Zielonka – Koncert dla Jubilatów złotych godów

Zielonka - Koncert dla Jubilatów złotych godów

Recital Michała Bajora w Zielonce stał się wyjątkowym muzycznym hołdem dla miłości, która potrafi przetrwać dekady. W sali widowiskowej Ośrodka Kultury i Sportu wystąpił artysta, którego piosenki od lat towarzyszą kolejnym pokoleniom. Tym razem jego koncert dedykowany był małżonkom, którzy w ostatnich latach obchodzili jubileusze złotych godów. Niektórzy z nich mogą pochwalić się nawet 62-letnim stażem małżeńskim. 

Celebrujemy złote gody

Przeżyć ze sobą pod wspólnym dachem ponad pół wieku to nie lada wyczyn. Być ze sobą na dobre i na złe, w czasie wzlotów i upadków, w miłości i smutku, w zdrowiu i chorobie – nie sposób słowami oddać bogactwa doświadczeń, jakie może przynieść los w ciągu pięciu czy sześciu dekad. Wyjątkowość złotych godów, które obchodzili w ostatnich latach Małżonkowie, zasługuje na szczególną oprawę.

– To już nasza lokalna tradycja, że na początku roku spotykamy się, aby uhonorować mieszkańców, którzy w ostatnich latach obchodzili jubileusz złotych godów. Chcemy podkreślić, jak ważną rolę odgrywają w naszej społeczności pary, które od kilkudziesięciu lat budują swoje rodziny, są oparciem dla bliskich i przykładem wierności oraz wytrwałości. Dzisiejszy koncert jest wyrazem naszego szacunku i wdzięczności – powiedział Burmistrz Kamil Michał Iwandowski.

W ubiegłym roku jubileusz 50-lecia pożycia małżeńskiego obchodziło 25 par z Zielonki. Na niedzielny koncert zaproszeni byli właśnie oni, ale także małżonkowie z jeszcze dłuższym stażem, którzy złote gody obchodzili w latach ubiegłych.

Wyjątkowy recital na wyjątkowy jubileusz

„Moja miłość największa”, „Nie chcę więcej” czy „Ogrzej mnie” – te szlagiery polskiej piosenki aktorskiej w wykonaniu Michała Bajora usłyszeć mogła zgromadzona w niedzielny wieczór publiczność. Utwory pełne pasji, miłości i bliskości były najlepszą ilustracją dla pół wieku wspólnego życia. Zachwycało nie tylko wykonanie i aktorska interpretacja artysty, lecz także celność i niezwykła liryczność tekstów autorstwa takich twórców jak Jonasz Kofta czy Wojciech Młynarski.

Podczas recitalu zatytułowanego „Piosenki, które lubię” artysta zaprezentował także światowy repertuar. Pieśni Charles’a Aznavoura, Edith Piaf czy Franka Sinatra przywołały wspomnienia i emocje towarzyszące Małżonkom przez wspólnie przeżyte lata.

Na koncert składały się nie tylko utwory muzyczne, ale także barwne anegdoty. Michał Bajor, który na scenie występuje od wielu dekad, dzielił się wrażeniami ze współpracy z największymi artystami i najlepszymi polskimi kompozytorami. Opowiadane ze swadą zabawne historyjki stanowiły wdzięczny kontrapunkt dla nastrojowych pieśni o miłości i życiu.

Wydarzenie zgromadziło nie tylko jubilatów i ich bliskich, lecz także przedstawicieli zarządu miasta z Burmistrzem na czele i radnych. Na zakończenie koncertu ukiety kwiatów wręczyły artyście i towarzyszącym mu muzykom Sekretarz Miasta Renata Jóźwiak oraz Skarbnik Anna Hrynkiewicz.

Uhonorowani za wspólne lata

Małżonkowie świętujący złote gody w Zielonce od lat mogą liczyć na godne uhonorowanie ze strony Miasta. Pary z 50-letnim stażem małżeńskim podczas corocznej uroczystej gali otrzymują Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie (przyznawane przez Prezydenta RP), pamiątkowe grawerowane dyplomy, a także drobne upominki. To wyraz uznania dla trwałości ich związków.

Ostatnia taka gala miała miejsce w listopadzie ubiegłego roku. Uświetnił ją znakomity występ rodziny Kaczmarków, która wykonała największe polskie i światowe utwory w operowych aranżacjach.

Źródło: UM Zielonka

Więcej informacji z Zielonki

Ahoj, Zielonko!

Ahoj, Zielonko!

Już po raz czwarty wraz z Ośrodkiem Kultury i Sportu zapraszamy Państwa do wspólnego powitania wakacji w żeglarskim stylu. W niedzielę, 28 czerwca, [...]
0 komentarzy
Zielonka - Burmistrz Miasta Zielonka z wotum zaufania i absolutorium

Burmistrz Miasta Zielonka z wotum zaufania i absolutorium

24 czerwca 2026 r., Burmistrz Miasta Zielonka Kamil Michał Iwandowski otrzymał wotum zaufania oraz absolutorium. Decyzje Rady Miasta Zielonka dotyczą oceny działalności Burmistrza [...]
0 komentarzy
Zielonka - Tanecznym krokiem w lato. Wieczory w dechę wracają do Parku Dębinki

Zielonka – Tanecznym krokiem w lato. Wieczory w dechę wracają do Parku Dębinki

27 czerwca o godz. 19:00, Miejski Park Dębinki ponownie zamieni się w taneczny parkiet pod lampionami. Przed nami pierwsza tegoroczna potańcówka z cyklu [...]
0 komentarzy
Wianki dla Seniorów w Zielonce

Wianki dla Seniorów w Zielonce

Kolorowe wianki, muzyka i rozmowy w letniej atmosferze. W Domu Pomocy Społecznej w Zielonce odbył się piknik „Wianki dla Seniorów”, który zgromadził mieszkańców [...]
0 komentarzy
Zielonka - Twórcza i charytatywna niedziela

Zielonka – Kultura, historia i sąsiedzkie spotkania

Weekend w Zielonce zapowiada się naprawdę ciekawie – będą opowieści o starych rodach, garażowe wyprzedaże, mocne wrażenia w Klubie Książki. Weekend zakończy piknik [...]
0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.