Ząbkowski „Schowek” skończył 15 lat!

W piątek 30 listopada odbyły się uroczyste obchody 15. lecia działalności Świetlicy Środowiskowej „Schowek” w Ząbkach.

Wśród zaproszonych gości znaleźli się m.in. Małgorzata Zyśk, burmistrz Ząbek wraz z Waldemarem Stacherą, przewodniczącym Rady Miasta Ząbki i Edytą Kalatą, wiceprzewodniczącą Rady Miasta Ząbki, ks. Andrzej Kopczyński, proboszcz parafii Miłosierdzia Bożego, dyrektorzy szkół i placówek z terenu Ząbek, a także komendant Straży Miejskiej Zbigniew Forysiak, Ewa Michalak, prezes Stowarzyszenia „Empatia” oraz jego założycielka Anna Kamińska,

Gości powitała gospodyni, kierownik świetlicy Justyna Fijałkowska wraz z wychowawcami, wychowankami oraz absolwentami i przyjaciółmi wspierającymi świetlicę.

Były występy, wspólne śpiewanie i wspaniały tort. Były także życzenia. Podczas przedstawienia, wystąpili wychowawcy wraz z wychowankami, a pokazany spektakl, odzwierciedlał to, z jakimi problemami dzieci i młodzież trafiają do świetlicy i jaką otrzymują tu pomoc. Był także pokaz zdjęć i filmów z działalności świetlicy z ostatnich 15 lat oraz księga pamiątkowa. Furorę zrobiła „Fotobudka”, w której można było sobie zrobić zdjęcie w logo świetlicy.

Wręczono także statuetki „Przyjaciel Schowka”. Statuetki są wręczane co 5 lat, i tym razem przyznano je: Grażynie Świeżak, dyrektor Przedszkola Publicznego nr 1 w Ząbkach, Beacie Alberskiej z Fundacji „Bez Wizy”, Sławomirowi Dubie z firmy Grupa DSF, Mariuszowi Ryciakowi z Miejskiego Centrum Sportu w Ząbkach, Radosławowi Szczurkowi, który organizuje paczkę challenge dla Schowka i Annie Stankiewicz z Fundacji „Formika Dzieciom”.

Podczas uroczystości panowała wspaniała, pełna ciepła, atmosfera życzliwości i wzajemnej sympatii.
Świetlice środowiskowe, skupiają głownie młodzież i dzieci, których sytuacja życiowa z jakiegoś względu stała się trudna, a zadaniem świetlicy jest wsparcie takiego potrzebującego pomocy, młodego człowieka. W świetlicy można odrobić lekcje, nauczyć się różnych pożytecznych czynności, jak choćby przygotowanie posiłku, czy współpracy, można także zjeść, porozmawiać z życzliwymi i otwartymi wychowawcami czy też z rówieśnikami.
W Ząbkach funkcjonują dwie publiczne świetlice, druga, a raczej pierwsza, która powstała w Ząbkach, tj. „Harcówka”, obchodziła niedawno 20 rocznicę działalności.

Wychowawcom i wychowankom „Schowka” a także „Harcówki” życzymy, by zawsze było tam tak sympatycznie i aby każdy kto tam zawita, znalazł to czego potrzebuje.

Iwona Potęga

Komentarze

komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.