Wyniki głosowania na urząd Burmistrza

Państwowa Komisja Wyborcza ogłosiła na swojej stronie internetowej wyniki głosowania na urząd Burmistrza miasta Wołomin. Są to wyniki na podstawie 100% protokołów.

Nazwisko i imiona Miejsce zamieszkania, przynależność i poparcie Liczba głosów oddanych na kandydata % głosów
Barszcz Jacek Tomasz Wołomin, członek Sojuszu Lewicy Demokratycznej, popierany przez Sojusz Lewicy Demokratycznej 697 3,78%
Madziar Ryszard Jan Wołomin, członek Prawa i Sprawiedliwości, popierany przez Prawo i Sprawiedliwość 5012 27,20%
Mikulski Jerzy Wołomin, nie należy do partii politycznej 5223 28,34%
Rytel Konrad Szymon Turów, nie należy do partii politycznej 4276 23,20%
Sulich Igor Sebastian Wołomin, członek Platformy Obywatelskiej Rzeczypospolitej Polskiej 2743 14,88%
Zych Kazimierz Andrzej Wołomin, członek Prawicy Rzeczypospolitej 478 2,59%
źródło: Państwowa Komisja Wyborcza

134 przemyślenia nt. „Wyniki głosowania na urząd Burmistrza

 1. jak ktokolwiek kiedykolwiek współpracował z Rytlem lub chociazby go troche zna to wie że ten człowiek nigdy sie nie zgodzi być niczyim zastępcą a już bankowo nie małoletniego Madziara :-)nie ma mowy żeby Rytel stał za Madziarem on nie idzie na ustepstwa i nie bedzie grał drugich skrzypiec

 2. Alicjo poetko niedoceniona, tak się obraziłaś że Twoich bzdur nie czytam.
  Może zmień profesję – Miodek się znalazł – pindzia jedna.
  A co do deklinacji to uczyli – pierwotnie miało być tak: „TWOJE KOMENTARZE TO BZDURY – NIE CZYTAM HA…” . błem trochę oszczędny w słowa, więc masz teraz oryginał „WIELKA POLSKA POETKO NIEDOCENIONA”

 3. sg: daj już spokój …
  miałam już się poddać
  a ty znowu jakieś,,błem,,?
  dupek ocenia innych przez pryzmat własnych poglądów.

 4. Jak czytam niektóre komentarze ogarnia mnie przerażenie. Niestety wielu ludzi cierpi na amnezję, zapomnieli co to IV RP. Głosujcie sobie na PiS , na głupote nie ma lekarstwa. A czy ktoś pamięta jak w zachwycie głosował na AWS, który to w niesławie zszedł ze sceny. Dlaczego mAMY SOBIE FUNDOWAc KOLEJNY HORROR!!!Jak ktoś chce strzela w kolano to w swoje! Niech Pisiory wala w pory idźcie ludzie na wybory!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 5. georgius:

  ja głosuję przeciwko klice – przeciwko Mikulskiemu – wybór jest jeden
  tylko MADZIAR
  tu jest samorząd , tu wybieramy lokalne władze i konkretnego człowieka. .
  Czyżby Mikulski już się zagalopował tak dalece , że Falcon uważa za właściwe miejsce do debaty ?
  Czyżby wszystko załatwiało się przy stolikach ?
  Przenieśmy Urząd do Falconu !

 6. georgius, współautorem tez IV RP było PO i jej były członek i poseł prof. Paweł Śpiewak. Jeśli chcesz więcej nazwisk i faktów służę. Nawet dzieci w przedszkolu tą wizją trudno przestraszyć.

 7. Zgadzam się z Alicją. To tak jakby o poprawie zdrowia mieszkańców można było dyskutować tylko pod dyktando firm farmaceutycznych…

 8. Pięknie :) Alicjo zgadzam się z Twoim komentarzem.
  Teraz już basta :)

 9. Szkoda, że opinia publiczna tak mało wie na temat nieuczciwych zabiegów pana Zycha. Wydawane przez niego świerszczyki takie jak Patria naszpikowane są nienawiścią i opierają się na manipulowaniu faktami.
  Może warto raz na zawsze sprowadzić tego człowieka do politycznego niebytu.

