Zawodniczka KSW KYOKUSHIN z Zielonki Mistrzynią Polski

24 października w Radzyminie odbyły się XXVI Mistrzostwa Polski Młodzieżowców Karate Kyokushin. W turnieju wzięło udział 86 zawodników w wieku 18-21 lat z 48 klubów zrzeszonych w Polskim Związku Karate.Od dłuższego czasu obserwując osiągnięcia zawodników z zielonkowskiego Klubu Sportów Walki KYOKUSHIN widzimy jak trenujący w tym klubie sportowcy pną się w karierze sportowej w górę.
Tym razem powodem do zadowolenia zarówno dla klubu jak i jego szkoleniowców jest sukces Julii Stępniewskiej, która podczas zawodów, które odbyły się 24 października w Radzyminie  wywalczyła sobie tytuł mistrzyni Polski młodzieżowców.
? Została mistrzynią Polski, zdobywają tym samym złoty medal z najważniejszej imprezy karate kyokushin w Polsce dla zawodników debiutujących w walkach full contact seniorów. Julia w pierwszej fazie turniejowej pokonała zawodniczkę ze Szczecina zdobywając przewagę punktową dzięki silnym uderzeniom rękoma na brzuch. Walka finałowa z reprezentantką Bartoszyc była wyrównana ? opowiada Marcin Sieradzki, szef zielonkowskiego Klubu Sportów Walki (KSW) KYOKUSHIN.
? Do rozstrzygnięcia potrzebna była dodatkowa dwuminutowa runda, w której Julia wykazała większą skuteczność i aktywność, dzięki czemu zdobyła tytuł mistrzyni Polski na rok szkoleniowy 2015/2016 ? relacjonuje nasz rozmóa.
Sukces Julii Stępniewskiej to nie jedyny powód do radości dla klubu.
W kategorii średniej kobiet rywalizowała również znana już czytelnikom „Życia” Agnieszka Kulczycka, która w rundzie eliminacyjnej pokonała zawodniczkę z Olsztyna.
? W półfinale zacięty, sześciominutowy, pojedynek z silną reprezentantką Konastancina obfitował w mocne wymiany ciosów z obu stron. Ważenie zawodniczek także nie przyniosło wymaganej różnicy kilogramów, a po trzeciej decydującej rundzie sędziowie wskazali lekką przewagę przeciwniczki i Agnieszka zakończyła rywalizację z brązowym medalem ? opowiada Marcin Sieradzki.
Tak jak wspomniano na wstępnie po analizie startu dziewcząt zwieńczonego dwoma przywiezionymi medalami KSW KYOKUSHIN z Mistrzostw Polski dodając do tego ubiegłotygodniowy tytuł mistrzowski z polskiego czempionatu juniorów  trzeba przyznać że KSW KYOKUSHIN  ma powody do radości.
? Należy mieć nadzieję, że naszym zawodnikom uda się podtrzymać wysoką formę do zakończenia sezonu i podczas mających się odbyć niebawem, bo już w grudniu, Pucharze Polski, nie zabraknie kolejnych mocnych akcentów z Zielonki.  ? Nasz Klub wystawi silnych reprezentantów wśród młodzików, juniorów i seniorów ? zapewnia sensei Sieradzki. Więcej informacji i zdjęcia z turnieju na www.kswkyokushin.pl

Oprac. za KSW KYOKUSHIN

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.