Jaką mamy nowa Radę w Powiecie Wołomińskim:

Na chwilę obecną mandat w Radzie Powiatu mają 4 panie i 25 panów. W Radzie ponownie znalazło się 17 radnych minionej kadencji. 5 kolejne osoby pełniły już mandat radnego powiatu w kadencjach wcześniejszych zaś 7 radnych znajdzie się w radzie powiatu po raz pierwszy.

Do rady weszli również obaj starostowie: Maciej Urmanowski ? starosta poprzedniej kadencji i Konrad Rytel ? pierwszy starosta wołomiński. Mandat radnego przypadł również w udziale byłemu wicestaroście z I i II kadencji Rady Powiatu Grzegorzowi Dudzikowi.

W rozpoczynającej się kadencji Rady Powiatu największym klubem radnych będzie na chwilę obecną PiS ? 11 radnych, Krakowa Wspólnota Samorządowa ? 8 radnych, PO RP ? 6 radnych oraz SKW 2010 ? 2 radnych i po jednym Centrum Samorządowe Nasza Gmina i Jeden Powiat.

PiS będzie miał w obecnej Radzie Powiatu Wołomińskiego 11 radnych: Piotr Uściński, Ryszard Walczak, Sylwia Matusiak, Marta Rajchert, Izabella Dziewiątkowska, Marek Pietrzak, Ireneusz Maślany, Marek Szafrański, Małgorzata Łoń, Wiesław Mędrzycki, Janusz Czarnogórski.

Krajowa Wspólnota Samorządowa zdobyła 8 mandatów: Adam Kopczyński, Mirosław Jusiński, Grzegorz Dudzik, Rafał Pazio, Konrad Rytel, Paweł Solis, Andrzej Olszewski, Andrzej Orych

Platforma Obywatelska RP ? sześciu radnych: Janusz Chibowski, Paweł Porębski, Krzysztof Strzałkowski, Maciej Urmanowski, Andrzej Ferdyn i Sławomir Klocek

SKW 2010 ? 2 radnych: Jerzy Mikulski, Mariusz Dembiński

Centrum Samorządowe ? Nasza Gmina ? Andrzej Siarna oraz Jeden Powiat będzie miał jednego reprezentanta ? Mariusza Stefaniaka.

Żadne z ugrupowań nie ma większości w Radzie. Prawdopodobnie zawarte więc zostaną koalicje. Jeszcze przed wyborami wszystkie ugrupowania zapewniały, że nie wykluczają żadnej z możliwości zawierania koalicji. Jednak na informację kto i z kim będzie rządził w powiecie musimy jeszcze kilka dni poczekać. Dotychczasowy przewodniczący Rady będzie miał 7 dni na zwołanie pierwszego posiedzenia nowej rady od chwili oficjalnego ogłoszenia wyników wyborów. Nastąpi ono po podliczeniu wyników ze wszystkich komisji w kraju.

16 przemyśleń nt. „Jaką mamy nowa Radę w Powiecie Wołomińskim:

 1. Lista powiatowa KWS zdobyła 4852 głosy, a jej kandydat na burmistrza 4276 oznacza to błędy w prowadzonej kampanii lub czyjąś nielojalność. Kiedy uwzględnimy głosy jakie odebrał polityczny sprzymierzeniec swoją niezmiennie niespełnioną ambicją A.K. Zych, lider KWS miał w zasięgu wygraną. Do osiągnięcia był rezultat 5330 głosów i znacząca wygrana w II turze.

  więcej na
  http://glipski.xaa.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=13:po-i-przed-bitw&catid=1:wlasne&Itemid=16

 2. Panie Mikulski, na naukę nigdy nie jest za późno – na posiedzenia Rady – kajet w linię – koniecznie z marginesem (tolerancji ), taki chyba nosił kiedyś radny Czajewicz ?

 3. Grzesiek nie odpuszczaj, aż nie odejdzie Mikulski. Robota jeszcze nie zakończona.

 4. Czy p. Stefaniak może być jednocześnie zastępcą burmistrza i radnym powiatowym?

 5. Dlaczego w radzie jest Dudzik a nie Michalik,
  który uzyskał lepszy wynik(pkw)

 6. Suchenek się nie dostał?kiepsko wyszedł na tej wspópracy ze wspólnotą.

 7. A gdzie przewodniczący Edward O.? Podobno szykowała się na starostę :D

 8. Najlepszy to był p.Boksznajder Jerzy, który otrzymał prawie 1000 głosów (dokładnie 984 – 11,16%), ale niestety jego komitet dał plamę. Procentowo-indywidualnie-osobowo był to 8 wynik w powiecie wołomińskim. Dla porównania w radzie znalazł się p.Stefaniak Mariusz Tomasz 330 głosów – 2,40%.

 9. Panie Edwradzie nagromadził pan jakichś oszczędności? SKW dostało baty i w powiecie i w radzie miasta koniec wiec z dotowaniem gazetki i z reklamami. Czas przejść na dietę i zacząć wypełniać wnioski do opieki społecznej. Po tym jak Mikulski dostanie w d… i odklei się od stołka ta pana gazetka złoży się jak domek z kart. Koniec z tuba SKW i Mikulskiego!!!

 10. A czego wy chcecie od Olszowego to już całkiem nie rozumiem, znacie go wogóle czy już tyle w was nienawiści,że każdy musi dostać?

 11. PANIE URBANOWSKI, COŚ PANA INTUICJA ZAWIODŁA. WRÓŻYŁ PAN PRZED WYBORAMI KLĘSKĘ WSPÓLNOTY, A TU KLĘSKĘ PONIÓSŁ PANA WÓDZ – MIKULSKI I CAŁE ŚRODOWISKO SKW. BRAWO DLA WSPÓLNOTY!!!

 12. Tak na dobrą sprawę, to tacy zwykli mieszkańcy, którzy widzą potrzeby powiatu, nie znaleźli sie w Radzie. Te same nazwiska co zwykle, te same osoby ciągle mieszają się w tym kotle. Reszta to „mięso armatnie”. Chyba mi sie trochę znudziło.
  A swoją drogą, ciekawe jak będzie reprezentował Powiat nowy przewodniczący. Ciekawi mnie, czy dorówna klasą poprzednikowi. Pan Olszowy chociaż wszędzie był. Nieważne, czy to uroczystości w mieście, czy na wsi – szanował ludzi. Poczekamy, zobaczymy.
  Wszystkiego dobrego Panie Edwardzie. Wspaniały z Pana Człowiek. Głowa do góry. Nie ma się Pan czego wstydzić.

  Tak piszę jakby to był koniec – przecież jeszcze piłka w grze.

Możliwość komentowania jest wyłączona.