Wołomin nie daje szans

W meczach ósmej i dziewiątej kolejki w grupie północnej czwartej ligi, piłkarze Huraganu SOBSMAK Wołomin potwierdzili dominację w rozgrywkach i odnieśli kolejne zwycięstwa.

W sobotę, 22 września, Huragan SOBSMAK Wołomin pokonał 1:0, trzeci zespół w tabeli ? Mazur Gostynin. W 23 minucie bramkę na wagę zwycięstwa zdobył, uderzeniem w prawy róg Guyguy Pierre Ndakiza. Asystę przy tym golu zaliczył Damian Jarzębski.

Natomiast w ostatnią sobotę, 29 września, wołomiński zespół wyruszył do daleko położonego Sierpca. Nasi piłkarze od początku do końca spotkania mieli znaczną przewagę nad Kasztelanem, czego dowodem było aż sześć bramek. Miejscowi nie potrafili znaleźć recepty na długie podania i liczne akcje skrzydłami, po których nie brakowało groźnych sytuacji w polu karnym. Przy lepszej skuteczności wynik mógł być wyższy. Co prawda to gracze Kasztelana nieoczekiwanie otworzyli wynik meczu w 20 minucie, kiedy to Waldemar Woźniak po nieudanym dryblingu stracił piłkę, którą przejął Jakub Witkowski i po wyjściu na czystą pozycję przymierzył po długim, prawym rogu na 1:0.

Odpowiedź Huraganu była błyskawiczna, bo już dwie minuty później po strzale Adriana Rowickiego piłka najpierw odbiła się od poprzeczki, a następnie wylądowała w prawym rogu. W dalszej części spotkania padło jeszcze sześć bramek ? pięć dla Huraganu (wszystkie z akcji) i jedna dla Kasztelana (w 88 minucie z karnego). Na listę strzelców wpisywali się: ponownie Adrian Rowicki (w 35 minucie), dwukrotnie Daniel Dylewski (w 34 i 55 minucie), Guyguy Ndakiza (w 54 minucie) oraz w 90 minucie Arkadiusz Stępień. Nie lada wyczynem popisał się Gigi ? udało mu się zwieść kilku piłkarzy z Sierpca i po efektownym rajdzie umieścić futbolówkę w środku bramki.

Po dziewięciu kolejkach Huragan utrzymał pierwszą lokatę w tabeli i mając na koncie osiem zwycięstw i porażkę, posiada bezpieczną przewagę sześciu punktów nad grupą pościgową z miejsc 2-4: Wisłą II Płock, Mławianką Mława i Błękitnymi Gąbin. Najlepszym strzelcem WKS-u jest Adrian Rowicki, który zdobył cztery bramki. Z kolei najwięcej asyst na koncie zgromadził Damian Jarzębski, czterokrotnie dogrywając do zdobywców bramek.

W środę, 3 października piłkarze Huraganu zaczynają od czwartej rundy, przygodę z Okręgowym Pucharem Polski. Ich przeciwnikiem będą A-klasowe rezerwy nowodworskiego Świtu. Początek meczu o 16.00 w Nowym Dworze Mazowieckim.

Kolejne, i to nie byle jakie spotkanie, zostanie rozegrane w najbliższą (sobotę, 6 października) w Wołominie o godzinie 12:30.

W tym dniu zawita do nas Mławianka Mława, która również ma chrapkę na awans. Trener Andrzej Prawda określa ten pojedynek mianem meczu roku i tradycyjnego spotkania za sześć punktów. Wcześniejsza godzina meczu może oznaczać zastosowanie sprytnego manewru, znanego w szczególności w niższych ligach, polegającego na zmęczeniu przeciwnika jeszcze przed gwizdkiem sędziego daleką, poranną podróżą.