Wielkanocna Licytacja Jajek w MDK Wołomin

W piątek, 23 marca w Miejskim Domu Kultury w Wołominie poczuliśmy święta. A to za spraw wydarzeń, jakie MDK przygotował dla mieszkańców.

Po raz pierwszy zaprosiliśmy wołomińska młodzież aby wspólnie ozdobiła pięć szklanych pisanek, które zostały wystawione do licytacji podczas wieczornego koncertu. Technika zdobienia pisanek była dowolna jednak to, co je łączyło to motyw przewodni – święta Wielkanocne i jego symbole: baranek, bazie, palmy, koguciki oraz piórka. Całkowity dochód z licytacji jaj przeznaczony był na Caritas Diecezji Waszawsko – Praskiej. „Biletem” wstępu na wydarzenie była żywność o długim terminie ważności.

2018-04-05_133258

Podczas koncertu finałowego 1. Wielkanocnej Licytacji Jajek zaśpiewał idol młodzieży – Kuba Jurzyk – wokalista teatrów muzycznych oraz studia Accantus. Zbiórkę żywności oraz pieniędzy podczas wydarzenia prowadził zespól Caritas działający przy parafii Świętego Józefa Robotnika w Wołominie.

Serdeczne podziękowania kierujmy do:

– firmy PPHU Gepard Producent Ozdób Choinkowych z Wołomina, za wykonanie szklanych jajek wykorzystanych do zdobienia oraz licytacji

Gabrieli Siewiery za pomoc przy zdobieniu jajek, inspiracje oraz dobre pomysły

– Zespołowi CARITAS działającemu przy parafii Świętego Józefa Robotnika w Wołominie za pomoc przy prowadzeniu zbiórki pieniędzy oraz żywności

ludzi wielkiego serca za hojność przy licytacji pisanek

 

Komentarze

komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.