Zawody wędkarskie w Całowaniu

W niedzielę, 17 września na łowisku w Całowaniu koło Otwocka odbyły się zawody gruntowe o Puchar Przewodniczącego Rady Miasta Ząbki Wojciecha Guta.

Już o godzinie 6.00 rozpoczęła się odprawa i losowanie stanowisk przeprowadzone przez sędziego Bartka Skorlińskiego. Podczas trwającej siedem godzin zaciętej rywalizacji łowiono głównie karpie, rzadziej udawało się złowić inne gatunki ryb. Pomimo zmiennej pogody i przelotnych opadów deszczu, zawodnicy nie tracili dobrego humoru i nadziei na udany połów, wykazując się przy tym ogromną, godną podziwu, cierpliwością.

Po zakończeniu zawodów, zważeniu ryb i podliczeniu wyników uroczyście ogłoszono zwycięzców:
W kategoria senior I miejsce zajął kol. Franciszek Dąbrowski, II lokata przypadła kol. Rafałowi Wójcikowi, a na III miejscu uplasował się kol. Andrzej Myszko
Nie mniej zacięty pojedynek stoczyli juniorzy. W tej kategorii I miejsce zdobył kol. Grzegorz Wójcik, II miejsce na wędkarskim podium zajął kol. Bartek Zakrzewski, a III lokatę ? kol. Jakub Kalinowski

Puchary i nagrody wręczył Wojciech Gut, Przewodniczący Rady Miasta Ząbki oraz, łowiący również tego dnia, Artur Murawski, zastępca burmistrza Miasta Ząbki.
Ufundowaną przez firmę VATAX Wojciech Gut, nagrodę i puchar zawodów za największą złowioną tego dnia rybę – karpia otrzymał junior Grzegorz Wójcik.
Wojciech Gut, sponsor zawodów i zarazem członek Koła PZW 61 Ząbki, także mógł się pochwalić się pięknym karpiem o wadze 2,8kg.
Po wręczeniu pucharów i nagród, uczestnicy zawodów w koleżeńskiej atmosferze udali się na w pełni zasłużonego grilla podczas, którego nie zabrakło opowieści o przygodach z połowów, nie tylko na łowisku w Całowaniu.

Z wędkarskim pozdrowieniem
Sławomir Pisarczyk
Vice Prezes Koła PZW 61 Ząbki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.