WygraliśMY. RAZEM!

Dziś możemy z dumą powiedzieć – wszystko już jasne. Run Art, podczas którego wspólnie rysowaliśmy serce, nie był dziełem przypadku. Symbol ten zyskał pełnię znaczenia – najpierw jego połowę wypełniliśmy podczas Marszobiegu, a druga połowa napełniła się miłością i dobrem w trakcie I Charytatywnego Turnieju Siatkarskiego.

To wydarzenie – jak mówią uczestnicy, goście oraz ząbkowskie media – na długo pozostanie w sercach i pamięci wielu osób. Bo to nie tylko pełne puszki i realna pomoc. To przede wszystkim wyjątkowy dzień, który pokazał ogromną siłę naszej lokalnej społeczności, solidarność i wrażliwość, jakiej można tylko pozazdrościć.

Szósty czerwca 2025 roku zapisze się złotymi zgłoskami w historii nie tylko Szkoły Podstawowej nr 2, ale również w pamięci wielu dzieci, rodziców i dorosłych, którzy współtworzyli atmosferę tego niezwykłego wydarzenia.

Turniej zorganizowany został z myślą o wsparciu Pana Pawła Skibniewskiego, walczącego z glejakiem IV stopnia. Do udziału zaproszono 8 ząbkowskich szkół, 3 samorządowe przedszkola oraz przedstawicieli Urzędu Miasta – samorządowców i Młodzieżową Radę Miasta. Odpowiedź była jedna – jesteśmy z Wami, zbieramy!

Po dwóch tygodniach intensywnych przygotowań, do zawodów zgłosiło się 10 drużyn: SP1, SP2, SP3, SP4, SP5, SP6, Szkoła Katolicka, Prywatna Szkoła Podstawowa im. ks. Popiełuszki wraz z LO im. Pileckiego, Drużyna Miasta Ząbki oraz Przedszkole nr 2 „Leśny Zakątek”. Choć wynik sportowy był tu sprawą drugorzędną, każda drużyna dała z siebie wszystko, prezentując ducha walki i piękną postawę fair play.

Podczas uroczystego otwarcia turnieju zaszczycili nas swoją obecnością: Pani Burmistrz Małgorzata Zyśk, Zastępca Burmistrza Pan Arkadiusz Powierża, Przewodniczący Rady Miasta Pan Wojciech Gut oraz Dyrektorzy szkół i przedszkoli.

Po symbolicznym przekazaniu puszek rozpoczęły się emocjonujące rozgrywki. Po blisko 6 godzinach rywalizacji w grupach i fazie pucharowej wyłoniliśmy zwycięzców:
Złoto – Szkoła Podstawowa nr 2
Srebro – Szkoła Podstawowa nr 5
Brąz – Szkoła Podstawowa nr 4

…zwycięzców na boisku, bo poza nim wygraliśmy wszyscy.

Dziękujemy Pani Burmistrz oraz wszystkim Dyrektorom za natychmiastową odpowiedź i otwarte serca.
Dziękujemy całej kadrze Szkoły Podstawowej nr 2, a szczególnie Pani Dyrektor Irenie Małyszczuk za nieustające wsparcie każdej charytatywnej inicjatywy oraz Wychowawcom za przekazanie informacji o zbiórce.
Dziękujemy każdemu Rodzicowi i Nauczycielowi, który pomógł – słowem, czynem, datkiem.
Największe ukłony kierujemy do DZIECI – bo to one były siłą napędową całej zbiórki. Połączyły wszystkie klasy, szkoły, całe Ząbki.
Dziękujemy Nauczycielom WF – za niekończące się burze mózgów, projektowanie dyplomów, sędziowanie, grę i ogrom pracy, którą trudno opisać słowami.
Dziękujemy Samorządowi Uczniowskiemu – za energię, zaangażowanie i propagowanie idei turnieju.
Dziękujemy Radzie Rodziców – za wsparcie nie tylko finansowe, ale i mentalne.
Dziękujemy kibicom i gościom – za doping, za obecność, za serce.
Dziękujemy Dyrekcji i wychowawcom Przedszkola „Leśny Zakątek”, którzy zadbali o fantastyczny doping swoich podopiecznych – dopingujące przedszkolaki skradły serca wszystkich zawodników. Dziękujemy każdemu, kto dorzucił swoją cegiełkę: wpłatą, lemoniadą, popcornem, transparentem, udostępnieniem informacji. Każdy gest miał znaczenie. Każdy był częścią czegoś naprawdę wielkiego.

