Zaczyna się piłkarska wiosna

W sobotę 13 marca rozpocznie się prawdopodobnie runda wiosenna rozgrywek piłkarskiej mazowieckiej IV ligi i ligi okręgowej. Prawdopodobnie, gdyż Mazowiecki Związek Piłki Nożnej zastrzegł sobie możliwoźć przesunięcia terminu rozpoczęcia, jeśli będą niesprzyjające warunki atmosferyczne i zły stan boisk.

W pierwszej kolejce w ramach rozgrywek ligi okręgowej dojdzie w Markach do meczu derbowego pomiędzy miejscową Marcovią i Wichrem Kobyłka, natomiast w IV lidze Huragan Wołomin podejmować będzie u siebie Kryształ Glinojeck.

Piłkarze wołomińskiego Huraganu po rundzie jesiennej znajdują się w niezwykle trudnej sytuacji. W tabeli IV ligi grupy północnej zajmują 14 miejsce, będąc w strefie drużyn najbardziej zagrożonych spadkiem. Aby wydostać się z tej strefy muszą na wiosnę zaprezentować zupełnie inną grę i zacząć wygrywać mecze, szczególnie na swoim boisku. Dlatego tak ważny będzie ten pierwszy mecz z Kryształem Glinojeck. Drużyna Kryształu znajduje się na 4 miejscu w tabeli i chociaż w przerwie zimowej przechodziła pewne perturbacje organizacyjno – kadrowe, to na pewno będzie przeciwnikiem trudnym do pokonania. W Glinojecku piłkarze Huraganu wysoko przegrali 2:5.

O tym, co w tej chwili prezentuje Huragan i jaki będzie jego ostateczny skład w rundzie wiosennej, nie można nic miarodajnego powiedzieć. Zespół rozgrywa sparingi, i testuje nowych zawodników.

Drużyna Marcovii Marki, zdecydowany lider ligi okręgowej, podejmować będzie na własnym boisku sąsiada zza miedzy – zespół Wichru Kobyłka. Piłkarze Marcovii mają w tabeli aż 10 punktów przewagi nad następnymi drużynami GKP Targówek Warszawa oraz Drukarzem Warszawa i są kandydatami do awansu do IV ligi. W innej sytuacji jest kobyłkowski Wicher. Po rundzie jesiennej jest on na 10 miejscu i na wiosnę będzie walczył o uchronienie się przed spadkiem do klasy A. Mecz w Markach powinien być bardzo emocjonujący, jak każdy derbowy pojedynek. Tutaj pozycja w tabeli nie ma znaczenia. W pierwszej rundzie w Kobyłce zespół Marcovii wygrał pewnie 3:0, ale mecz był ciekawy.

Drużynę z Marek, która będzie występować pod wodzą nowego trenera Jana Karasia, wzmocniło 4 zawodników: Hubert Lewandowski z Polonii II Warszawa, Damian Paterek z Olimpii Pysznica, Sebastian Wrzesiński z Mazura Karczew i Emil Kot (powrót po kontuzji). Odeszli natomiast Marek Bystros, Arkadiusz Kostrzębski, Karol Zieliński i Łukasz Zalewski.

Również w Wichrze nastąpiła zmiana szkoleniowca, którym jest obecnie Andrzej Greloch (będzie on także wspomagał drużynę jako piłkarz). Odnośnie innych zmian w kadrze zespołu (testowanych jest kilku zawodników), wszystko wyjaśni się na początku rozgrywek.

W ostatnich meczach sparingowych z udziałem naszych drużyn padły wyniki: Marcovia – Legion Warszawa 4:2 (bramki dla Marcovii: Milewski, Lewandowski, Ajdys i Paterek), Marcovia – Sparta Jazgarzew 3:2 (bramki: Ajdys, Petasz i Groszek), Marcovia – Znicz II Pruszków 2:1 (bramki: Grodzki i Milewski), Huragan – GKP Targówek Warszawa 1:2 (bramkę dla Huraganu zdobył Męczkowski), Huragan – Marcovia 1:1 (bramkę dla Huraganu zdobył Kozłowski, a dla Marcovii Ajdys), Wicher – Hutnik Huta Czechy 3:3 (bramki dla Wichru: Stańczuk, Kłoskowicz i testowany zawodnik), Huragan – Żbik Nasielsk 3:2 (bramki: Kozłowski, Stępień i Artur Pazio), Marcovia – KS Piaseczno 1:4 (bramka Groszka), Wicher – Victoria Sulejówek 3:0 (bramki: Stańczuk, Kukuć i Ciok).

Zbigniew Milewski