Wielki Charytatywny Turniej Piłki Nożnej Dzieci Dzieciom

Turniej Charytatywny 2018-gazeta-752Q100

Już po raz kolejny  KS Akademia Młodego Piłkarza GOOL z Wołomina  organizuje turniej charytatywny „Dzieci Dzieciom”. Tym razem dochód z imprezy zostanie przeznaczony na  dofinansowanie obozu wakacyjnego podopiecznych Akademii AMP Futbol Varsovia – pierwszej w Polsce akademii piłkarskiej dla dzieci z niepełnosprawnościami ruchowymi.

W ramach imprezy  rozegrane zostaną trzy turnieje eliminacyjne oraz Wielki Finał w Wołominie. Pierwszy faza eliminacji odbędzie się 10 lutego w Tłuszczu i wezmą w niej udział  drużyny z oddziałów AMP działających w Tłuszczu, Czarnej, Duczkach, Mińsku Mazowieckim, Wyszkowie, Leśniakowiźnie, Klembowie i Wołominie.

Tego samego dnia w Ostrowi Mazowieckiej odbędą się eliminacje dla drużyn z Olszewa-Borki, Ostrowi Mazowieckiej, Goworowa, Starego Bosewa, Siedlec, Kotunia i Łosic.

Tydzień później, 17 lutego w trzecim  turnieju eliminacyjnym, który rozstanie rozegrany w Stanisławowie Pierwszym na murawie spotkają się reprezentanci AMP z Warszawy Woli i Warszawy Woli świetlica, Stanisławowa Pierwszego, Legionowa, Sulejówka, Kobyłki, Zielonki i Ciemnego.

Wielki Finał zostanie rozegrany 24 lutego w  Wołominie w czterech kategoriach wiekowych, dla dzieci urodzonych w latach od 2005 do 2012 roku.

Inicjatorem, odbywającego się już po raz szósty  turnieju jest KS Akademia Młodego Piłkarza GOOL z Wołomina , a współorganizatorami  Akademia  AMP Futbol Varsovia i Stowarzyszenie AMP Futbol Polska. Głównym celem imprezy jest integracja dzieci pełnosprawnych trenujących piłkę nożną z ich niepełnosprawnymi ruchowo rówieśnikami.  W tegorocznej edycji weźmie udział około 1000 młodych zawodników z województwa mazowieckiego, a patronat nad wydarzeniem objęli m.in.  Polski Związek Piłki Nożnej, Marszałek Województwa Mazowieckiego, Starosta Legionowski, Starosta Wołomiński i Starosta Ostrowski.

Aleksandra Olczyk

Turniej Charytatywny 2018(1)_ooo

Komentarze

komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.