XIII Bal Dobroczynny

Trzynasty raz bawiono się na Balu Dobroczynnym Środowisk Gospodarczych. Rosnący prestiż balu i zwiększone zainteresowanie pozwoliło na włączenie w tym roku nowych uczestników, w tym liczne grono przedsiębiorców z Zielonki.

Patronat XIII Balu Dobroczynnego sprawowali w tym roku: Starosta – Maciej Urmanowski i Burmistrzowie Wołomina ? Jerzy Mikulski i Zielonki ? Adam Łossan. Jak ważna jest to inicjatywa widać było już przy wejściu do hotelu ?U Pietrzaków?, w którego salach odbywał się tegoroczny bal. Stała tam nowoczesna karetka o wartości ponad 135 tys. zł, zakupiona dzięki środkom uzyskanym podczas 12 balu w 2008 r. Dzięki wsparciu innych organizacji społecznych w tym klubów Rotary Warszawa City, Berlin Luftbruecke,  Milano Nord i Rotary Foundation kluczyki od karetki odebrał dyrektor Szpitala Powiatowego w  Wołominie Ryszard Olszanowski. Nie było potrzebne żadne dofinansowanie z funduszy samorządowych lub państwowych. Należy tez pamiętać, że nie jest to jedyny efekt ubiegłorocznego balu, bo przekazano po nim na rzecz Hospicjum Opatrzności Bożej w Wołominie wyposażenie ciągu gastronomicznego o wartości ponad 30 tys. złotych.
Za wkład w działania na rzecz pozyskania karetki medalami Paul Harris Fellow ? najwyższym wyróżnieniem przyznawanym przez Rotary International ? odznaczeni zostali Jan Myszk, Helena Kusiak, Jerzy Michalczyk i Witold Knap. Odznaczenia wręczał Past Gubernator Dystryktu 2230 obejmującego Polskę, Ukrainę i Białoruś ? Andrzej Ludek.
O tym, ze bal jest kontynuacją tradycji balów przedwojennych przekonywał prezentowany przy wejściu sztandar Stowarzyszenia Kupców Polskich Wołomina i Okolic z 1933r. Ten zabytkowy sztandar odkupiony przez Wołomiński Klub Biznesu z rąk antykwariuszy czeka na opisanie swojej historii ? a jak była ona ciekawa świadczy wydrapana w czasach komunistycznych złota korona.
Blisko 160 osób bawiło się na balu prowadzonym jak zwykle przez wielkiego przyjaciela Wołomina Krzysztofa Tyńca, który już od 10 lat tradycyjnie rezerwuje jeden z karnawałowych wieczorów aby poprowadzić wołomiński Bal Dobroczynny. Muzyczną oprawę zapewniał zespół Black Jack z Mrągowa, a melodią przewodnią i mottem tegorocznego balu była piosenka Ryszarda Rynkowskiego ?Wznieś serce nad zło?
Aby łatwiej było serce wznieść organizatorzy przygotowali loterię fantową, w której główną nagrodą był piękny skuter ufundowany przez Klub a uczestnicy loterii odebrali ponad 50 atrakcyjnych i wartościowych nagród.
No i wreszcie to na co wszyscy czekali czyli aukcja dzieł sztuki. Już około północy aukcjonowano ponad 25 przedmiotów, w tym wyjątkowy obraz przedstawiający Radę Medrców, namalowany przez hinduską malarkę GEETANJALI oraz ceramikę miśnieńską. Dochód z aukcji, choć nie tak wysoki jak w ubiegłym roku ale bliski 40 tysiącom zł będzie przeznaczony na realizacje projektów pomocy potrzebującym. Decyzja o przeznaczeniu pozyskanych środków podjęta zostanie przez Zarząd Klubu po wysłuchaniu sugestii członków i sympatykow Klubu.
Zaproponowano kontynuację współdziałania w klubem Rotary Warszawa City i realizacje dwóch projektów. Jeden służący społeczności lokalnej a drugi jako pomoc w najbiedniejszych krajach świata np. przy budowie studni dla wiosek w Czadzie.
Organizatorzy pragną podziękować Burmistrzom Jerzemu Mikulskiemu i Adamowi Łossanowi za wsparcie organizacyjne i promocyjne Balu.