Wyjątkowe rozpoczęcie roku szkolnego w Zielonce

354d8c6a9858c7b216a6f87b33f2a78e

Rozpoczęcie nowego roku szkolnego to ważny dzień w życiu każdego ucznia. Dla uczniów Szkoły Podstawowej nr 3 i Szkoły Podstawowej nr 1 w Zielonce był on wyjątkowy.

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 3 w Zielonce rozpoczęli rok szkolny 2018/2019 w odnowionym budynku. Placówka przeszła kompleksową termomodernizację z wykorzystaniem Funduszy Europejskich. Wartość inwestycji wyniosła ponad 5 mln.
Ze względu na bardzo szeroki zakres prac, ubiegły rok szkolny uczniowie SP3 spędzili na nauce w SP1  i SP4.
W tym czasie w szkole zrealizowany został projekt termomodernizacji budynku wraz z montażem odnawialnych źródeł energii. Przedsięwzięcie obejmowało ocieplenie obiektu: przegród zewnętrznych obiektu, w tym ścian zewnętrznych, dachu, wymianę okien i drzwi zewnętrznych, wymianę oświetlenia na energooszczędne, przebudowę systemów grzewczych (wraz z wymianą źródła ciepła).
Projekt przewidywał także budowę systemów wentylacji wraz z rekuperacją, zastosowanie systemów zarządzania energią w budynku. W ramach zadnia zainstalowano też instalację paneli fotowoltaicznych jako Odnawialnego Źródła Energii oraz wymianę instalacji centralnego ogrzewania.
W sposób szczególny rozpoczęli nowy rok nauki uczniowie i nauczyciele Szkoły Podstawowej nr 1 w Zielonce, którzy utworzyli na boisku szkolnym mapę Polski. Wychowawcy przygotowali dla swoich wychowanków piękne cytaty o patriotyzmie, które będą stanowić motto do pracy na lekcjach języka polskiego i historii.

Komentarze

komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.