Wystarczy tylko chcieć – część 2

kotunik

W ubiegłym miesiącu Paweł Kotuniak, przewodniczący Sekcji Młodzieżowej Stowarzyszenia „Szkoła i Rodzina” opowiadał o genezie Charytatywnego Turnieju Piłki Siatkowej w Zagościńcu o Puchar Burmistrza Wołomina „I Ty możesz zostać Świętym Mikołajem”. W prezentowanej dziś drugiej części wywiadu Paweł Kotuniak mówi o współpracy ze Szkołą Podstawową w Zagościńcu, niespodziankach, na jakie mogli liczyć uczestnicy poszczególnych edycji turnieju  i planach na przyszłość.

– Jak układała się współpraca z dyrekcją Szkoły Podstawowej w Zagościńcu. Organizacja turnieju to było wyzwanie także dla tej placówki.
– Agnieszka Kordyzon Andrzejewska, obecna dyrektor, objęła stanowisko dyrektora szkoły w lipcu tego roku, myślę że dopiero poznaje środowisko w jakim przyszło jej pracować. Z pewnością turniej i jego otoczka była czymś zupełnie nowym dla niej, dlatego tym bardziej dziękujemy jej za cierpliwość i zaufanie jakim nas obdarzyła.
Warunkiem odbycia się imprezy była wymiana oświetlenia na sali sportowej, które z biegiem lat zwyczajnie zaczęło odmawiać posłuszeństwa. Na początku wzięliśmy sprawy w swoje ręce i odbyliśmy szereg spotkań i to najważniejsze z panią Burmistrz Elżbietą Radwan, która zabezpieczyła fundusze na ten cel. Następnie pani dyrektor stanęła na wysokości zadania i rzutem na taśmę wymieniła oświetlenie na zupełnie nowe, energooszczędne LEDowe. Przy okazji na oknach zostały naklejone folie chroniące przed słońcem oraz zainstalowane siatki zabezpieczające same okna. Śmiem twierdzić, że dzięki organizacji tego eventu przyczyniliśmy się do modernizacji oświetlenia na sali sportowej, dzięki temu mamy ogromną satysfakcję.
– Co wyróżniało ostatnią edycję turnieju na tle poprzednich ?
– Tak naprawdę każda edycja różniła się od poprzedniej. Sekcja Młodzieżowa i ludzie, którzy ją tworzą to ambitne i kreatywne osoby. Za każdym razem stawialiśmy sobie nowe wyzwania, podnosiliśmy poprzeczkę, lubimy zaskakiwać i nieskromnie powiem, że nieźle nam to wychodzi. I tak na przykład podczas II edycji nagrody wręczali zawodnicy pierwszoligowego AZS ONICO Politechniki Warszawskiej, którzy zaszczycili nas swoją obecnością. Przy okazji III edycji dla odmiany zorganizowaliśmy mecz piłki nożnej, w którym naprzeciw siebie stanęły reprezentacja Telewizji Polskiej z trenerem Rafałem Patyrą na czele oraz reprezentacja Urzędu Miasta w Wołominie. W IV wjechaliśmy do szkoły najprawdziwszym samochodem, była to forma reklamy jednego z naszych sponsorów. W tym roku w holu głównym postawiliśmy ogromny telebim, na którym między innymi wyświetlaliśmy zdjęcia naszych wspaniałych drużyn oraz fotografie z lat ubiegłych. Co roku przy okazji turnieju organizujemy Jarmark Świąteczny, na którym można nabyć ręcznie robione ozdoby przez uczniów naszej szkoły oraz w tym roku również Prywatnej Szkoły Podstawowej Słoneczna Polana w Kobyłce sponsora głównego imprezy. Po za tym, domowe wypieki, herbata, lemoniada, gorąca czekolada, kawa serwowana przez profesjonalnych baristów, atrakcje dla dzieci malowanie twarzy, balony, ozdabianie świątecznych pierników, Św. Mikołaj z koszem pełnych słodyczy. Jarmark sportowy, a na nim między innymi rękawice bramkarskie Jerzego Dudka z jego autentycznym autografem, koszulki i piłki z autografami zawodników Orlen Ligi i Plusligi. Nowość przy okazji V edycji, salon piękności dla pań, profesjonalny make up oraz manicure. Na naszym parkiecie poza wspaniałymi drużynami występowali tancerze reprezentujący różne style i gatunki, od występów solowych przez cheerleaderki po taniec towarzyszki. Na koniec mistrzowska oprawa ceremonii wręczenia nagród z dziesiątkiem tysięcy konfetti wystrzelonych na cześć zwycięzców. Do tego profesjonalne nagłośnienie, dekoracja światłem, efekty specjalne.
V edycja Charytatywnego Turnieju wyróżniała się jeszcze czymś, mianowicie pierwszy raz w historii zdarzyło się, że dwie drużyny zdobyły taką samo ilość punktów i zajęły ex aequo 10 miejsce. Pierwszy raz historii pojawiła się „rywalizacja” między kibicami drużyn, którzy nie szczędzili swoich gardeł i na wszelkie sposoby dopingowali, motywowali i zagrzewali do walki swoich zawodników, były transparenty, wuwuzele i pompony.
V edycja to również kolejny rekord, pięć lat temu zaczynaliśmy od 15 paczek, w tym roku dzięki naszym drużynom, sponsorom, oraz hojności zwykłych ludzi którzy zechcieli wesprzeć naszą akcje zrobiliśmy 40 świątecznych paczek, a za tym kryją się dziecięce uśmiechy. Te 40 uśmiechów jest dla nas największą, bezcenną nagrodą jaką mogliśmy otrzymać.
– Jakie plany na przyszłość ?
– Wyspać się. (śmiech) Tak zupełnie poważnie myślę że trochę odpocząć. Wkładamy w organizacje turnieju całe swoje serce, poświęcamy swój czas, bierzemy wolne w pracy, w szkole, zdarza się że nie przesypiamy nocy, a to wszystko po to aby jak najlepiej przygotować zawody. Nie wybiegamy daleko w przyszłość, czas pokaże co przyniesie los a życie to zweryfikuje. Po zakończonym turnieju usłyszeliśmy wiele ciepłych i miłych słów pod naszym adresem dotyczących organizacji imprezy za co bardzo dziękujemy. To tylko utwierdza nas w przekonaniu, że to co robimy ma sens, że robimy to najlepiej jak potrafimy, i że niechcący udaje nam się zrobić najlepszy amatorski charytatywny turniej piłki siatkowej nie tylko w gminie ale w powiecie wołomińskim.

Rozmawiała Aleksandra Olczyk

Komentarze

komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.