Wołomińscy policjanci uczestniczą w akcji „Lato w mieście”

177-159776
Rozpoczęły się oczekiwane przez wszystkich wakacje! Kolonie, obozy, wczasy, wyjazdy do babci lub cioci, wycieczka zagraniczna, to tylko nieliczne formy spędzania wolnego czasu. Dla dzieci, które nie wyjeżdżają z miasta, również przewidziane są liczne atrakcje. Ruszyła już kolejna akcja „Lato w mieście”, a wraz z nią spotkania profilaktyczne policjantów z dziećmi odpoczywającymi na terenie powiatu wołomińskiego. Mundurowi bardzo chętnie angażują się w przedsięwzięcia związane z poprawą bezpieczeństwa dzieci podczas wakacji.

Pomimo, że rok szkolny się skończył, spotkania profilaktyczne policjantów z dziećmi wciąż trwają. Tylko w ostatnim czasie podinsp. Wioletta Zychnowska ekspert Wydziału Prewencji KPP Wołomin, dzielnicowy rejonu nr 5 w Wołominie sierż. Jacek Dąbrowski oraz przewodnik psa służbowego sierż. szt. Robert Szydeł wraz ze swoim psem „HERA” spotkali się z uczniami Szkoły Podstawowej nr 2 w Kobyłce oraz podopiecznymi Świetlicy Środowiskowej TPD w Duczkach.

Wszystkim zależy: rodzicom, opiekunom, mundurowym, aby odpoczywający uczniowie szczęśliwie i bezpiecznie spędzili wakacje. Dlatego też każde dziecko biorące udział w akcji „Lato w mieście” uczestniczy w spotkaniu z funkcjonariuszami Policji, podczas którego przypominamy o zasadach;

– bezpieczeństwa w ruch drogowym w ramach prowadzonych działań „Bezpieczne wakacje na drodze”

– użytkowania rowerów, motorowerów, quadów,

– korzystania z kąpielisk w ramach prowadzonej akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”

– bezpiecznego korzystania z internetu;

– ochrony przez agresywnym psem.

Dodatkową atrakcją dla dzieciaków jest radiowóz policyjny, w którym mogą sprawdzić działanie sygnałów świetlnych i dźwiękowych oraz spotkania z przewodnikiem policyjnym i jego psem.

Policjanci odpowiadają na liczne i intrygujące pytania dzieci.

źródło: KPP w Wołominie

 

Komentarze

komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.