Wicher przed sezonem

Przygotowania do rundy wiosennej rozgrywek piłkarskich idą pełną parą w zespole Wichru Kobyłka. Zajęcia treningowe rozpoczęły się 13 stycznia.

Piłkarze kobyłkowskiego Wichru w rundzie jesiennej rozgrywek w warszawskiej lidze okręgowej grali ze zmiennym szczęściem. Ostatecznie uplasowali się w tabeli swojej grupy na 5 miejscu z dorobkiem 25 punktów. Jednak do lidera Bugu Wyszków mają aż 18 punktów straty. O dogonieniu na wiosnę bezapelacyjnego przodownika nie ma więc raczej szans, ale o miejscu w czołówce myśli się w Wichrze poważnie. Jak poinformował nas drugi trener kobyłkowskiej drużyny Zdzisław Kostro, piłkarze intensywnie trenują 5 razy w tygodniu. Zajęcia odbywają się na terenie Zespołu Szkół nr 2 w Kobyłce, gdzie jest do dyspozycji duża hala i sztuczne boisko piłkarskie. Frekwencja na treningach jest niezła, chociaż, jak podkreślił Zdzisław Kostro, mogłaby być lepsza. Przyczyną tego stanu rzeczy są na ogół trudności w pogodzeniu przez niektórych zawodników swoich obowiązków w pracy lub szkole z treningami. Ale na zajęciach piłkarze dają z siebie wszystko, chcąc jak najlepiej przygotować się do sezonu. Pierwszym trenerem, a jednocześnie zawodnikiem pozostał Łukasz Stasiuk. W składzie zespołu zajdzie najprawdopodobniej kilka zmian, ale konkretnie będzie można o nich mówić pod koniec lutego. Bogato przedstawia się plan meczów sparingowych w lutym i marcu. W pierwszym rozegranym już sparingu Wicher przegrał nieznacznie w Ząbkach z rezerwami Dolcanu 3:4. A oto dalszy rozkład: 7 lutego z Marcovią Marki, 11 lutego z Drukarzem Warszawa, 14 lutego z Victorią Sulejówek, 18 lutego z Dolcanem II Ząbki, 21 lutego z Huraganem Wołomin, 25 lutego z KS Raszyn, 28 lutego z Białołęką Warszawa, 3 marca z Legionovią II Legionowo i 14 marca z KS Łomianki. Miejsc tych meczów nie podajemy, gdyż w większości nie są one jeszcze do końca ustalone.
Inauguracja rundy wiosennej w warszawskiej lidze okręgowej nastąpi 21 marca. Piłkarzom Wichru na pierwszy ogień przyjdzie zmierzyć się na własnym boisku z liderem Bugiem Wyszków. Zespół z Wyszkowa w rundzie jesiennej miał imponujący bilans: 14 zwycięstw, 1 remis, 0 porażek. Może Wicher będzie pierwszą drużyną, która pokona wyszkowiaków. Oby tak się stało.

Zbigniew Milewski