Wyścig przed basenem

Ostatnie ze spotkań biegowych, odbywające się po raz 6 w tym roku, które miało miejsce 4 czerwca na stadionie OSiR Huragan, przypadkowo zbiegło się z prawdziwym dniem otwarcia basenu. Jak sądzą członkowie Towarzystwa Aktywny Relaks, zbieg tych zdarzeń gwarantuje sukces nowej pływalni.

Entuzjaści amatorskiego biegania mogli zmierzyć się z dystansem 3000 m (7,5 okrążenia bieżni). Na linii startu stanęło 20 uczestników. Bieg ten, jak i większość organizowanych przez Towarzystwo Aktywny Relaks miał charakter głównie towarzyski, ale nie pozbawiony elementów rywalizacji. Rola sędziego, której podjął się Kamil Gajewski, w myśl formuły, ograniczała się do odnotowywania własnoręcznie złapanych czasów na osobistych chronometrach przez poszczególnych biegaczy. Jako pierwszy, dystans pokonał z czasem 10 min. 45 sek. Karol Świętochowski, za nim na metę wpadł z 5-sekundową stratą Dariusz Król, a na pozycji trzeciej z czasem 11 min. 23 sek. uplasował się Jarosław Szczepaniuk. Jako jedyną i zarazem najlepszą kobietą okazała się Beata Moćko.

Znaczącym punktem tego wydarzenia sportowego było złożenie gratulacji i wyrażenie uznania i szacunku dla Stanisława Marcinkiewicza, który w maju pokonując maraton w Selpii, ukończył ten dystans po raz setny i jest pierwszym biegaczem z naszego kręgu, który wszedł do tego elitarnego grona ?100 maratonów?. W dowód uznania Towarzystwo Aktywny Relaks wręczyło mu pamiątkowy puchar składając życzenia dalszych pomyślnych biegów.

Zapraszamy na bieg 30.06 godz. 17.00 do Leśniakowizny, dystans 2,5 do 10 km. 2.07 godz 9.00 zapraszamy na wyścig sztafet 4x2400m na bieżni Huragan – montuj sztafetę i startuj!