Zielonka – doświetlanie kolejnych przejść dla pieszych

Zielonka - doświetlanie kolejnych przejść dla pieszych

Trwają prace związane z doświetlaniem dwóch przejść dla pieszych w ulicy Powstańców. W najbliższych dniach zostaną doświetlone jeszcze dwa kolejne przejścia – w ulicy Bankowej i Chopina. Zdecydowanie poprawi to widoczność po zmroku i przekraczanie jezdni stanie się bezpieczniejsze.

Coraz wcześniej zapada zmrok – aby poruszanie się po mieście było bezpieczniejsze, doświetlamy kolejne przejścia dla pieszych. Obecnie dodatkowe oświetlenie montowane jest w dwóch miejscach w ulicy Powstańców: przy skrzyżowaniach z ulicą Młodzieżową i z ulicą Nauczycielską. W okolicy przejść dla pieszych postawione zostały nowe słupy oświetleniowe, które są nieco niższe od standardowych słupów oświetlenia ulicznego. Zamontowano na nich energooszczędne oprawy ledowe, świecące jasnym, białym światłem. Podkreślić należy, że białe światło korzystnie wpływa na lepsze postrzeganie przez kierowców otoczenia oraz pieszych poruszających się po zmroku. Zabieg taki zdecydowanie poprawi widoczność pieszych, a w konsekwencji zwiększy ich bezpieczeństwo.

Warto zauważyć, że oba przejścia dla pieszych w ulicy Powstańców znajdują się w bezpośrednim sąsiedztwie Szkoły Podstawowej nr 2. W okresie jesienno-zimowym, dzięki zamontowanemu doświetleniu, dzieci wracające do domu i przechodzące przez ulicę Powstańców będą bardziej widoczne, a przez to bezpieczniejsze.

W najbliższych dniach podobne doświetlenia zostaną zamontowane w okolicy kolejnych dwóch przejść dla pieszych: w ulicy Bankowej przy skrzyżowaniu z ulicą Wojska Polskiego oraz w ulicy Chopina przy skrzyżowaniu z ulicą Mickiewicza. W tych miejscach przekraczanie ulicy po zmroku również stanie się dużo bardziej bezpieczne.

Za doświetlenie przejść dla pieszych Miasto zapłaci 109 tys. zł z własnego budżetu.

Prace te stanowią kontynuację działań Miasta związanych z podnoszeniem bezpieczeństwa mieszkańców po zmroku. Sukcesywnie, w kolejnych ulicach Zielonki wymieniamy oświetlenie sodowe na ledowe oraz doświetlamy przejścia dla pieszych.

W latach 2019-2023 dodatkowe oświetlenie zyskało 30 przejść dla pieszych. Najwięcej, bo aż 8 przejść, zostało doświetlonych w ulicy Kolejowej. Dodatkowe oświetlenie zyskały 4 przejścia w ul. Wojska Polskiego, po 3 przejścia doświetlono w ulicach Chopina i Powstańców, zaś 2 doświetlenia przejść dla pieszych zyskała ul. Paderewskiego. Ponadto doświetlono po 1 przejściu w ulicach: Lipowej, Kościuszki, Staszica, Skorupki, Kopernika i Mazurskiej.

Źródło: UM Zielonka

Więcej informacji z Zielonki

Zielonka - Stawka za odbiór śmieci w 2026 roku bez zmian

Zielonka – Stawka za odbiór śmieci w 2026 roku bez zmian

W wielu gminach powiatu wołomińskiego mieszkańcy już odczuwają podwyżki opłat za odpady. W Zielonce sytuacja wygląda inaczej. W 2026 roku utrzymujemy opłatę za [...]
0 komentarzy
Zielonka - przerwy w dostawie wody

Zielonka – przerwy w dostawie wody

Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Zielonce Sp. z o.o. informuje, że 29 stycznia 2026 r. przy ul. Pustelnickiej w godzinach 8:00 – 13:00 [...]
0 komentarzy
Zielonka - Pierwsza akcja oddawania krwi w tym roku

Zielonka – Pierwsza akcja oddawania krwi w tym roku

W niedzielę, 1 lutego, w Zielonce odbędzie się pierwsza w tym roku zbiórka krwi organizowana przez Klub Honorowych Dawców Krwi „Krzyś”. Zdrowe osoby [...]
0 komentarzy
Zielonka - Sport, zdrowie i relaks – drugi weekend ferii

Zielonka – Sport, zdrowie i relaks – drugi weekend ferii

Przy okazji finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy oprócz wsparcia zbiórki na chore dzieci będzie można zrobić badania profilaktyczne i odbyć wizytę u lekarzy [...]
0 komentarzy

Zielonka – Biała niedziela – zagraj z WOŚP w miejskiej przychodni

Cała Polska odlicza dni do 34. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tym roku celem zbiórki są „Zdrowe brzuszki naszych dzieci”, czyli diagnostyka [...]
0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.