X Bieg Ząbkowski

DDC_3905-2_zw

Ponad 250 zarejestrowanych zawodników z Ząbek, Wołomina, Marek, Radzymina, Warszawy i innych miejscowości oraz tłumy kibiców uczestniczyły w jubileuszowym X Biegu Ząbkowskim. W zawodach brały udział całe wielopokoleniowe rodziny, co jednoznacznie świadczy o tym, że bieganie nadal stanowi atrakcyjną formę wypoczynku, a jednocześnie przyczynia do pogłębiania więzów rodzinnych. Duch sportowej rywalizacji, doskonały nastrój i radość ze wspólnie spędzonego czasu towarzyszyły zawodnikom i kibicom od chwili rozpoczęcia imprezy, aż do samego jej zakończenia.

Pierwsi biegacze wystartowali sprzed siedziby Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji o godzinie 11:50, ostatni wyruszyli na trasę około godziny 14:00. Trasa wiodła ulicami i leśnymi drogami położonymi w pobliżu Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. W zależności od kategorii wiekowej, uczestnicy mieli do pokonania odcinki różnej długości. Najkrótszy 300 metrowy dystans miały do przebiegnięcia przedszkolaki. Uczniowie szkół podstawowych biegli na dystansie 1500 metrów, a szkół gimnazjalnych i licealnych 2500 metrów. Główny bieg na trasie o długości 5 km wystartował o godzinie 14 i uczestniczyli w nim biegacze w następujących kategoriach wiekowych: 19-39, 40-49, 50+

W kategorii Open Mężczyzn zwyciężył Dominik Gosk z czasem 17 minut 39 sekund, a pierwszą lokatę w kategorii Open Kobiet zajęła Diana Dawidziuk z czasem 19 minut 9 sekund.

Bieg zakończył się na Stadionie Miejskim w Ząbkach. Każdy z uczestników, którzy ukończyli bieg otrzymał koszulkę startową i specjalny pamiątkowy medal, a zwycięzcy kategorii głównej także nagrody pieniężne. Na zmęczonych zawodników czekały napoje i ciepły posiłek. Ogromne brawa należą się organizatorom oraz zabezpieczającym imprezę funkcjonariuszom Straży Miejskiej i Policji.

 

Komentarze

komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.