 10. Wolę głosować na sprawdzonych ludzi. Dobry burmistrz to obecny Burmistrz, pan Jerzy Mikulski. Zrobił już dużo dla Wołomina, przypomnę ?ślepym?: kanalizacja sanitarna w całym Wołominie oraz wielu miejscowościach gminy. Kanalizacja deszczowa w Wołominie, przepompownia wód deszczowych wraz z separatorami zanieczyszczeń przy ul. Parkowej. Zbudowanie szkoły w Zagościńcu. Rozbudowa oczyszczalni ścieków dla Wołomina i Kobyłki. Plac 3-go Maja oraz pasaż na os. Niepodległości. Przebudowa targowisk przy Al. AK i ul 1-go Maja. Remont przedszkola nr 5 wraz odcinkiem ul. Broniewskiego. Remont budynku przy ul. Wileńskiej 32 wraz z uporządkowaniem terenu przyległego. Ulice: Sikorskiego (od Gryczanej do Granicznej), Średnia, Kościelna, 6-go Września, fragment Gdyńskiej i Sasina, Warszawska, Konopnickiej, Miła, Reja (4 odcinki), odcinek Republikańskiej, Łukasiewicza, Długa, Słowackiego, Lwowska, Tęczowa i część Głowackiego, Wiosenna. Udział w przebudowie dróg powiatowych oraz projekty przebudowy dróg wojewódzkich. Ścieżki rowerowe przy Lipińskiej i Al. Niepodległości. Budowa samej nawierzchni ulic: Leśna, Litewska, fragment Topolowej, Gryczana, Leszczyńska, Brzozowa, Sokola, Sosnowa, Błotna, Słowiańska, Kazimierzowska, Cementowa, Żwirki i Wigury, Dąbrowskiej, Widna, Ciasna, Przeskok, Widok, Waryńskiego, Żółkiewskiego, Republikańska. Nowy basen w budowie. Adaptacja kilku sal szkoły w Duczkach na przedszkole. Połączenie Lipinek z Dobczynem. Park wraz z ulicą Moniuszki.

 11. TeSa:
  tak dokładnie jak mówisz , niech nie próbują dalej lansować tego tematu , niech nas przestaną drażnić , że Madziar nie przyszedł do nich – bo to się obróci przeciwko nim ,a może to już temat nie dla nas lecz dla CBA ?
  Dlaczego oni tak walczą o Mikulskiego ?
  Dlaczego dla nas ośrodkiem opiniotwórczym ma być ma być grupa trzymająca władzę – z FALCONU ?
  Co to za klub biznesu, gdzie pierwsze skrzypce gra prokurent upadłego, nieistniejącego ZAKŁADU ???
  kogo ona reprezentuje? Jakie ,,mądre ,, pytania chodzą po głowie tej pani?
  Miała czas się wykazać – myślę , że pracownicy Stolarki pytań mają wiele . Taka osoba firmuje – prowadzi ,, debatę ,, burmistrza ? W FALCONIE ?
  Czy upadek Stolarki to biznes ???
  To tak wygląda nasz biznes wołomiński ?
  To są autorytety do zadawania pytań ?
  Ja mam ich wiele do burmistrza , całe mnóstwo ! Sądzę , że Państwo też .
  Burmistrz powinien troszczyć się jak pomóc byłym pracownikom Stolarki i ich rodzinom !!!

  TO wali po oczach – prokurent , nowy właściciel terenu po Stolarce i Mikulski wzywający Madziara na dywanik do Falconu !!!!
  to się nazywa KONWENCJA ???

  My nie musimy się uczyć,,robić dobry biznes,,
  powiedział mądrzy Żyd
  ,, Nikt, kto ma cztery asy, nie prosi o nowe rozdanie.”
  … jednak dodałby , że bitemu psu nie pokazuje się kija .

 12. Uwaga!!! CENZURA!!! ŻYCIE PW FILTRUJE KOMENTARZE I USUWA, ALBO NIE ZAMIESZCZA, NIEWYGODNE OPINIE O JERZYM M.!!!

 13. realista – a co takiego Ci zginęło? O czym napisałeś co się nie ukazało?

 14. Zgadzam się Zych to chory z nienawisci populista. Popiera Madziara tylko dlatego bo nienawidzi Mikulskiego. Jego gazetki gadzinówki są potwierdzeniem jego charakteru. Kreuje się na historyka, ale przepisywanie rzeczywistych faktów historycznych do gazety nawet głupi umiejacy pisac potrafi. Zych jak ślepy oszołom prze ku obranemu przez siebie celowi nie patrząc na trupy jakie po sobie pozostawia. O Zychu można wszystko mówic tylko nie to ze ma na celu działania w celu społecznym , dla niego ważny jest tylko własny cel.

