Zielonka: Nowe przedszkole przy ulicy Staszica

Trwają prace przy budowie nowego przedszkola przy ul. Staszica w Zielonce. Oddanie nowego budynku planowane jest na 1 września 2016 r.Z końcem 2015 r. zburzony został stary budynek przedszkola, który służył małym mieszkańcom Zielonki przez 35 lat.
Na początku tego roku, Urząd Miasta Zielonka wyłonił w drodze przetargu, firmę która zbuduje nowy budynek przedszkola. W chwili obecnej na budowie przedszkola trwa wylewanie fundamentów pod przyszły budynek.
Władze miasta spodziewają się, że ten etap budowy powinien zakończyć się jeszcze w marcu.
Projekt budynku zakłada budowę 8-oddziałowego przedszkola na jednej kondygnacji, w technologii tzw. lekkiego szkieletu stalowego. Będzie to największe przedszkole w Zielonce.  Budynek został zaprojektowany jako energooszczędny, dzięki czemu w przyszłości koszty eksploatacji budynku będą niewielkie. Do rozwiązań energooszczędnych należy zaliczyć bardzo dobrą izolacyjność ścian, sufitów, okien, drzwi oraz zastosowanie wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła. Poza tym wykonana zostanie instalacja fotowoltaiczna do wytwarzania prądu elektrycznego z promieniowania słonecznego.
W przedszkolu zaplanowano: oddział żłobkowy i oddziały integracyjne, w pełni wyposażony blok żywieniowy (kuchnię), a na zewnątrz duży plac zabaw z bezpieczną nawierzchnią.
– Dzięki realizacji tego zadania będziemy mogli przyjąć do miejskich przedszkoli więcej dzieci i zapewnić im komfortowe warunki nauki w pierwszym etapie edukacji ? podsumowuje burmistrz Grzegorz Dudzik.
Koszt tej inwestycji to około 7 mln zł.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.