Włamali się do budynku nieczynnej rozdzielni energetycznej

Groził maczetą kobiecie

Dwóch mężczyzn zatrzymali funkcjonariusze wołomińskiej Komendy. 26 i 31-latek włamali się do budynku nieczynnej rozdzielni energetycznej, po czym zdemontowali znajdujące się tam urządzenia oraz szafki energetyczne, które miały zostać później przez nich zabrane. Dzięki czujności pracowników firmy na terenie której znajdował się budynek, podejrzani nie zdołali zabrać zdemontowanych urządzeń. Straty jakie spowodowali Piotr R. i Grzegorz B. zostały oszacowane na kwotę blisko 150 tys. złotych. Obaj już usłyszeli zarzuty popełnienia przestępstwa przeciwko mieniu, za co może im grozić kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Kilka dni temu pracownicy jednej z firm na terenie Wołomina zgłosili fakt włamania do budynku nieczynnej rozdzielni energetycznej. Przybyli na miejsce funkcjonariusze zastali zgłaszającego, który wskazał mężczyznę podejrzewanego o dokonanie tego czynu. Mundurowi szybko ustalili, że 31-latek wraz z druga osobą dostali się do budynku rozdzielni energetycznej poprzez ukręcenie kłódki w drzwiach a następnie demontaż szaf i urządzeń energetycznych, które zostały wyniesione na zewnątrz budynku i przygotowane do zabrania. Wskazany przez zgłaszającego podejrzany o ten czyn Grzegorz B. został zatrzymany. Chwilę później w wyniku podjętych przez policjantów czynności został zatrzymany drugi mężczyzna 26-letni Piotr R. Obaj zostali przewiezieni do wołomińskiej Komendy i umieszczeni w policyjnej celi.

Właściciel budynku straty poniesione w wyniku włamania oraz demontażu szaf i urządzeń energetycznych wycenił na kwotę blisko 150 tys. złotych. Mężczyźni już zostali przesłuchani i usłyszeli zarzuty popełnienia przestępstwa przeciwko mieniu, za co może im grozić kara do 10 lat pozbawienia wolności.

ts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.