Z Zielonki na Igrzyska Olimpijskie w Vancouver

??To wielki zaszczyt i historyczny moment dla Zielonki i całego powiatu wołomińskiego. Na tegorocznych Zimowych Igrzyskach Olimpijskich wystartuje mieszkanka Zielonki Luiza Złotkowska, która ma spore szanse na dobry wynik w łyżwiarstwie szybkim.Luiza Złotkowska jest zawodniczką AZS Zakopane i będzie reprezentowała Polskę na tegorocznych Zimowych Igrzyskach Olimpijskich Vancouver 2010 w łyżwiarstwie szybkim.
Luiza w zawodach o Puchar Świata w Hamar pobiła rekord Polski w biegu na 500 m z wynikiem 7.15,41.
– Moim zdaniem w tym roku możemy liczyć na dobry start. Co do mojej osoby… wiele mi brakuje do mistrzów olimpijskich, jednakże liczę na dobry wynik podczas tych zawodów. Gdy stoję na mecie i słyszę sygnał startu mówię sobie: To już, teraz?! I biegnę ? opowiadała podczas spotkania z mieszkańcami rodzinnego miasta – Zielonki, przed wyjazdem na tegoroczne Igrzyska. W miniony czwartek odbyło się pożegnanie naszej olimpijki w zielonkowskim gimnazjum. Podczas spotkania Luiza wspominała czasy kiedy mieszkała w Zielonce. To właśnie tu na zielonkowskich gliniankach stawiała pierwsze kroki na łyżwach. Czas spędzony w tym mieście wspomina bardzo mile – wakacje, ferie i święta w gronie rodzinnym… Jako dziewczynka uczęszczała tu do nieistniejącego już przedszkola.
Takich chwil, spędzonych w rodzinnym mieście teraz jest niewiele, ponieważ około 300 dni w roku Luiza przebywa w swoim klubie, gdzie trenuje i doskonali swoje umiejętności. Jest to ciężka i żmudna praca a lodowisko można nazwać jej drugim domem. Łyżwiarstwo to nie jest jedyny sport, jaki uprawia. Uzupełniająco jeździ na rolkach. W tej dziedzinie również odnosi sukcesy. W ubiegłym roku wygrała maraton w Krakowie, podczas którego przejechała 42 km. By podtrzymać kondycję Luiza jeździ również na rowerze. Ma licencję, która pozwala jej startować w zawodach kolarstwa szosowego. Jej życie skupia się głównie wokół sportu. Czy w takiej sytuacji znajduje czas na życie osobiste? Tak się składa, że tu los sprzyja sportsmence, gdyż ?druga połowa? Luizy, jej chłopak, również jest w kadrze narodowej i trenuje… łyżwiarstwo szybkie.
Ważnym aspektem, który przybliżył dziewczynę do startu w tegorocznych igrzyskach jest fakt, że nie miała żadnych kontuzji. Pierwszą część kwalifikacji do Vancouver Złotkowska miała w ubiegłym sezonie. Zakwalifikowała się, i nie ukrywa, że jest z tego bardzo zadowolona. Będzie startowała w trzech kategoriach: bieg na 3 km, który odbędzie się 14 lutego, bieg na 1500 m – 21 lutego oraz bieg drużynowy w dniu 27 lutego.
W niedzielę 24 stycznia nasza olimpijka odebrała oficjalną nominację na Zimowe Igrzyska Olimpijskie Vancouver 2010. Tego dnia odbyło się ślubowanie oraz złożenie podpisów na fladze Polski. Trzymamy kciuki za Luizę Złotkowską, która, miejmy nadzieję, dostarczy nam wielu powodów do radości.

Emilia Chąchira