Dziękujemy również tym, których nie sposób wszystkich wymienić z imienia. Dziękujemy TOBIE – za to, że byłeś, że pomogłeś, że miałeś serce.

I na koniec…
Pewna historia, która chwyta za serce. Jeden z uczniów pierwszej klasy SP2, wiedząc, że tego dnia będzie prowadzona zbiórka, przyniósł do szkoły swoją skarbonkę i oddał wszystko, co w niej miał. Wszystko. Czy można sobie wyobrazić piękniejszy gest?

Efekty zbiórki poznamy pod koniec czerwca, o czym poinformujemy w oddzielnym artykule.

Pomaganie naprawdę ma moc. Łączy ludzi, pokolenia i buduje coś większego niż my sami. Daje nadzieję, zmienia świat.

Z całego serca jesteśmy dumni, że mogliśmy być częścią tego wydarzenia.

Panie Pawle – życzymy Panu zdrowia i siły. Jesteśmy z Panem. Zawsze.

Organizatorzy: Dagrama Dobosz, Michał Szybalski

https://www.siepomaga.pl/pawel-skibniewski

Więcej informacji z Powiatu Wołomińskiego

Nowa komenda policji w Wołominie coraz bliżej. Podpisano umowę na inwestycję wartą ponad 104 mln zł

Nowa komenda policji w Wołominie coraz bliżej. Podpisano umowę na inwestycję wartą ponad 104 mln zł

W powiecie wołomińskim rozpoczyna się jedna z najważniejszych inwestycji związanych z bezpieczeństwem publicznym. Podpisano umowę na budowę nowej Komendy Powiatowej Policji w Wołominie. [...]
0 komentarzy
Ponad 434 tys. zł dla Powiatu Wołomińskiego. Będą pieniądze na drogę, profilaktykę zdrowotną i wsparcie psychologiczne

Ponad 434 tys. zł dla Powiatu Wołomińskiego. Będą pieniądze na drogę, profilaktykę zdrowotną i wsparcie psychologiczne

Powiat Wołomiński pozyskał 434 828,44 zł z programów wsparcia Samorządu Województwa Mazowieckiego. Podpisane umowy dotyczą trzech zadań: przebudowy drogi w Trojanach, programu bezpłatnych [...]
0 komentarzy
Ponad 271 tys. zł dla Gminy Tłuszcz. Środki wesprą drogi i strażaków ochotników

Ponad 271 tys. zł dla Gminy Tłuszcz. Środki wesprą drogi i strażaków ochotników

Gmina Tłuszcz pozyskała dofinansowanie z programów wsparcia Samorządu Województwa Mazowieckiego. 11 czerwca odbyło się uroczyste podpisanie umów oraz wręczenie symbolicznych czeków. Samorząd Tłuszcza [...]
0 komentarzy
Kobyłka z trzema dotacjami z Mazowsza. Pieniądze trafią do strażaków, seniorów i na odnowienie kapliczki

Kobyłka z trzema dotacjami z Mazowsza. Pieniądze trafią do strażaków, seniorów i na odnowienie kapliczki

Kobyłka pozyskała kolejne środki z budżetu Samorządu Województwa Mazowieckiego. Podpisano trzy umowy dotyczące dofinansowań na zadania ważne dla mieszkańców: modernizację strażnicy OSP Kobyłka, [...]
0 komentarzy
„Wesoły Skrzat” ma już 80 lat. Mareckie przedszkole świętuje wyjątkowy jubileusz

„Wesoły Skrzat” ma już 80 lat. Mareckie przedszkole świętuje wyjątkowy jubileusz

Przedszkole Miejskie nr 1 „Wesoły Skrzat” w Markach obchodzi 80-lecie działalności. Jego historia splata się z historią miasta, a kolejne pokolenia mieszkańców mogą [...]
0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.