Kiedy włos urody doda…

20170316_153613

O alergii występującej podczas farbowania włosów, ich regeneracji po okresie zimowym, zmianie koloru i wpływie diety na ich wygląda z Anną Hoszcz i Edytą Ratyńską właścicielkami salonu fryzjerskiego Rush rozmawia Teresa Urbanowska.

– Przyszła długo wyczekiwana wiosna. Coraz chętniej zaczynamy zdejmować czapki i… nie zawsze jesteśmy zadowolone z wyglądu naszych włosów. Od czego powinnyśmy zacząć, aby ożywić włosy po zimie?
– Przede wszystkim należy nawilżać włosy, ponieważ zimą źle na włosy wpływa ogrzewanie w pomieszczeniach, minusowa temperatura. W naszym salonie oferujemy zabiegi pielęgnacyjne firmy Moroccanoil, dostosowane do potrzeb klientów, do każdego rodzaju włosów dzięki kosmetykom firmy Moroccanoil: • odzyskasz równowagę skóry głowy • doświadczysz regeneracji
• doświadczysz wygładzenia
• doświadczysz nawilżenia
– Jaki wpływ na wygląd włosów ma to co jemy? czy stosować dodatkowo witaminy?
– Piękne, lśniące i zdrowe włosy są bardzo pożądanym atutem mówiącym o zdrowiu danej osoby, jak również wpływającym na jej atrakcyjność. Przede wszystkim z naszej diety powinna zniknąć żywność wysoko przetworzona, słodycze, fast foody, chipsy. Produkty te nie zawierają żadnych składników odżywczych, jedynie sztuczne konserwanty.
Kolejnym krokiem jest wybór żywności naturalnej, czyli tej obfitej w składniki odżywcze. Nasze włosy bardzo lubią witamy i składniki mineralne. Na co powinniśmy zwrócić uwagę? Przede wszystkim pełnowartościowe białko. Białko jest budulcem całego naszego organizmu, w tym również włosów. Wybierajmy białko pełnowartościowe znajdujące się w jajkach, mięsie zwierząt z wolnego wybiegu, roślin strączkowych. Dobrym rozwiązaniem będzie również uwzględnienie w jadłospisie komosy ryżowej i aramantusa, które charakteryzują się odpowiednimi składnikami aminokwasów. Wpływają na odnowę i lepszą kondycje naszych włosów. Pamiętajmy też o witaminach AC z grupy B, wit. D3. Postawmy na składniki mineralne: miedź, cynk, krzem, jod. W związku z tym, aby cieszyć się piękną fryzurą, musimy zadbać o naturalną żywność oraz urozmaicenie posiłków w naszym jadłospisie.
– Ile czasu potrzeba, aby farbowana brunetka stała się blondynką?
– Wszystko zależy to od tego, czym/ jaką farbą były farbowane włosy, czy to były kosmetyki drogeryjne czy profesjonalne. Farby drogeryjne są metaliczne, mają one za zadanie „wejść” we włosy i siedzieć, zawierają bardzo dużą ilość barwnika PPD, jest to czarny, sztuczny pigment, który jest ciężko wybić/ wyeliminować z włosów; farby profesjonalne też mają ten barwnik PPD, ale w mniejszej ilości, średnio i bezpiecznie zaleca się 2-3 wizyty w salonie, aby zmienić kolor – jeśli były farbowane w salonie, po farbowaniu zalecane jest odświeżanie koloru co 6 tygodni.
– To jak najskuteczniej zregenerować włosy po zimie i przygotować je na wiosnę ?
– Zima to bardzo trudny czas dla naszych włosów. Każdego dnia narażamy je na szereg szkodliwych czynników zewnętrznych. Dlatego wraz z nadejściem wiosny warto pomyśleć
o pielęgnacji. W salonie Rush mamy bardzo bogatą ofertę zabiegów poprawiających kondycję naszych włosów. Nasz zespół systematycznie szkoli się z nowinek z zakresu pielęgnacji. Ostatnio dołączyłyśmy do elitarnych salonów, w których można poddać się kuracji Maroccanoil
Kuracja Moroccanoil posiada unikalne właściwości naprawcze i odżywiające dla włosów zniszczonych środkami chemicznymi zawartymi w szamponach, procesami koloryzacji, trwałą ondulacją, a także czynnikami atmosferycznymi.
– A co zrobić w sytuacji, gdy pojawia się alergia na farbę, która była wielokrotnie stosowana?
– Statystycznie 5% wszystkich kobiet farbujących włosy odczuwa lub obserwuje u siebie reakcję alergiczną na użyty produkt do koloryzacji włosów. W naszym salonie przed każdym farbowaniem przeprowadzamy wywiad z klientem, oglądamy skórę głowy i wybieramy produkt, który użyjemy. Działamy tu bardzo indywidualnie. Aby uniknąć uczuleń, alergii czy podrażnień stosujemy preparaty zabezpieczające, ochronne skórę głowy np tłusty krem na skronie.
Zakładamy karty klientów/prowadzimy notatki wszystko po to by właśnie uniknąć nieprzyjemnych sytuacji. Jeśli cokolwiek budzi naszą czujność odmawiamy wykonania usługi lub zapraszamy do salonu na test by uniknąć podrażnień. Fragment skóry za uchem farbujemy… jeśli po zmyciu farby w ciągu 24 h nie wystąpi alergia możemy umówić się na koloryzację. Informujemy klientów np. w dniu koloryzacji nie myjemy głowy przed wizytą u fryzjera.
Jeśli mimo zachowania wszystkich środków zapobiegawczych wystąpi alergia  kontaktowa używamy preparatów łagodzących skórę głowy.

rush

Komentarze

komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.