Ząbkowska „Przystań Elfów” – miejsce przepełnione troską, ciepłem i empatią

elfy30

Prężnie działamy w Ząbkach od 6 lat.  Jesteśmy placówką o wysokim standardzie, nasze przedszkole i żłobek są przyjazne dzieciom i otwarte na współdziałanie z rodzicami. Mamy bardzo bogatą ofertę.

Prowadzimy ciekawe zajęcia dla dzieci, dysponujemy salą gimnastyczną, wprowadzamy inspirujące programy własne. Dzięki programowi profilaktyki „Czy to bajka, czy nie bajka…” kształtujemy umiejętności społeczne; „Podróże po Polsce i Europie” pozwalają na rozbudzanie u dzieci ciekawości światem, program „Matematyczny bazarek” wspiera rozwój logicznego myślenia. „Owocowe spotkania” zawsze zakończone są wspólnym przygotowaniem zdrowej przekąski. Nasze dzieci chętnie uczestniczą w spotkaniach realizowanych w ramach programu „Cała Polska czyta dzieciom”, w który aktywnie włączają się rodzice. Raz w miesiącu odbywają się w przedszkolu koncerty muzyczne i warsztaty przyrodnicze ze zwierzętami, w których uczestniczą także dzieci ze żłobka. Uwrażliwiamy dzieci na sztukę – organizujemy liczne wyjazdy na przedstawienia teatralne, bądź zapraszamy grupy teatralne do nas.
Organizujemy spotkania z ciekawymi ludźmi, dbamy o bezpieczeństwo dzieci – co roku gościmy policjantów, strażników miejskich, byliśmy gośćmi w gabinecie stomatologicznym. Jesteśmy placówką prężnie rozwijającą się.  Corocznie organizujemy Przegląd Piosenki „Elfikowe nutki”, w którym uczestniczy większość przedszkoli z naszego miasta. Obchodzimy wiele świąt i uroczystości, w których swój kunszt wokalny i aktorski prezentują nasze pociechy.
Ważny jest dla nas prawidłowy rozwój fizyczny, dlatego dzieci uczestniczą w zajęciach sportowo-rekreacyjnych, a raz do roku mają przeprowadzane testy sportowe w ramach realizacji programu „Sportowe ZOO”.
Maluchy wzrastają w bezpiecznej atmosferze, mają wiele zajęć rozwijających. Tańczą, eksperymentują, wykonują piękne prace plastyczno-techniczne, uczą się techniki origami, doskonalą swoją wiedzę z pomocą tablicy multimedialnej.
Chętni uczestniczą w zajęciach lepienia gliny, zajęciach judo i treningach piłkarskich. Smakosze poznają tajniki gotowania pod czujnym okiem naszego kucharza. Nasze Elfiki nie mają czasu na nudę!
Przedszkole „Przystań Elfów” jest placówką nastawioną na szeroko rozumiany rozwój dziecka. Nasi wychowankowie poznają radość płynącą z zabawy, uczą się współdziałania z innymi, z przyjemnością poznają otaczający świat. Codziennie uczymy ich samodzielności, podpowiadamy jak pokonywać trudności, wpajamy zasady bezpieczeństwa. Umożliwiamy naszym pociechom przeżywanie nowych doświadczeń i odnoszenie sukcesów. Każde dziecko traktujemy indywidualnie, stwarzając mu szanse na rozwój zgodny z jego możliwościami. Dążymy do osiągania przez dzieci gotowości szkolnej oraz sukcesów w szkole i poza nią.
Uczymy dzieci empatii, życzliwości i otwartości, a raz do roku wszyscy łączymy siły podczas organizacji Festynu Charytatywnego „Elfy z Fantazją”. W tym roku nasze działania skupiają się wokół dwójki dzieci nieuleczalnie chorych – Julki i Ikera.  Pragniemy spełnić marzenia  wraz z Fundacją „Dziecięca Fantazja”, z którą od 6 lat współpracujemy podczas festynów.
8-letni Iker z Warszawy to chłopiec u którego lekarze zdiagnozowali dystrofię mięśniową Duchenne’a – genetyczną chorobę powodującą postępujący i nieodwracalny zanik mięśni.
8-letnia Julcia z Warszawy  to dziewczynka u której zdiagnozowano rzadkie schorzenie neurologiczne o podłożu genetycznym – Zespół Retta, padaczkę lekooporną oraz Całościowe Zaburzenia Rozwoju. Julia nie mówi, nie chodzi samodzielnie, nie zgłasza potrzeb fizjologicznych, wymaga stałej opieki. To dla nich chcemy spotkać się z życzliwymi ludźmi podczas naszego festynu, to dla nich przeznaczony będzie dochód ze wspólnej
zabawy.
Iker dostanie od nas zestaw Lego Star Wars Sokół Millenium, o którym marzy; a Julii postaramy się podarować tablet z programem do komunikacji alternatywnej – MÓWik. Wierzymy, że uda nam się zebrać odpowiednią ilość funduszy. Zachęcamy wszystkich, którzy pragną wesprzeć nasze działania, do wspólnej zabawy podczas VI Festynu Charytatywnego w sobotę 24 czerwca w godzinach 10.00-14.00. Będziemy śpiewać, tańczyć i grillować. Nasi mali kucharze przygotują poczęstunek – niespodziankę, w ramach konkursu Przedszkolny Chef Junior. Wszystkie dzieci będą miały okazję uczestniczyć w „elfikowych konkurencjach” – sportowych, rekreacyjnych i plastycznych, skakać na dmuchanych zamkach, pływać łódeczkami, wykonywać piękne makijaże. Nie zdradzimy wszystkich atrakcji… będzie ich naprawdę dużo, więc warto nas odwiedzić. Czekamy na wszystkich, którzy lubią się dobrze bawić… a najbardziej na tych, którzy wspólną zabawą pragną nieść radość naszym małym bohaterom dnia.

Zapraszamy!

Komentarze

komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.