Zielonka – konsultacje projektu modernizacji ul. Warmińskiej

Zielonka - konsultacje projektu modernizacji ul. Warmińskiej

Rozpoczęły się konsultacje społeczne projektu modernizacji ulicy Warmińskiej, będącej w procesie inwestycyjnym. Na uwagi, wnioski oraz opinie UM Zielonka  czeka do piątku 13 października 2023 r. 

Przyszłą przebudową objęty będzie cały odcinek ulicy, tj. od ul. Ceglanej do drogi wojewódzkiej nr 631. UM Zielonka zachęca do zaznajomienia się z koncepcją projektu przebudowy i wyrażenia opinii na temat przewidzianych w niej rozwiązań.

W załączeniu formularz konsultacyjny. Zwracamy się z prośbą do Mieszkańców ulicy Warmińskiej o wskazanie wszelkich uwag, wniosków, jak również o dokonanie akceptacji lokalizacji zjazdu z ulicy do Państwa nieruchomości. W przypadku, gdy chcieliby Państwo, by w projekcie uwzględnić  dodatkowy zjazd, który mógłby być wykorzystywany w przyszłości, również prosimy o wskazanie takiej informacji w odpowiednim miejscu na załączonym formularzu.

W przypadku braku z Państwa strony wniosków, uwag i opinii, zwracamy się z prośbą również o przesłanie formularza z informacją o akceptacji zaproponowanego rozwiązania projektowego. Jest to dla nas niezwykle ważne, gdyż na podstawie m.in. Państwa pozytywnych opinii będziemy mogli zakończyć proces koncepcyjno-projektowy związany z modernizacją ul. Warmińskiej.

Jak będą przebiegać konsultacje?

  1. Od dziś na naszej stronie dostępna jest koncepcja projektu (w załączeniu plik PDF) oraz formularz konsultacyjny. Po zapoznaniu się z projektem mogą Państwo podzielić się z nami wszelkimi uwagami na temat zaproponowanych rozwiązań poprzez wspomniany formularz.
  2. Odbędą się 2 spotkania konsultacyjne:
    a) w czwatek 5 października 2023 r. o godzinie 18.00 dedykowane dla mieszkańców ulicy Warmińskiej zamieszkałych przy odcinku pomiędzy drogą wojewódzką nr 631 Aleją Piłsudskiego, a ulicą Zagłoby,
    b) w poniedziałek 9 października 2023 r. o godzinie 18.00 dla mieszkańców ulicy Warmińskiej zamieszkałych przy odcinku pomiędzy ul. Zagłoby, a ul. Ceglaną.
    Spotkania odbędą się w Szkole Podstawowej nr 2 im. Mikołaja Kopernika, przy ul. Powstańców, w sali nr 14. Podczas spotkania przedstawiona zostanie koncepcja modernizacji oraz omówione zostaną poszczególne rozwiązania. Będzie również możliwość indywidualnej rozmowy na temat projektu.
  3. Na Państwa uwagi, wnioski oraz opinie czekamy w nieprzekraczalnym terminie do piątku 13 października 2023 r. Wypełnione formularze (w formie skanu lub ściągnięte ze strony i wypełnione w wersji elektronicznej) prosimy wysyłać na adres: um@zielonka.pl lub składać osobiście w Biurze Obsługi Interesanta Urzędu Miasta Zielonka.
  4. Projekt w wersji papierowej można objerzeć w Urzędzie Miasta Zielonka. Pracownik Wydziału Infrastruktury, Zamówień Publicznych i Transportu przedstawi Państwu projekt i odpowie na pytania. W tym celu prosimy o wcześniejsze umówienie się na takie spotkanie pod nr. tel. 22 761 39 08.

Opis koncepcji modernizacji:

Projektowany odcinek obejmuje całość ulicy tj. od drogi woj. 631 do ul. Ceglanej (połączenie z ul. Mazurską). Koncepcja zakłada budowę jezdni o szerokości 5,5 metra z obustronnymi chodnikami, zjazdami do posesji oraz pasami zieleni, w miejscach, gdzie szerokość pasa drogowego na to pozwala.

Skrzyżowania z ulicami: Kaszubską i Zaciszną zaplanowane zostały jako skrzyżowania wyniesione, poprawiające bezpieczeństwo.

Projekt obejmuje budowę kanalizacji deszczowej, budowę nowego oświetlenia ulicznego, budowę kanału technologicznego oraz przebudowę sieci energetycznej i teletechnicznej w zakresie kolizji.

Docelowo, po przebudowie drogi wojewódzkiej nr 631, ul. Warmińska połączona zostanie z drogą serwisową obsługującą tę drogę. Warto  zazmaczyć, że nie znamy jeszcze terminu rozpoczęcia prac budowlanych, ponieważ proces inwestycyjny jest na etapie projektowym.

Ważna informacja dotycząca przyłączeń do sieci wodociągowej i kanalizacyjnej
W związku z trwającym procesem projektowym modernizacji ul. Warmińskiej na całej jej długości, zachęcamy Mieszkańców ulicy Warmińskiej do podjęcia starań o wykonanie przyłączenia Państwa nieruchomości do sieci wodociągowej i kanalizacyjnej.

Warto zadbać o wykonanie przyłącza jeszcze przed rozpoczęciem prac budowlanych związanych z modernizacją ul. Warmińskiej. Po realizacji inwestycji wykonanie przyłącza wodociągowego i kanalizacyjnego do Państwa posesji będzie utrudnione lub niemożliwe w okresie objęcia inwestycji gwarancją. Zakładany okres gwarancyjny to 5 lat od daty zakończenia inwestycji.

Informacji dotyczących wykonania przyłącza wodociągowego oraz kanalizacyjnego udziela Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Zielonce, ul. Inżynierska 1A, tel. 22 781 83 33, pwik@zielonka.pl – informuje UM Zielonka

Źródło: UM Zielonka

Więcej informacji z Zielonki

Zielonka - zielona sobota w PSZOK przesunięta na 8 czerwca

Zielonka – zielona sobota w PSZOK przesunięta na 8 czerwca

Najbliższa akcja „Zielona sobota w PSZOK” nie odbędzie się 1 czerwca, lecz została przesunięta na 8 czerwca do PSZOK przy ul. Krzywej 18 [...]
0 komentarzy
Zielonka - 31 maja - zmiany w kursowaniu linii L27

Zielonka – 31 maja – zmiany w kursowaniu linii L27

W najbliższy piątek autobusy linii L27 będą kursować według specjalnego rozkładu jazdy. 31 maja autobusy linii L27 będą kursować tak, jak w miało [...]
0 komentarzy
Zielonka - Od 1 lipca obsługa PSZOK tylko z kartą

Zielonka – Od 1 lipca obsługa PSZOK tylko z kartą

Jeszcze tylko do końca czerwca można oddawać odpady na przejściowych zasadach – przy użyciu karty PSZOK lub po spisaniu protokołu. Od 1 lipca [...]
0 komentarzy
Złoci lekkoatleci z Zielonki

Złoci lekkoatleci z Zielonki

W minioną sobotę odbyły się Lekkoatletyczne Mistrzostwa Mazowsza dzieci do lat 12, na których aż 3 złote medale zdobyli zawodnicy i zawodniczka z [...]
0 komentarzy
Urząd Miasta Zielonka nieczynny 31 maja

Urząd Miasta Zielonka nieczynny 31 maja

W najbliższy piątek, 31 maja, Urząd Miasta Zielonka i Kasa Urzędu będą nieczynne.  Zgodnie z Zarządzeniem 190/2023 Burmistrza Miasta Zielonka, w ramach odpracowania [...]
0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.