Zasłużone zwycięstwo w przedostatnim meczu sezonu

We wtorek (15 marca) koszykarki UKS-u Huragan Wołomin podejmowały na swoim parkiecie zespół SKS 12 Warszawa. Mecz odbył się w ramach rywalizacji o mistrzostwo II ligi kobiet. W przebiegu całego spotkania gospodynie kontrolowały obraz gry i odniosły zasłużone zwycięstwo 66:52.

– Sezon powoli dobiega końca. Do rozegrania został nam jeszcze jeden wyjazdowy mecz z Sokołowem Podlaskim. Aktualnie zajmujemy trzecie miejsce w tabeli i mam nadzieję, że je utrzymamy. Dzisiejszy mecz był dla nas bardzo ważny (rewanż za przegraną w Warszawie, gdzie  różnica wyniosła 4 pkt.). Pomimo, że momentami grałyśmy chaotycznie i nie uniknęłyśmy dużej ilości błędów, to od pierwszych minut kontrolowałyśmy wynik i powiększałyśmy przewagę. Na naszym koncie kolejne zwycięstwo, dziewczyny pokazały, że są silnym i zgranym zespołem mówi Kamila Wójcik, trener UKS-u Huragan Wołomin.
Na początku pierwszej kwarty przewagę zaczęły zdobywać gospodynie. Po 5 minutach był wynik 12:4. Od tego momentu zawodniczki z Warszawy zaczęły odrabiać straty, a po przeszło siedmiu minutach meczu doprowadziły do wyrównania 14:14. Na jedną minutę przed zakończeniem kwarty na tablicy wyników nadal był stan równowagi 16:16, lecz w końcówce wołominianki doprowadziły do przełamania. Najpierw za trzy punkty trafiła Karolina Powała, a po chwili gospodynie zdobyły jeszcze dwa punkty z kontry. Pierwsza odsłona zakończyła się wynikiem 21:16.
Początek drugiej kwarty należał do podopiecznych Kamili Wójcik. Wołominianki trafiały do kosza, przy całkowitym braku skuteczności u rywalek. Po czterech i pół minuty drugiej partii, przy stanie 31:16, trener gości poprosił o czas. Warszawianki przełamały niemoc strzelecką dopiero w szóstej minucie drugiej kwarty, ale w tym momencie był już wynik 33:17. Pierwsza połowa zakończyła się przy stanie meczu 33:22.
Trzecią kwartę wołominianki rozpoczęły mocnym akcentem, jakim był celny rzut za trzy punkty (36:22). Po dwudziestu pięciu minutach meczu było 44:28. Gospodynie systematycznie zwiększały swoją przewagę punktową. Po trzech czwartych meczu przewaga Huraganu osiągnęła przeszło dwudziestopunktową wartość 53:32.
Na początku czwartej kwarty utrzymywała się wysoka, około dwudziestopunktowa przewaga wołominianek. Przewaga Huraganu jeszcze wzrosła, gdyż po siedmiu minutach czwartej odsłony był wynik 62:39, a na dwie minuty przed końcem meczu 64:41. W dwóch ostatnich minutach spotkania zawodniczki SKS-u zaczęły zmniejszać swoją stratę do gospodyń. Jednak pokaźna zaliczka punktowa, jaka została wcześniej wywalczona, wystarczyła na to, by UKS wygrał to spotkanie wynikiem 66:52.
Poszczególne kwarty kończyły się wynikami: I – 21:16, II ? 12:6, III ? 19:10, IV ? 13:20.
UKS Huragan Wołomin zagrał w tym spotkaniu w składzie: Opolska Agata 3 pkt, Panufnik Natalia 12 pkt, Pawłowska Anna 8 pkt, Dąbrowska Karolina 5 pkt, Powała Karolina 9 pkt, Poboży Karolina 15 pkt, Skuzińska Wiktoria 6 pkt, Chodkowska Katarzyna 8 pkt, Wasilewska Eliza.