Wicher wygrywa na szczycie, przełamanie Mazura Radzymin

Pewna wygrana piłkarzy Wichru Kobyłka w meczu na szczycie A klasy, dwa remisy Huraganu Wołomin oraz przełamanie fatalnej passy przez piłkarzy Mazura Radzymin ? to najważniejsze wydarzenia z udziałem drużyn z Powiatu Wołomińskiego na rożnych szczeblach rozgrywek. Piłkarze Huraganu SKOK Wołomin w ostatnich dwóch meczach IV ligi zaliczyli dwa remisy. W meczu wyjazdowym zremisowali w derbach regionu z Marcovią Marki 0:0. Jest to kolejna strata punków z zespołem niżej notowanym. Wcześniej podopieczni Krzysztofa Gawary przegrali mecz wyjazdowy z Amatorem Maszewo. 11 listopada piłkarze z Wołomina zremisowali 2:2 z zespołem KS Łomianki. Mecz trzymał w napięciu do ostatnich chwil. Do przerwy prowadzili goście 2:0. Po przerwie miejscowi ruszyli do odrabiania strat. W 60. minucie bramkę kontaktową zdobył Tokarz, a gola na wagę remisu w 90. minucie zdobył Ndakiza. Drugi zespół z naszego powiatu w IV lidze, Marcovia, poza wcześniejszym remisem z Huraganem, przegrał na wyjeździe 1:3 z Ostrovią Ostrów Mazowiecka. Po 15 seriach spotkań Huragan z dorobkiem 24 punktów zajmuje siódme miejsce, natomiast Marcovia zamyka tabelę z sześcioma punktami na koncie. Prowadzi GKP Targówek z 37 oczkami.

W lidze okręgowej w końcu przełamał się Mazur Radzymin.

W 15. kolejce przerwał serię siedmiu spotkań bez zdobyczy punktowej. Piłkarze prowadzeni przez Krzysztofa Etmanowicza zremisowali u siebie 1:1 z Gwardią Warszawa. W 16. kolejce rozegranej awansem Mazur pokonał na wyjeździe Wilgę Garwolin 3:1. Tym samym zrewanżował się za porażkę 0:5 u siebie.

Drugi zespół z Powiatu Wołomińskiego Bóbr Tłuszcz najpierw dostał walkowera za wyjazd z Legionem Warszawa. Piłkarze z Tłuszcza zeszli z murawy przy stanie 1:1. Następnie przegrali na wyjeździe z innym klubem z Warszawy ? Gwardią ? 0:2. Po 16 meczach Bóbr z dorobkiem 21 punktów jest dziewiąty, Dolcan II Ząbki zajmuje 11. miejsce z 19 punktami na koncie, a Mazur z 11 punktami jest 14. W tabeli ligi okręgowej grupy I prowadzi Józefovia Józefów, z którą w ostatniej kolejce w 2011 r. zmierzy się Mazur Radzymin.

W rozgrywkach A klasy świetnie idzie piłkarzom Wichru Kobyłka. W meczu na szczycie gracze Andrzeja Grelocha pokonali Dąb Wieliszew 4:0 po bramkach Sadochy, Bieńkowskiego, Wernia i Andrzejewskiego. Na koniec rundy jesiennej gracze z Kobyłki zremisowali bezbramkowo na wyjeździe z rezerwami Legionu Warszawa. Po rundzie jesiennej Wicher jest liderem tabeli A klasy, z czterema punktami przewagi nad Dębem Wieliszew. Oby podopieczni trenera Grelocha równie wysoką formę utrzymali wiosną.