Wielki sukces w Los Angeles

Kolejny międzynarodowy sukces na swoim koncie zanotował Marcin Sieradzki z Klubu Karate Kyokushin Zielonka. Zdobył tytuł Mistrza Ameryk w wadze superciężkiej.

Nowy rok rozpoczął się świetnie dla zawodnika z Zielonki. Ubiegłoroczny Mistrz Polski oraz brązowy medalista Mistrzostw Europy aktualnie doskonali swoje umiejętności w Stanach Zjednoczonych. 25 stycznia w Los Angeles odbyły się Otwarte Mistrzostwa Ameryk Karate Kyokushin. W zawodach, które obserwowała licznie zgromadzona międzynarodowa publiczność, wzięło udział 130 zawodników z 4 kontynentów, wraz z niezwykle silną tego roku Reprezentacją Europy. Stoczono ponad 100 pojedynków, które stały na bardzo wysokim poziomie. Honorowy patronat nad turniejem objął Gubernator Kalifornii Arnold Schwarzenegger.
Marcin Sieradzki w silnej stawce zawodników zajął pierwsze miejsce, zdobywając tym samym tytuł Międzynarodowego Mistrza Ameryk w wadze superciężkiej.

Mimo ubiegłorocznej kontuzji pleców, zdołał się odpowiednio przygotować do tego turnieju i w drodze do złotego medalu pokonał dwóch bardzo niebezpiecznych zawodników, a w finale stoczył zwycięzką walkę z utytułowanym bułgarskim karateką Petarem Martinovem ? uczestnikiem Mistrzostw Świata, wielokrotnym medalistą międzynarodowych zawodów i Mistrzem Europy. Był to bardzo wyczerpujący i zacięty pojedynek, gdyż sędziowie dopiero po drugiej 2-minutowej dogrywce wskazali zdecydowaną przewagę polskiego zawodnika.
W tym prestiżowym turnieju, po dłuższej przerwie w startach, uczetniczyła także Katarzyna Michalak, zajmując 3 miejsce. Kasia podczas tych zawodów musiała stoczyć walkę nie tylko z przeciwniczką, ale także z nieprzyjemną kontuzją podudzia.
To kolejny wielki międzynarodowy sukces polskich karateków, który może stać sięprzepustką do udziału reprezentantów Klubu Karate Kyokushin Zielonka w zbliżających się Mistrzostwach Świata. Miejmy nadzieję, że po mniej szczęśliwych latach, te marzenia wreście się ziszczą i nasi zawodnicy będą mogli uczestniczyć w tej wielkiej imprezie. Więcej informacji o sukcesach zawodników na stronach www.karate.zielonka.pl oraz www.sieradzki.marcin.prv.pl


KK/PM

Komentarze

komentarzy