  Dla mnie jest wszystko jedno kto bedzie burmistrzem ale chamstwo zawsze jest CHAMSTWEM bez względu cel

 15. Mikulski olał wyborców i nie zjawił się na sesji rady powiatu. Nie wziął udziału w najważniejszych głosowaniach wyboru zarządu powiatu. Nie mieści mi się to w głowie zeby być takim ignorantem. Ktoś na niego głosuje a on ma to gdzieś. Głosujcie na niego w niedzielę a on to też tam będzie miał.

 16. Alicja, Zych i cała chałastra jedno co potrafią to tylko jazgot i zohydzanie, aż się żygać chce.
  Mikulski napewno nie jest kryształowym ale to co wypisujecie to zwykłe świństwa. Przez ostatnie 8 lat w Wołominie wiele się zmieniło a burmistrza wybrali jednak ludzie i te wasze obelgi znieważają mieszkanców, którzy jednak wybrali Mikulskiego na burmistrza a jest ich wiele tysięcy. Za kogo wy się uwazacie i kto dał wam do tego prawo. Wstyd mi za was.
  Cała kampania Madziara to wyłocznie pomówienia, wytykanie błędów, i zochydzanie człowieka, który poświęcił tyle lat pracy dla tego miasta.
  To jest dopiero RANCZO i styl CZEREPAHA, – zochydzić, wysmiać, nie proponując nic w zamian.
  No bo cóż Madziar oferuje oprócz poparcia w partii.
  Głosujcie ludzie w niedziele na kogo chcecie ale świństwa jakich się dopuszczacie są niegodne człowieka rozsądnego.
  Hańba i tyle chociaż wiem że dla pewnych ludzi takie rzeczy jak moralność czy godność i szacunek dla człowieka są tylko pustymi słowami.

 17. Tu to samo, ty wyborca 3 ty Rysiu jesteś czy co?
  o 16:15 miała być debata w MDK kandydatów na burmistrza

 18. Czysta prawica ,akumulatory,gniezno/,patent iber alles na patryję

 19. sesja zacząła się o 11, dziwnie tłumaczysz sg Mikulskiego. Dziwnie też tłumaczyła się dziennikarka ZPW p.TU gdy o 12 oznajmiła Madziarowi o debacie, o której wcześniej go nie informowano. Na pytanie dlaczego pani tylko się uśmiechnęła i powiedziała że chyba przekazano do sztabu wyborczego.

 20. Do wyborca 3
  Brak szacunku dla ludzi ze strony Madziara jest oczywisty Ten zaprzeproszeniem kandydat oprócz swoich zdjęć na tle PiSowskich szyldów i pomówień nic nie proponuje.
  Unika ludzi nie mówiąc o debatach, on nigdzie i nikomu się nie prezentuje.
  I taki ktoś chce być burmistrzem, pewnie decyzje jako burmistrz także wydawałby w formie oswiadczeń, oczywiście po konsultacjach z zarządem partii.

 21. Pan Zych na swoim sklepie przy kościele zmienił tapety na portrety Madziara.
  Oj ale sie nie postarał bo jeszcze trochę wolnego miejsca jest.
  To może byc ważnym argumentem przetargowym gdyby tak Madziar został burmistrzem.
  A ważne działać szybko bo jesli Madziar będzie jako burmistrz tak aktywny jak w debatach to jego władza może być bardzo krótka

 22. Porównywać debatę, która jest pewnym politycznym działaniem z obowiązkami jakie nakłada społeczeństwo, to mały nietakt. Sztab Mikulskiego wykonał dobrą robotę organizując dwie debaty w taki sposób aby Madziar nie mógł przybyć, a w świat idzie wiadomość, że unika debat. Choć nie lubię tych ludzi to pewien ukłon w ich stronę, bo czymś podobnym Madziar nie odpowiedział. Powierzenie obowiazków radnego powiatowego i podejmowanie w ich imieniu decyzji to już inna sprawa. Wy głosujcie na mnie a ja i tak mam ważniejsze sprawy np koryto, którego muszę pilnować. Mikulski zakpił sobie ze swoich wyborców. Ich głos okazał się nieważnym, nieznaczącym, mozna to olać. Prywata i ignoracja to dwie przyjaciólki Mikulskiego.

