21 listopada, na trasie ekspresowej S8 w rejonie mostu nad rzeką Bug, w obrębie Wyszkowa, doszło do poważnego zdarzenia drogowego z udziałem trzech pojazdów. Na pasie prowadzącym w kierunku Warszawy zderzyły się dwa samochody osobowe oraz bus. W wyniku kolizji jedna osoba została ranna i przetransportowana do szpitala. Pozostałe osoby podróżujące pojazdami nie wymagały hospitalizacji.
Zderzenie trzech pojazdów na DW 636 – Policja apeluje o ostrożność i rozważną jazdę
Śmiertelne potrącenie przez pociąg. Kobieta weszła na przejazd kolejowy, gdy szlaban był opuszczony.
Poważne utrudnienia w ruchu
Zaraz po zdarzeniu służby ratunkowe przystąpiły do działań na miejscu. Na trasie natychmiast utworzyły się zatory, a pas jezdni prowadzący w stronę Warszawy został całkowicie zablokowany. Kierowcy musieli uzbroić się w cierpliwość – ruch został wstrzymany, co spowodowało znaczne opóźnienia i utrudnienia komunikacyjne w rejonie Wyszkowa.

Działania służb ratunkowych
Na miejscu interweniowały jednostki straży pożarnej, zespół ratownictwa medycznego oraz policja. Osoba poszkodowana, której obrażenia wymagały hospitalizacji, została zaopatrzona na miejscu, a następnie przewieziona do szpitala. Służby porządkowe zabezpieczyły miejsce wypadku i rozpoczęły działania zmierzające do przywrócenia płynności ruchu.

Przyczyny pod nadzorem śledczych
Dokładne okoliczności wypadku nie zostały jeszcze ustalone. Policja prowadzi czynności wyjaśniające, które mają na celu określenie przebiegu zdarzenia i identyfikację ewentualnych winnych. Wstępne ustalenia nie wskazują na udział większej liczby osób poszkodowanych.
Jesień – czas szczególnej ostrożności na drogach
Jesień to szczególny okres dla wszystkich użytkowników dróg. Warunki pogodowe stają się zmienne i wymagają od kierujących oraz pieszych większej uwagi. Szybko zapadający zmrok, częste opady deszczu i śliska nawierzchnia negatywnie wpływają na bezpieczeństwo. Mazowiecka drogówka przypomina, że w tym czasie szczególnie ważne jest zachowanie ostrożności, dostosowanie prędkości do panujących warunków atmosferycznych oraz przestrzeganie przepisów.
Jesienią dni są znacznie krótsze niż latem, a najtrudniejsze warunki dla kierowców występują w porze porannej i wieczornej, gdy pada deszcz. W takich sytuacjach światła pojazdu nie zapewniają odpowiedniej widoczności, a piesi stają się niemal niewidoczni. Warto pamiętać, że w godzinach popołudniowych ruch jest największy, a mokra nawierzchnia wydłuża drogę hamowania i zwiększa ryzyko utraty panowania nad pojazdem.
Nawet przy braku opadów nawierzchnia bywa wilgotna i zmienna pod względem przyczepności. Dodatkowym zagrożeniem są spadające liście i błoto, które mogą znacząco obniżyć przyczepność. Kierowcy powinni także pamiętać o możliwości nagłego pojawienia się zwierzyny leśnej na drodze.


Bezpieczna jazda jesienią wymaga odpowiedniego przygotowania pojazdu. Kluczowe znaczenie ma stan piór wycieraczek, ponieważ częste opady deszczu i zmrok wymagają czystej szyby bez smug. Równie istotne jest sprawne i prawidłowo ustawione oświetlenie. Warto sprawdzić, czy wszystkie światła działają oraz czy reflektory są ustawione pod właściwym kątem.


Piesi, rowerzyści i kierujący jednośladami powinni pamiętać o tym, aby być widocznymi. Kamizelka odblaskowa, opaska, breloczek czy latarka znacząco zwiększają bezpieczeństwo, dając kierowcom czas na właściwą reakcję. Ich stosowanie może uratować zdrowie i życie.
Mazowiecka drogówka podkreśla również, że kierowcy powinni zachowywać odpowiedni odstęp od poprzedzającego pojazdu w obrębie przejść dla pieszych i przejazdów dla rowerzystów. W takich miejscach należy zdjąć nogę z gazu i bacznie obserwować otoczenie, aby w porę zauważyć osoby wchodzące na jezdnię lub rowerzystów wjeżdżających na przejazd.


Jesień to czas szczególnej ostrożności i odpowiedzialności na drodze. Świadomość zagrożeń, właściwe przygotowanie pojazdu oraz dbałość o widoczność mogą realnie przyczynić się do poprawy bezpieczeństwa wszystkich uczestników ruchu.
Wydział Ruchu Drogowego KWP zs. w Radomiu
Więcej wiadomości z Mazowsza
Poważny wypadek w Skaryszewie. Rozbite osobówki, ciężarówki i dwie osoby w szpitalu
Czołowe zderzenie w Wygodzie – policjanci wyjaśniają okoliczności zdarzenia
Policyjny dron nad S17
Zdarzenie drogowe na S7 w rejonie Wiśniewa. Ranny kierowca
Kolejny cios otwockich kryminalnych w przestępczość narkotykową. 40-latek objęty dozorem Policji
Podejrzewani o zniszczenie mienia – może ich rozpoznajesz?
16-latek bez uprawnień sprawcą zdarzenia drogowego. Sprawa trafi do sądu rodzinnego
Zarzuty dla dwóch 54-latek za serię kradzieży w drogerii
„Dam Wam na dobre wakacje i zapomnijmy o całej sytuacji”
Zabezpieczone prawie 4 kilogramy narkotyków
Zlekceważył pięć zakazów sądowych. 48-latek trafił do aresztu
17-letnia rowerzystka potrącona w Czerwińsku nad Wisłą. Nastolatka trafiła do szpitala
Nietrzeźwa motorowerzystka straciła panowanie nad pojazdem i przewróciła się. Miała blisko 3 promile alkoholu
Zderzenie pojazdów na DK nr 9 w Skaryszewie

