłka po roku w A klasie wracają do okręgówki. Huragan SKOK Wołomin wygrywa w derbach z Marcovią Marki 3:2 w IV lidze, a Mazur Radzymin odskoczył od strefy spadkowej w lidze okręgowej. To najważniejsze wydarzenia z udziałem naszych drużyn na różnych szczeblach rozgrywkowych.

Piłkarze Huraganu Wołomin wyraźnie złapali wiatr w żagle pod koniec sezonu. Najpierw pokonali na wyjeździe Tęczę Płońsk 3:0, po dwóch golach Stępnia oraz jednym trafieniu Ndakizy. Następnie w Wołominie zostały rozegrane derby regionu. Marcovia walczyła o punkty, które pomogą jej się utrzymać, natomiast Huragan o jak najwyższą lokatę na koniec sezonu.

W 38. minucie na prowadzenie gospodarzy wyprowadził Kozłowski, przed przerwą Marcovia wyrównała po golu Bugaja. Zaraz po wznowieniu gry goście z Marek wyszli na prowadzenie. Wyrównał Ndakiza, a trzeciego gola dla Huraganu strzelił Herman. ? Z tej próby, bo nie ukrywam, że była to ciężka dla nas próba, wyszliśmy zwycięsko. Bardzo się z tego powodu cieszę, chociaż historia bramek była bardzo kuriozalna, bo tradycyjnie zresztą straciliśmy pierwszą bramkę w doliczonym czasie gry. Sędzia doliczył tylko minutę i w 46. minucie straciliśmy bramkę. Po przerwie chwila dekoncentracji u obrońców, u bramkarza spowodowała, że raptem z prowadzenia 1:0 zrobiło się 2:1 dla przeciwników. Ale tutaj po raz kolejny chcę pochwalić zespół, że mimo tych niesprzyjających okoliczności potrafił się podnieść, potrafił strzelić dwie bramki, mało tego, stworzył kilka znakomitych sytuacji do strzelenia kolejnych bramek ? mówił po meczu trener Huraganu Andrzej Prawda.

Ostatni mecz piłkarze z Wołomina rozegrali na wyjeździe z KS Łomianki. Przegrywali już 0:2, ale dzięki determinacji wygrali 3:2.

Natomiast Marcovia, poza derbową porażką, zremisowała z MKS Przasnysz 2:2 oraz pokonała Ostrovię Ostrów Mazowiecka 1:0. Oba mecze gracze z Marek rozegrali u siebie. Na kolejkę przed końcem Huragan jest szósty, a Marcovia 13.

W lidze okręgowej Mazur Radzymin najpierw dostał walkower za mecz z Victorią Zerzeń, a następnie ograł u siebie Drukarza Warszawa 2:0. Bóbr Tłuszcz natomiast w dwóch ostatnich spotkaniach ograł u siebie Promnik Łaskarzew 4:1 oraz przegrał w spotkaniu wyjazdowym z rezerwami Mazura Karczew 0:1. Tuż przed finiszem rozgrywek Bóbr Tłuszcz jest siódmy, Dolcan II Ząbki zajmuje 10. miejsce, a Mazur Radzymin ? 12. miejsce, praktycznie zapewniając sobie utrzymanie.

Po roku gry w A klasie do okręgówki wraca Wicher Kobyłka.
W ostatnich trzech meczach wygrali na wyjeździe z Wisłą Jabłonna 3:0, przegrali z rezerwami Świtu Nowy Dwór u siebie 2:3 oraz pokonali w meczu wyjazdowym Dąb Wieliszew 1:0. Bramkę na wagę zwycięstwa zdobył Maciej Sadocha. Piłkarzom z Kobyłki do rozegrania został jeden mecz na własnym boisku, z rezerwami Legionu Warszawa. Zajmują pierwsze miejsce w tabeli.