Zielonka Pomaga zagra w niedzielę

Już w tą niedzielę 14 marca, mieszkańcy Zielonki będą kwestować i zbierać fundusze dla chorych dzieci mieszkających w Zielonce: Julii, Marty, Zuzi, Mateusza i Marcina. Od godziny 8.00 rano wolontariusze wysposażeni w puszki będą wspierać II finał akcji Zielonka Pomaga

Od godziny 8.00 do 14.00 wolontariusze będa kwestować na ulicach miasta. O godzinie 10.00 odbędzie się Uroczysta Msza Święta w kościele M.B. Częstochowskiej w Zielonce w intencji patrona akcji śp. Tomasza Godlewskiego. W Ośrodku Kultury i Sportu (OKIS) przy ul. Łukasińskiego 1/3 od rana będzie trwała impreza wspierająca akcję. Od godziny 10.00 w OKiS będzie zbierana krew na rzecz Centrum Zdrowia Dziecka do czego zapraszają KHDK Krzyś w Zielonce. Zgromadzonej publiczności czas umilać będą przedszkolaki oraz uczniowie z Zielonkowskich placówek. Swe umiejętności zaprezentuje również Miejski Chór im. J. Gromali artyści z warszawskich szkół muzycznych oraz Chór Seniora.

Zgromadzeni mieszkańcy podczas imprezy będą mogli skosztować różnych potraw przy stoiskach gastronomicznych. Tradycyjnie zostanie upieczony ogromny 50 kilogramowy tort dla mieszkańców Zielonki. Najmłodsi mogą liczyć na wiele atrakcji m.in: dmuchańce, basen z piłkami, symultana szachowa, piłkarzyki oraz licytacja fantowa.

Na imprezie podczas licytacji będą do wygrania cenne nagrody m.in. rower górski, koszulki z Vancouver z podpisami olimpijczyków, które przekazała Luiza Złotkowska oraz wspaniała wycieczka autokarowa do Pragi dla dwóch osób.

Swą obecnością Julię, Martę, Zuzię Mateusza i Marcina będą wspierać polskie panczenistki, brązowe medalistki z Vancouver Luiza Złotkowska, Natalia Czerwonka oraz Katarzyna Woźniak.

Akcję można wspomóc wpłacając pieniądze na konto Zielonka Pomaga Społdzielczego Banku Rzemiosła i Rolnictwa w Wołominie, oddział Zielonka: 30 8006 0000 0055 4880 2000 0104