Do groźnie wyglądającego zdarzenia drogowego doszło dziś po godzinie 9 rano w miejscowości Srebrna pod Płockiem. Na trasie w kierunku Sikorza zderzyły się dwa samochody osobowe – BMW oraz Kia. Siła uderzenia była na tyle duża, że jeden z kierowców trafił do szpitala, a droga została całkowicie zablokowana na kilka godzin.
Policjanci zwalczający przestępczość samochodową nie odpuszczają złodziejom
Ze wstępnych ustaleń policjantów pracujących na miejscu wynika, że 63-letnia kierująca pojazdem marki Kia wykonywała manewr wyprzedzania. W tym samym czasie podobny manewr wykonywał jadący za nią 32-letni kierowca BMW. Doszło do zderzenia obu pojazdów. Po uderzeniu auta zostały poważnie uszkodzone i zatrzymały się na jezdni, blokując przejazd w kierunku Sikorza.

W wyniku zdarzenia 32-letni kierowca BMW został przetransportowany do szpitala. Na miejscu przez długi czas pracowali policjanci, strażacy oraz ratownicy medyczni. Funkcjonariusze zabezpieczali miejsce zdarzenia, kierowali ruchem i ustalali dokładne okoliczności wypadku.
Zdjęcia z miejsca pokazują skalę zniszczeń – oba pojazdy mają poważnie uszkodzone karoserie. Fragmenty elementów aut były rozrzucone po jezdni i poboczu. Służby całkowicie zablokowały drogę z Płocka w kierunku Sikorza, a kierowcy musieli korzystać z objazdów wyznaczonych przez miejscowość Stara Biała.
Policja po raz kolejny apeluje o rozsądek podczas wykonywania manewru wyprzedzania. To jeden z najbardziej niebezpiecznych manewrów na drodze, wymagający pełnej koncentracji, odpowiedniej widoczności i upewnienia się, że inny uczestnik ruchu nie wykonuje tego samego manewru. Chwila nieuwagi lub błędna ocena sytuacji mogą doprowadzić do tragedii.
Funkcjonariusze przypominają również o zachowaniu bezpiecznej odległości, obserwowaniu lusterek oraz sygnalizowaniu zamiaru zmiany pasa ruchu. Szczególną ostrożność należy zachować na drogach o dużym natężeniu ruchu, gdzie kilka sekund nieuwagi może zakończyć się poważnym wypadkiem.
zdjęcia Policja w Płocku
Więcej wiadomości z Mazowsza
Policjanci odzyskali przywłaszczone luksusowe pojazdy o łącznej wartości blisko 1,7 mln złotych
Tragiczny wypadek w Niemojkach
Cross uderzył w przydrożne barierki. 26-letniego motocyklisty nie udało się uratować
14-latka straciła przytomność po upadku z hulajnogi. Policja apeluje do rodziców: reagujcie, zanim będzie za późno
Promile na dwóch kółkach. Niechlubny rekord w gminie Wieliszew
PKP pokazały moment grozy w Bieniewicach. Dostawczak utknął na torach, potem uderzył w niego pociąg
Groźny wypadek na DW634 w Lipce. Cztery osoby poszkodowane, lądował śmigłowiec LPR
Tragiczne utonięcie na Jeziorze Górskim
Cztery pojazdy zderzyły się na DK50. Wystarczyła chwila nieuwagi
Zderzenie na ul. Mleczarskiej w Ciechanowie. Kia uderzona z przodu, służby apelują o ostrożność w upały
Dachowanie na DW 571. Auto wypadło z drogi, jedna osoba poszkodowana
Pożar w Udrzynie. Ogień objął trzy budynki gospodarcze
Dynamiczny pościg i zatrzymanie – mężczyzna ukrywał narkotyki w bieliźnie
Nieodpowiedzialni kierowcy pod wpływem alkoholu i groźne zdarzenia drogowe

