Mistrzostwa Świata Filipińskich Sztuk Walki w Ząbkach

Mistrzostwa Świata Filipińskich Sztuk Walki i Mistrzostwa Świata All Style Martial Arts – semi kontakt o puchar Burmistrza Miasta Ząbki za nami. W zawodach wzięło udział 80 zawodników z Filipin, Wielkiej Brytanii, Białorusi, Ukrainy i Polski.

W dniach 21 i 22 października 2017 r. w hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 2 w Ząbkach odbyły się Mistrzostwa Świata Filipińskich Sztuk Walki oraz Mistrzostwa Świata All Style Martial Arts – semi kontakt. Wydarzenie  objęli patronatem Robert Perkowski, burmistrz Miasta Ząbki
i Ambasada Filipin. Do współpracy włączylo się także Starostwo Powiatu Wołomińskiego, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Ząbkach oraz sponsorzy – firmy:CORTO, RENOM, FOTEX.
W zawodach wzięło udział 80 zawodników z Filipin, Wielkiej Brytanii, Białorusi, Ukrainy, a także z polskich miast: Warszawy, Rzeszowa, Jabłonowa Pomorskiego, Torunia, Zielonki oraz Ząbek reprezentowanych przez członków Akademii Filipińskich Sztuk Walki i Uczniowski Klub Sportowy Taekwondo Ząbki.
Zawody uroczyście otworzył Burmistrz Miasta Ząbki Robert Perkowski. Zgodnie z tradycją podczas obu dni Mistrzostw Świata odbyło się seminarium z Masterem Ermarem Alexandrem (Doce Pares), który prowadził seminarium dla zawodników i przybyłych gości.
Podczas zawodów odbyły się konkurencje w następujących formułach: Soft gąbka -semi kontakt (do 14 lat), soft semi kontakt (od 14 lat), Nóż Blood – semi kontakt (+18 lat), Nóż semi kontakt (+18 lat), Nóż light kontakt (+18 lat), Nóż full kontakt (+18 lat), AMEZ 2 kije – full kontakt ( od 14 lat) KULATA – light kontakt (+14 lat) oraz Stójka semi kontakt All Style Martial Arts. Każdy zawodnik mógł wystartować w dwóch konkurencjach FMA i jednej All Style Martial Arts.
Odbyła się również konkurencja SOFT drużynowa w której pierwsze miejsce zdobyło Stowarzyszenie Sztuk Walki i Samoobrony KOBRA, drugą pozycję zajęło Doce Pares Polska, trzecie miejsce Steel Fist z Białorusi, a na czwartej pozycji uplasowała się Akademia FMA Poland.
Szczególne wyrazy uznania i gratulacje należą się zawodnikom Akademii FMA Poland którzy osiągnęli doskonałe rezultaty. Michał Duda zajął pierwsze miejsce w kategorii stójka junior 12 lat – All Style Martial Arts semi, Mateusz Binkiewicz wywalczył pierwszą pozycję w kategorii soft gąbka semi kontakt chłopcy 12-14 lat, Aleksander Olszewski zdobył miejsce kategorii senior mężczyzn 1 krok + 90 kg- All Style Martial Arts semi kontakt, Robert Stankiewicz uplasował się na trzeciej pozycji w kategorii – 80 kg senior mężczyzn 1 krok w All Style Martial Arts.
Nie mniejszymi sukcesami mogą się pochwalić reprezentanci UKS Taekwondo Ząbki – Michał Wójcik stanął na najwyższym podium w kategorii soft gąbka semi kontakt chłopcy 8-11 lat, Adrian Nforni zdobył pierwszą lokatę w kategorii semi kontakt stójka junior 8-11 i drugą w kategorii soft gąbka semi kontakt chłopcy 8-11 lat, a Paweł Opalach uplasował się na drugiej pozycji w kategorii semi kontakt stójka junior 12 lat