Wołomiński MDK na starcie nowego sezonu

W sobotę, 1 października w Miejskim Domu Kultury w Wołominie odbył się wykład inaugurujący III rok Wołomińskiego Uniwersytetu Dziecięcego. Od tego roku akademickiego do grona młodych studentów dołączyło ponad 80 dzieci- indeksy wręczyła im Burmistrz Wołomina ? Elżbieta Radwan i wiceburmistrz Edyta Zbieć.
Poprzez wykłady i warsztaty tematyczne rozwija potencjał twórczy i intelektualny dzieci, by korzystały w pełni ze swoich talentów, wiedzy i możliwości. Dzieci biorą udział w programach, poruszających wszystkie dziedziny nauki, mają szansę odkryć swoje pasje oraz doświadczyć, że nauka jest fascynująca i przydatna na co dzień.
W ramach Wołomińskiego Uniwersytetu Dziecięcego raz w miesiącu odbywają się wykłady wspólne dla wszystkich młodych studentów, oraz warsztaty tematyczne z podziałem na grupy wiekowe.
Pierwszy wykład z dziedziny astronomii poprowadziła Pani Agnieszka Krawczyk, która opowiadała o życiu na stacji kosmicznej. Kolejne spotkanie studentów z nauką odbędzie się w listopadzie. Podczas warsztatów chemicznych dzieciaki odpowiedzią sobie na pytanie, co to jest DNA.
Z inicjatywy Parafii Matki Bożej Częstochowskiej w Wołominie w niedzielę, 2 października w Parku Wodiczki wystąpił Raper Tau oraz Dj Wujaz. Wydarzenie przyciągnęło mnóstwo młodych ludzi, pozytywna energia udzielała się wszystkim zgromadzonym na skwerze.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.