 23. Witam. też byłem na spotkaniu z Wojewodą Mazowieckim. Dobrze, że dochodzi do takich rozmów, są one ważne dla Wołomina. W ogóle, to w ostatnich latach uważnie przyglądam się polityce w Wołominie, a w minionych dniach kampanii wyborczej. Chciałbym podzielić się z Wami moją opinią na temat pretendentów do fotela Burmistrza. Pod uwagę jednak nie biorę tego, co kandydaci robili podczas kampanii, bo to w zasadzie się nie liczy. Plakaty wyborcze, jakieś gazetki i inne ulotki nie robią na mnie wrażenia. Liczą się prawdziwe działania i na tym Moja opinia bazuje. Mając do wyboru Mikulskiego albo Madziara odpada ich selekcja ze względu na światopogląd, bo obaj kandydaci wyznają te same chrześcijańskie wartości ukierunkowane na dobro wspólne ludzi i Gminy i na tym polu doskonale się rozumieją. Należy poszukać innych kryteriów oceny Madziara i Mikulskiego.. Zacznijmy od pretendenta do urzędu.

  Madziar:
  Na pewno jest to zdolny chłopak, młody, bardzo przystojny- jeśli będzie chciał kiedyś robić większą karierę, to będzie Mu łatwo prezentować się w telewizji. Widać, że ma ambicje, bo dalej studiuje. Właśnie takie cechy też warto docenić. Dokształca sie z wiedzy teoretycznej o samorządzie, zdobywa praktykę w Radzie gminy- to się chwali. Widać, że chce działać. Na pewno mu to zaowocuje w przyszłości. Miejmy nadzieję, że jak zdobędzie większe doświadczenie, to będzie chciał dalej dla Nas działać. Ma stanowisko radnego na następne 4 lata i jest liderem koalicji na pewno będzie się mógł wykazać. Jest aktywny i zdeterminowany. Ma poparcie partii politycznej, czyli Prawa i Sprawiedliwości i to może być na jego korzyść, ale też na Naszą niekorzyść. Na jego korzyść, bo jest dobrze rozpoznawalny i reprezentuję partię, która pokazała, że dba o zwykłych ludzi. A na Naszą niekorzyść, bo Urząd Gminy może zostać upolityczniony przez powiązanych z PiS-em urzędasów z Warszawy, którzy przyszliby na stanowiska w Urzędzie po jego wygranej. Nie muszą oni wcale rozumieć problemów Wołomina, wystarczy tylko rekomendacja polityczna i już mają robotę. Niestety świat polityki taki jest, ale o tym jeszcze za chwilę. Widzimy więc, że jak zawsze każdy kij ma dwa końce.

  Mikulski:
  Ma ten plus nad Madziarem, że wie co dalej robić krok po kroku, żeby Wołomin mógł stabilnie się rozwijać. Jest doświadczony, a co najważniejsze skuteczny. Potwierdził to przez lata swojego urzędowania realizując w Wołominie liczne inwestycje, z których wszyscy korzystamy i wyciągając miasto z zaścianka, w którym niewątpliwie byliśmy jeszcze jakieś 7-8 lat temu. Kolejny Jego plus to, że ma konkretny, a co ważne bliski ludziom i realny do wykonania program wyborczy. Wystarczy to porównać na stronach kandydatów. Na każdej z nich jest zakładka o programie. A to właśnie program wyborczy realnie rzutuje na to, jak miasto będzie wyglądało przez następne 4 lata. Mikulski jako urzędujący Burmistrz nie będzie miał przestoju przez następny rok, żeby ?wdrożyć? się w pracy Urzędu, a dalej będzie realizował to, co ma zaplanowane. Zna potrzeby miasta i jego mieszkańców, pochodzi z komitetu lokalnego ? SKW, a to właśnie lokalne komitety są podstawą samorządności. To jest jego duży plus

