Wieczór francuski

Piosenka francuska, stara, dobra, nieco już zapomniana łącząca w sobie znane i mniej znane piosenki francuskich i francuskojęzycznych artystów, a wśród nich; Edith Piaf, Yves Montand, Charles Aznavour, Joe Dassin, Salvatore Adamo oraz Michel Sardou. Zagości tym razem (24 maja o godz. 18.30) w Ośrodku Kultury i Sportu w Zielonce podczas koncertu z okazji Dnia Matki.Wiele znanych i lubianych piosenek tytułowych ze słynnego musicalu ,,Notre Dame de Paris? oraz najpiękniejsze melodie filmowe francuskich kompozytorów, całość opatrzona barwnym komentarzem dotyczącym życia gwiazd – to atrakcje zaplanowane przez organizatorów ?Wieczoru francuskiego? w Zielonce.

Wykonawcami koncertu będą czołowi wykonawcy tego nurtu muzyki w kraju Justyna Bacz i Wojciech Bardowski mieszkaniec Zielonki, laureaci wielu prestiżowych festiwali i konkursów piosenki francuskiej w Polsce i zagranicą, z towarzyszeniem trio w składzie Mariusz Dubrawski ? fortepian, kierownictwo muzyczne oraz Mirosław Wiśniewski ? bas i Paweł Twardoch ? perkusja, muzycy na stałe współpracujący ze Zbigniewem Wodeckim.

Organizatorami koncertu są; CentrumCzyżewski- Przemysław Czyżewski z Zielonki i Stowarzyszenie Nie daj się nudzie z Kobyłki.

Patronat honorowy nad koncertem objęli; Anna Aksamit ? Senator Rzeczypospolitej Polskiej i Edward Sobczak ? Prezes Towarzystwa Przyjaźni Polsko-Francuskiej w Warszawie.

Justyna Bacz ? piosenkarka ? absolwentka Instytutu Lingwistyki Stosowanej Uniwersytetu Warszawskiego sekcji języka francuskiego i rosyjskiego. Śpiewa po polsku, francusku, rosyjsku, niekiedy angielsku. Jest autorką licznych przekładów i tekstów utworów, które ma w swoim repertuarze. Zdobyła szereg nagród na festiwalach piosenki: I nagrodę (w duecie z Kubą Michalskim) na Festiwalu Pieśni Leonarda Cohena w Krakowie (1984), Wyróżnienie na Przeglądzie Piosenek G. Brassensa w Poznaniu 1989, II nagrodę na Przeglądzie Piosenek G. Brassensa w Poznaniu 1990, I nagrodę na Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki Francuskiej w Lubinie (1990), II nagrodę na Europejskim Festiwalu Piosenki Francuskiej w Châteauroux we Francji, w 1991 za piosenki skomponowane przez Jerzego Kluzowicza do wiersza Paula Eluarda oraz tekstu Justyny Bacz.

Wojciech Bardowski ? wokalista, solista zespołu ,,Vitro-Band?, Krośnieńskich Hut Szkła. Pierwsze szlify, jako baryton zdobywał w Centralnym Zespole Artystycznym Wojska Polskiego. W latach 1986?1990 przebywał w Paryżu, gdzie doskonalił swój kunszt wokalny. Zauroczył się wówczas piosenką francuską, co zaowocowało między innymi zdobyciem wyróżnień na Międzynarodowym Festiwalu Piosenki Francuskiej ,,Grand Prix Edith Piaf? w Krakowie w 2009 i 2010 roku. Laureat III Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Francuskiej Brzeg 2010. Zdobywca ,,Grand Prix? IV Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Francuskiej Brzeg 2011. W swoim repertuarze posiada pieśni i piosenki w języku francuskim, polskim, ukraińskim i rosyjskim, rozszerzając go w dziedzinie musicalu i operetki. Współpracuje z wieloma artystami polskiej sceny muzycznej.

Mariusz Dubrawski ? pianista, kompozytor, aranżer, producent muzyczny. Absolwent klasy fortepianu Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie. Bezpośrednio po studiach pianistycznych dostaje propozycję pracy na Wydziale Wokalno ? Aktorskim tej Uczelni (obecnie Uniwersytet Muzyczny Fryderyka Chopina), gdzie pracuje do dziś. Oprócz muzyki klasycznej, zajmuje się muzyką teatralną, kabaretową, poetycko-balladową, rockową i jazzową. Komponuje i aranżuje dla aktorów i piosenkarzy, nagrywa płyty i programy TV. Obecnie jest aranżerem i pianistą w zespole Zbigniewa Wodeckiego. Współpracuje z Teatrem Kamienica w Warszawie. Skomponował i opracował muzykę do spektaklu WIERA GRAN.