Z rakietą w Ząbkach

trener-Mateusz-Misiewicz

W minioną niedzielę, 10 grudnia, odbył się I Turniej Tenisowy o Puchar Burmistrza Ząbek. Organizatorem wydarzenia był Klubu Tenisowego Rakietą Ząbki. O rozgrywkach, poziomie zawodników oraz planach na przyszłość z trenerem Mateuszem Misiewiczem rozmawia Aleksandra Olczyk

Od wielu lat tenis należy do najbardziej popularnych sportów w Polsce. Jednak turniej na tak dużą skalę organizujecie Państwo po raz pierwszy. Nasuwa się pytanie dlaczego dopiero teraz?
– Zgadza się, tenis od wielu lat jest coraz bardziej popularny w Polsce. Jesteśmy nowo powstałym klubem, działamy zalewie od czterech miesięcy. Do tej pory organizowaliśmy Dni Otwarte, których celem było rozpowszechnienie dyscypliny sportu jaką jest tenis.
Pomysł na zorganizowanie I Turnieju Tenisowego o Puchar Burmistrza Miasta Ząbki zrodził się w naszych głowach całkiem niedawno. Chcieliśmy sprawdzić jakie postępy zrobiły dzieci, które uczestniczą w zajęciach naszej Akademii Tenisa Ziemnego, a jest ich ponad 100. Turniej jest również podsumowaniem i zwieńczeniem ciężkiej pracy wszystkich osób zaangażowanych w powstanie Akademii Tenisa

Ilu zawodników zgłosiło chęć udziału w rozgrywkach ? W jakiej formule rozgrywany jest turniej?

– W turnieju weźmie udział około 50 zawodników. Turniej podzielony jest na 4 kategorie wiekowe. Niebieskie Smerfy od 4 do 7 lat. Czerwone Smoki od 7 do 9 lat, Pomarańczowe Tygrysy od 9 do 11 lat i Zielone Krokodyle 12+ W każdej kategorii wiekowej dzieci podzielone są na grupy. Z grupy awansują dwie najlepsze osoby, po czym obowiązuje drabinka pucharów. Dla wszystkich startujących przewidziane są upominki, a dla najlepszych przewidziane są dodatkowe nagrody.

Czy planujecie Państwo w najbliższym czasie kolejne turnieje ? Jakie są Państwa plany odnośnie rozwoju klubu ?
– Oczywiście, jesteśmy w trakcie przygotowania oferty turniejów oraz imprez sportowych na przyszły rok. Postanowiliśmy rozszerzyć formułę zajęć grupowych w Akademii Tenisa o zajęcia dla osób dorosłych. Specjalnie dobrana kadra trenerów uprzyjemni ćwiczenia osób grających na każdym poziomie. W najbliższą sobotę, 16 grudnia organizujemy Turniej Fifa 18, każdy kto się zgłosi do recepcji będzie mógł wziąć w nim udział. W styczniu 2018r. startuje Rakietą Ząbki Challange – kolejna inicjatywa dla mieszkańców Ząbek i ich okolic. Każdy będzie mógł się zapisać, wyzywać na pojedynek, grać i wygrywać. Natomiast na wiosnę planujemy poszerzyć ofertę klubu o ligę, turnieje, weekendowe atrakcje, eventy, organizację urodzin. Na przełomie maja i czerwca mamy w planach wielkie otwarcie budynku.

Jak Pan ocenia dzisiejsze rozgrywki ?
– Rozgrywki przebiegały w bardzo rodzinnej i ciepłej atmosferze. Dzieci zrobiły duże postępy od początku powstania Akademii Tenisa Ziemnego. Mimo iż poziom zawodników był raczej średnio zaawansowany, to zapałem do gry dorównywali profesjonalnym graczom. Dla niektórych dzieci to były pierwsze tego rodzaju zawody, lecz doping trenerów i rodziców nie powodował u nich stresu przed rozgrywkami. Jesteśmy naprawdę zadowoleni z tego jak przebiegł turniej. Tak samo jak uczestnicy, którzy już nie mogą się doczekać kolejnej edycji.

Turniej Tenisowy o Puchar Burmistrza Miasta Ząbki zgromadził około 50. zawodników i liczne grono kibiców. Gorący doping, wspaniała atmosfera i rywalizacja sportowa na wysokim, biorąc pod uwagę młody wiek uczestników, poziomie, pozwalają mieć nadzieję, że wśród nich znajdą się naśladowcy, a może nawet następcy sióstr Radwańskich i Wojciecha Fibaka.
Jako pierwsi swoje zmagania rozpoczęli najmłodsi zawodnicy w wieku od czterech do siedmiu lat, startujący w kategorii Niebieskie Smerfy. Ich rozgrywki miały formułę talentiady.
Pierwsze miejsce zdobył Alex Gierczak, na drugiej pozycji uplasował się Stefan Guziński, a na trzeciej . Amelia Bogusz-Kluska.
W następnej kategorii turnieju Czerwone Smoki (wiek 7-9) najlepsza okazała się Gabriela Tomczyk, drugą lokatę zdobył Filip Sosnowski, a trzecie miejsce ex aequo Bartosz Gumienny i Maja Boguszewska.
W kategorii Pomarańczowe Tygrysy: (wiek 9-11) pierwsze miejsce wywalczyła Zuzanna Dąbkowska, drugą pozycję zajął Aleksander Parol , natomiast , a trzecie miejsce przypadło ex aequo Milenie Guzińskiej i Martynie Gumiennej.
Po bardzo wyrównanych rozgrywkach w kategorii Zielone Krokodyle: (wiek 12+) najlepszy rezultat uzyskała Nadia Rendecka, drugie miejsce zajęła Amelia Pazdan, a trzecie miejsce zajęły Zofia Ziółkowska i Gabriela Mikołajczyk

 

 

Komentarze

komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.