Wołomiński Huragan zwycięski w starciu z podlaskim imiennikiem

W sobotę (20 stycznia) drugoligowy Huragan Wołomin gościł na swoim parkiecie drużynę KS-u MOSiR Huragan Międzyrzec Podlaski. Po trzysetowym meczu gospodarze odnieśli drugie z rzędu zwycięstwo, dzięki czemu dorzucili kolejne trzy punkty do swojego dorobku punktowego w lidze.

Na wstępie pierwszego seta wołominianom udało się uzyskać kilkupunktową przewagę, którą   utrzymali do połowy partii. Jednakże goście gonili wynik i doprowadzili do remisu 17:17. Od tego momentu obie drużyny szły łeb w łeb do końca seta. Przy stanie 22:22 Przemysław Gniewek przeprowadził atak z lewego skrzydła, po którym gospodarze wyszli na prowadzenie. W kolejnej akcji zapunktował Radosław Szymański i było 24:22. Gościom udało się wybronić pierwszą piłkę setową. W tym momencie trener Tomasz Rosa poprosił o czas dla swojego zespołu. Po wznowieniu gry Paweł Szymaniak z prawego skrzydła wbił ?gwoździa?, co przypieczętowało triumf wołominian w pierwszej odsłonie meczu.

2018-01-24_140843

Drugi set od początku przebiegał pod znakiem równowagi. W pewnym momencie (przy stanie 23:20) wydawało się, że wołominianie idą jak po swoje i gładko wygrają kolejnego seta. Ale wtedy goście doprowadzili do wyrównanie 23:23. Od tego momentu rozpoczął się morderczy finał seta, w czasie którego liczniki punktowe obu zespołów przekroczyły trzy dziesiątki. Przy wyniku 33:33 Szczepaniak przeprowadził atak z prawej strony i siatkarze Huraganu mieli kolejną, bodajże jedenastą piłkę setową. Po rozegraniu akcji piłka znalazła się po stronie drużyny przeciwnej, której zawodnik próbował przeprowadzić atak. Jednakże goście już nie zapunktowali w tym secie, bowiem przeszkodził im w tym podwójny blok Huraganu (Jakub Koc, Robert Kępka). Set zakończył się wynikiem 35:33.

– Bardzo ważny mecz w kontekście walki o play-off z rywalem wyżej notowanym od nas, z którym w pierwszej rundzie przegraliśmy. Mecz był bardzo emocjonujący i pełen zwrotów akcji, co niewątpliwie podobało się kibicom, zwłaszcza drugi set, który moim zdaniem zaważył na wygranej w całym spotkaniu. Zespół z Międzyrzeca zagrał bardzo agresywnie w polu zagrywki i ataku, na szczęście moi zawodnicy potrafili podjąć rękawicę i zwyciężyć w 3 setach.  Była to nasza 3 wygrana w 4 ostatnich meczach i wierzę, że nie ostatnia za 3 pkt. Już w najbliższy weekend zapraszam o godzinie 19,00 na halę OSIR-u w Wołominie na kolejne spotkanie, mam nadzieję zwycięskie naszej drużyny -? mówi Tomasz Rosa, trener Huraganu Wołomin

Jedynie na początku trzeciej partii siatkarze z Międzyrzeca Podlaskiego nawiązali równą walkę z miejscową ekipą. Punkt zwrotny nastąpił w momencie, kiedy na tablicy wyświetlił się wynik 11:10. Od tej chwili prowadzili już tylko gospodarze, systematycznie zwiększając przewagę. Przy stanie 19:14 Łukasz Wasąg, trener gości, poprosił o drugą w tym secie przerwę dla swojego zespołu. Na niewiele to się zdało, bo po kilku kolejnych akcjach przewaga Wołomina jeszcze wzrosła. W końcówce seta, po ataku Roberta Kępki, gospodarze prowadzili 23:16. Następnie 17. punkt dla gości zdobył Patryk Sobieszczak. W pole zagrywki gości udał się Tomasz Nowacki, który zaserwował w siatkę. I wołominianie mieli piłkę setową. W ostatniej akcji meczu asa serwisowego posłał Bartłomiej Bujniak.
MVP spotkania został wybrany Bartłomiej Bujniak.
W poprzednim spotkaniu (17 stycznia) wołominianie pokonali na swoim terenie Metro Warszawa 3:1 (24:26, 25:21, 25:18, 28:26). Na tę chwilę Huragan zgromadził 19 punktów i jest 8. W kolejnym meczu (18. kolejka), zaplanowanym na dzień 27 stycznia o godz. 19.00, Huragan zmierzy się u siebie z Lesanem Halinów.
MUKS Huragan Wołomin: Przemysław Gniewek, Mateusz Grodzicki, Paweł Szczepaniak, Jakub Powałka, Robert Kępka, Bartłomiej Bujniak, Jakub Koc, Marcin Chmielewski (kapitan), Jakub Monkiewicz, Kacper Buczek, Michał Zackiewicz, Mateusz Koncewicz (libero), Radosław Szymański, Daniel Ostaszewski (libero). Trener: Tomasz Rosa.
KS MOSiR Huragan Międzyrzec Podlaski: Maciej Bielecki (libero), Rafał Ostapowicz, Łukasz Wasąg, Sylwester Kasjaniuk, Patryk Brzostek, Bartosz Robert, Michał Jankowski, Grzegorz Kołodziej (libero), Bartosz Matraszek, Patryk Sobieszczak, Jacek Malczewski, Tomasz Nowacki (kapitan), Paweł Łęgowski. Trener: Łukasz Wasąg.