XII. Bieg Cichociemnych za nami

XII. Bieg Cichociemnych za nami

W ostatnią sobotę w Kruszu odbyła się XII. Edycja Biegu Cichociemnych. Na starcie zameldowało się 129 biegaczek i biegaczy oraz 15 miłośników nordic walking. Pierwsza wystartowała grupa nordicowców, a 15 minut później ruszyli biegacze. Zarówno nordicowcy, jak i biegacze mieli do pokonania 10-kilometrowy dystans.

Organizatorzy biegu zadbali o wszystkie szczegóły, a dopisała również pogoda. 18 stopni i bezchmurne niebo towarzyszyło uczestnikom na trasie biegu, która była bardzo zróżnicowana. Trochę asfaltu, trochę szutru i drogi leśne. Taka kombinacja powodowała, że na nudę biegacze nie mogli narzekać, a jednocześnie podnosiła poziom trudności biegu. Stali uczestnicy na pewno nie byli zaskoczeni, bo trasa podczas Biegu Cichociemnych jest niezmienna od lat. Co ciekawe, jej znajomość na pewno nie gwarantuje końcowego sukcesu.

Przejdźmy zatem do najważniejszych rozstrzgnięć XII. Edycji. W kategorii kobiet najlepiej z trudami trasy poradziła sobie Svetlana Olijnyk. Drugie i trzecie miejsce zajęły reprezentantki Gminy Klembów: Emilia Sobczak i Milena Szymańska. Wśród mężczyzn bezkonkurencyjny okazał się Robert Świecak, wyprzedzając o ponad 2 minuty Seweryna Wróblewskiego i Mateusza Pawlina.

W konkurencji nordic walking zwyciężyła Monika Gawryś wśród kobiet, a u mężczyzn Radosław Wypych.

Standardowo już, Wójt Gminy Klembów Rafał Mathiak nagrodził najlepszą mieszkankę i mieszkańca Gminy Klembów. Wśród pań zaskoczenia nie było i po raz kolejny zwyciężyła Emila Sobczak z Ostrówka, a wśród Panów triumfował Łukasz Urbanik, również z Ostrówka.

Dodatkowe wyróżenienia przyznano również w kategorii wiekowych, a ich pełna lista dostępna jest na stronie ultimasport.pl.

Dużą wartością dodaną było uczestnictwo licznych uczniów ze szkół podstawowych w Kruszu i Dobczynie, którzy mieli do pokonania dystans 5 km. To wspaniałe, że pamięć Cichociemnych jest kultywowana już od najmłodszych lat.

Po trudach związanych z rywalizacją każdy mógł skosztować pysznej grochówki, czy przysmaków przygotowanych przez Sołectwo Krusze.

Na zakończenie chcielibyśmy podziękować wszystkim zaangażowanym w organizację biegu, w tym Gminnemu Ośrodkowi Kultury w Klembowie, Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Kruszu, druhom z OSP Krusze i Roszczep, młodzieżowym druhom z OSP Roszczep, Sołectwu Krusze oraz Wójtowi Gminy Klembów Rafałowi Mathiakowi za objęcie biegu honorowym patronatem.

Bieg Cichociemnych stał się już stałym punktem w kalendarzu sportowych wydarzeń naszej gminy. Niezmiernie cieszy nas rosnące zainteresowanie biegiem i obecność gości z terenu całego województwa. Bardzo miło słyszeć nam, że uczestnicy wracają na kolejne edycje ze względu na przyjazną atmosferę panującą podczas  biegu. Nie pozostaje nam nic innego, jak zaprosić Was na przyszły rok, na XII. Edycję Biegu Cichociemnych.


Więcej informacji z Gminy Klembów

Szkoła z Woli Rasztowskiej zwyciężyła w zawodach w Ringo

Szkoła z Woli Rasztowskiej zwyciężyła w zawodach w Ringo

24 maja 2024 roku, w ramach Olimpiady Sportowej Szkół Podstawowych, odbył się już przedostatni turniej całego cyklu. Tym razem, uczennice i uczniowie klas [...]
0 komentarzy
Klembów - zabezpiecz posesję przed wydostawaniem się z niej psów

Klembów – zabezpiecz posesję przed wydostawaniem się z niej psów

UG Klembów przypomina o konieczności zabezpieczenia swoich posesji tak, aby psy nie wydostawały się poza nią i nie stwarzały zagrożenia. Zgodnie z § [...]
0 komentarzy
Dyżury Wakacyjne oddziałów przedszkolnych w Szkołach Gminy Klembów w 2024 roku

Dyżury Wakacyjne oddziałów przedszkolnych w Szkołach Gminy Klembów w 2024 roku

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom rodziców przedszkolaków – mieszkańców Gminy Klembów, zorganizowany został system dyżurów wakacyjnych w jednostkach oświatowych Gminy Klembów. Jak corocznie, w okresie [...]
0 komentarzy
Przetarg na prace restauratorskie i budowlane przy zabytkowym cmentarzu w Klembowie

Przetarg na prace restauratorskie i budowlane przy zabytkowym cmentarzu w Klembowie

W dniu 10 maja ogłoszono przetarg na zadanie pn.: „Prace restauratorskie i budowlane przy zabytkowym cmentarzu parafii św. Klemensa Papieża i Męczennika w [...]
0 komentarzy
Odbiór odpadów wielkogabarytowych z terenu Gminy Klembów

Odbiór odpadów wielkogabarytowych z terenu Gminy Klembów

Przypominamy, że już wkrótce odbędzie się odbiór odpadów wielkogabarytowych z terenu Gminy Klembów. Poniżej przedstawiamy terminy odbioru dla wszystkich rejonów oraz ważne informacje [...]
0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.