  Popatrzmy teraz na sytuację polityczną. Wczoraj na spotkaniu Wojewoda Mazowiecki poparł kandydaturę niezależnego Mikulskiego. Czyli zrobił to, co cała Platforma. Wyraźnie zatem widać, że Wołomin może stać się łakomym kąskiem do walki politycznej wraz z wyborem Madziara na Burmistrza. Wojewoda z Platformy, Burmistrz z PiS-u i już mamy konflikt interesów. Dobro wspólne Wołomina będzie wtedy w nosie, bo politycy PiS i PO zajęci będą walką między sobą i jakimiś urzędowymi przepychankami, miasto nie będzi dostawać potrzebnych pieniędzy. Głosowanie na niezależnego Mikulskiego będzie zatem dobrym rozwiązaniem, żeby zachować równowagę w Naszej Gminie i Powiecie, abyśmy nie mieli cyrku w urzędach takiego jak ten, który możemy oglądać codziennie w telewizji. Madziar ma juz stanowisko w Radzie, jest liderem koalicji i jeżeli przez następne 4 lata jako radny i lider społeczny, pokaże na co go stać, to będzie miał silną pozycję w kolejnych wyborach. Jak wygra Mikulski, to za 4 lata będzie zadowolony ze swojej misji, którą wypełnia w Wołominie i pójdzie gdzieś wyżej. Stabilnie rozwijające się miasto przekaże młodym. Dużo zrobił dobrego, ma dalej wizję, niech ją kontynuuje. Ma tą przewagę nad Madziarem, że nie jest upolityczniony, wie co robić, ma konkretny plan działania i to się liczy najbardziej. Na pewno da radę.

  Dobrym zatem wyborem jest postawienie na obu kandydatów. Madziar Radny, Mikulski Burmistrz. Ten ruch jest w mojej opinii najwłaściwszą decyzją dla Wołomina. Panowie na pewno sie razem dogadają, bo wierzą w te same wartości i zasady moralne. A to, że się kłócą w podczas kampanii wyborczej, to normalne. Jeden atakuje drugiego, żeby wygrać. Później będą współpracować.
  Puszczam to na parę for internetowych jako obiektywny punkt widzenia na Miasto i jego dalsze dobro i rozwój. Każdy niech się do tego ustosunkuje sam. Wiem, że zaraz jedna i druga strona zrobi z tego pożywkę i będą dziwne komentarze, ale cóż, tak to jest na forach.. Pozdrawiam wszystkich użytkowników internetu. Ja rzadko sie tu udzielam, ale czasami warto.

 24. Kupowałem u Zycha, a teraz widzę że muszę poszukać w Wołominie innego sklepu. Prawdę mówiąc to przy kościele ta reklama zadziała pod prąd, bo ludzie zagłosują na odwrót niż jak sugeruje Zych

 25. as- a nie pomyślałeś zamiast Kościelną chodzić do centrum Lipińską to dopiero ukarzesz Zycha. Z tego co pamiętam to kogo poparł Zych zostawał burmistrzem. Póki co jeszcze choć Kościelną.

 26. Madziar najprawdopodobniej nowym burmistrzem.
  PO zliczeniu 62.07% protokołów głosowało na niego 61,37%.

 27. Mamy nowego Burmistrza Madziar wygrał dostał o 2306 głosów więcej. BRAWO

 28. Gratulacje dla zwycięzcy. Podziękowanie dla pokonanego. Z dwóch chorób wybraliśmy niestety gorszą. Ale już dość o tym, życie toczy się dalej.

 29. a choroba może potrwać 4 lata – chyba że niębędzie cięzka to może 8 lat

 30. Zych-a nielubię za tą fotke z dyr. Ojcem, wielki autorytet go popierał – śmiechu warte.

 31. @ Henryk @ olek
  A Wy to chorzy nie jesteście czasem ? Tak po waszych wpisach chorobę czuć.

  Wygrał Madziar, a ocenić go można za jakiś czas (definitywnie za cztery lata). Mikulski ocenę już dostał.

 32. pożyjemy, ocenimy, popatrzymy co się bedzie działo, każdy ma szanse się wykazać. Chore to jest to, że głosowało tylko ok. 36%, reszta ma w d… w jakim mieście żyje.

 33. Nie mam w d… w jakim mieście żyję już od 48 lat. A w drugiej turze wyborów nie uczestniczyłam, bo byłam pewna, że ich nie ma, bo jeden z kandydatów zrezygnował. Mniejszego zła też nie chciałam wybierać. Wymiarować zła też bym nie chciała, bo jeśli ktoś, kto startuje w wyborach na stanowisko burmistrza nawołując do zmiany na tym stanowisku, nie prezentując ponadto żadnego programu wyborczego, na to stanowisko się dostaje, to zaczynam się gubić i podsumowań wolę nie kończyć, wniosków wolę nie formułować!

Możliwość komentowania jest wyłączona.