Wołomińscy kryminalni ustalili i wspólnie z policjantami Wydziału Prewencji zatrzymali sprawcę znęcania się nad psem. Mężczyzna usłyszał zarzuty. 42- latek odpowie za czyn z ustawy o ochronie zwierząt. Prokurator Prokuratury Rejonowej w Wołominie zastosował wobec mężczyzny środek zapobiegawczy w postaci dozoru policji.
Wołomińscy kryminalni weszli w posiadanie nagrania video, na którym zostało zarejestrowane podejrzenie znęcania się nad psem. Natychmiast po uzyskaniu informacji rozpoczęli czynności w tej sprawie. Bardzo szybko ustalili tożsamość mężczyzny zarejestrowanego na filmie. Okazało się, że był to znany im mieszkaniec Wołomina. Wspólnie z policjantami Wydziału Prewencji udali się do miejsca zamieszkania podejrzanego, gdzie zatrzymali 42- latka.
Funkcjonariusze Wydziału Dochodzeniowo – Śledczego zgromadzili materiał dowodowy, który pozwolił na przedstawienie 42- latkowi zarzutu znęcania się nad zwierzęciem. Prokurator Prokuratury Rejonowej w Wołominie zastosował wobec mężczyzny środek zapobiegawczy w postaci dozoru policji i zobowiązał go do stawiennictwa cztery razy w tygodniu, w Komendzie Powiatowej Policji w Wołominie.
Zgodnie z art. 35 ust. 1 z dnia 21 sierpnia 1997 r. Ustawy O ochronie zwierząt przestępstwo znęcania się nad zwierzętami jest zagrożone karą do 3 lat pozbawienia wolności.
Oprac. MK / KPP w Wołominie
Więcej wiadomości z Mazowsza
Pożar samochodu w Zielonce
Czarna seria wypadków z udziałem pieszych
Pożar pustostanu w Turowie
Pies przetrzymywany w brudzie, odchodach, w stanie rażącego wychudzenia i bez pokarmu, chory i pozbawiony opieki weterynaryjnej
Udaremniony przemyt papierosów balonem
Brawurowa prędkość i niebezpieczne manewry kierowców na S7
Nie wolno strzelać do dzików – przypomnienie zasad bezpieczeństwa
Poważny wypadek z udziałem trzech pojazdów. 18-latek trafił do szpitala śmigłowcem LPR
Niewybuchy w ziemiach Mazowsza
Policja poszukuje świadków potrącenia pieszej ze skutkiem śmiertelnym
Uwaga na oszustów podszywających się pod Zastępcę Dyrektora Biura Kryminalnego KGP
Ciężarówka na boku na DK92
Wyrok Sądu w sprawie Marzeny K., matki niepełnosprawnego Kacpra oskarżonej o usiłowanie zabójstwa
Tragiczny wypadek na DK50

