Zielonka – Plac zabaw w osiedlu Żabia już gotowy!

Zielonka - Plac zabaw w osiedlu Żabia już gotowy!

Najmłodsi mieszkańcy Zielonki zyskali nowe miejsce zabaw i rekreacji. W osiedlu Żabia powstał atrakcyjny, nowoczesny plac zabaw z kolorowymi urządzeniami i bezpieczną nawierzchnią. Można już korzystać z nowego obiektu.

W Zielonce powstaje coraz więcej placów zabaw. Do nowoczesnych obiektów dla najmłodszych przy ulicach Przemysłowej i Dąbrowskiego, na Siwkach, w osiedlu Długa, w osiedlu Poligon i przy SP2, dołączył właśnie plac zabaw przy ulicy Żabiej.

Obiekt pokrywa lubiana przez dzieci nawierzchnia poliuretanowa, która nie tylko jest bezpieczna, ale też bardzo funkcjonalna – skutecznie odprowadza wody opadowe, przez co po deszczu nie tworzą się kałuże.

Na placu zabaw zainstalowano nowoczesne i kolorowe urządzenia do zabaw dla dzieci. Głównym elementem jest duży zestaw zabawowy z dwiema zjeżdżalniami i innymi urządzeniami ćwiczącymi sprawność i zręczność maluchów.

Do dyspozycji najmłodszych są też aż trzy różne huśtawki: wahadłowa dwuosobowa, wagowa dla 4 osób oraz tzw. gniazdo. Dzieci mogą bawić się również, korzystając z trzech bujaków sprężynowych: jeden z nich jest odpowiedni dla maluszków, drugi dla dzieci nieco starszych, a trzeci – dla dwóch osób korzystających jednocześnie z urządzenia.

Na terenie placu zabaw znajduje się także duża piaskownica oraz tablica do gry w kółko i krzyżyk, na której dzieci mogą rozgrywać pełne emocji partie wspólnie z kolegami lub rodzicami.

Co ciekawe, na terenie nowego obiektu ustawiona została także zadaszona mini-biblioteczka, w której dzieci mogą wymieniać się książkami.

Plac zabaw jest ogrodzony i wyposażony w ławki dla dzieci i ich opiekunów.

Obecnie jest to bardzo atrakcyjnie, bezpieczne i komfortowe miejsce rekreacji dla naszych najmłodszych mieszkańców i ich rodziców. Sprzyja radosnej i beztroskiej zabawie maluchów oraz integracji mieszkańców.

Warto dodać, że niebawem plac zabaw przy Żabiej zyska jeszcze jedną atrakcję – na dużej ścianie sąsiadującej z obiektem namalowany zostanie piękny mural, przedstawiający motyw bajkowy. Ten kolorowy obraz dopełni całości, dodatkowo ubarwiając i rozweselając tę nową przestrzeń rekreacyjną dla najmłodszych.

Całkowity koszt inwestycji wyniósł 253 440 zł, w tym 114 534 zł pokryte zostało z dofinansowania zewnętrznego.

Źródło: UM Zielonka

Więcej informacji z Zielonki

Weekendowe atrakcje w Zielonce

Weekendowe atrakcje w Zielonce

Weekend pełen kultury. W tym tygodniu będzie można dyskutować o książkach, pięknie pisać i rozwiązywać kryminalną zagadkę w teatrze. Sobota 15 czerwca, godz. [...]
0 komentarzy
Zielonka - Siatkówka Plażowa na Gliniankach – Letnie Zajęcia dla Mieszkańców

Zielonka – Siatkówka Plażowa na Gliniankach – Letnie Zajęcia dla Mieszkańców

W czwartki o godz. 18.00 odbywać się będą bezpłatne zajęcia  na boiskach plażowych przy stawach na Gliniankach.  Cotygodniowe mecze siatkówki plażowej, organizowane przez Fundacja [...]
0 komentarzy
Zielonka - „Powitanie lata 2024” z Klubem Sportów Walki Kyokushin

Zielonka – „Powitanie lata 2024” z Klubem Sportów Walki Kyokushin

Rodzinny Piknik „Powitanie Lata 2024” odbędzie się już jutro, 14 czerwca. Wydarzenie organizowane jest przez Klub Sportów Walki KYOKUSHIN. Wstęp na piknik jest [...]
0 komentarzy
Zielonka - Jubileusz 20-lecia Uniwersytetu Trzeciego Wieku

Zielonka – Jubileusz 20-lecia Uniwersytetu Trzeciego Wieku

Zielonkowski Uniwersytet Trzeciego Wieku obchodzi 20-lecie istnienia. Z tej okazji w Ośrodku Kultury i Sportu odbyła się wczoraj wspaniała uroczystość. Było rozdanie dyplomów, [...]
0 komentarzy
Zielonka - interwencja Miasta w sprawie terminu remontu przejazdu kolejowego

Zielonka – interwencja Miasta w sprawie terminu remontu przejazdu kolejowego

W ostatni piątek, Zastępca Burmistrza Tomasz Pieloszczyk spotkał się z przedstawicielami Zakładu Linii Kolejowych w Siedlcach oraz Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego. Podczas spotkania [...]
0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.