Zielonka – remont na Literackiej na ostatniej prostej

Zielonka - remont na Literackiej na ostatniej prostej

Prace remontowe w budynku przy ul. Literackiej 20 zmierzają ku końcowi. Wkrótce Ośrodek Kultury i Sportu będzie mógł uruchomić zajęcia w nowych, odświeżonych przestrzeniach. Zielonkowska placówka kulturalna zyska pierwszą w historii pracownię muzyczną, w skład której wejdą aż cztery pomieszczenia, w tym studio nagrań.

Mieszkańcy Zielonki już niebawem będą mogli uczestniczyć w zajęciach OKiS w nowo wyremontowanych pomieszczeniach w siedzibie przy ulicy Literackiej 20. Będzie to między innymi duża sala wielofunkcyjna, studio nagrań czy sala zajęć cyfrowych. Modernizacją objęte zostaną wszystkie trzy 3 kondygnacje budynku. Całkowity koszt przedsięwzięcia to ponad 300 000 zł. Miasto pozyskało na ten cel dofinansowanie w wysokości 150 000 zł z budżetu Województwa Mazowieckiego, w ramach programu „Mazowsze dla lokalnych centrów integracyjnych 2023”.

Dzięki renowacji pomieszczeń w tzw. podziemiu powstanie pracownia muzyczna. W jej skład wejdą studio nagrań z podziałem na  pomieszczenie dźwiękowe i reżyserkę oraz dwie sale do nauki indywidualnej. To właśnie w tych ostatnich pokojach odbywać się będą lekcje gitary, pianina oraz nowe propozycje Ośrodka Kultury i Sportu – perkusji i skrzypiec. Wszystkie cztery pomieszczenia są odpowiednio wygłuszone, tak aby mogły się w nich równolegle odbywać muzyczne spotkania. W części pomieszczeń jest już położona podłoga, a Wykonawca rozpoczął układanie pianki akustycznej. To właśnie w podpiwniczonych częściach budynku przy Literackiej będą odbywać się zajęcia filmowe czy produkcji muzyki, które są tegoroczną nowością w OKiS.

Na parterze z kolei dla mieszkańców udostępniona zostanie sala zajęć cyfrowych oraz sala warsztatowa. Podobnie jak w przypadku poziomu -1, ściany były wyburzane i na nowo ustawione, tak aby przestrzeń była ergonomiczna i lepiej zagospodarowana. Pomieszczenia zyskały nową instalację elektryczną oraz odświeżony sufit. Wykonawca jest w trakcie malowania ścian.

Wśród remontowanych części budynku znalazły się także łazienki na parterze. Zyskały one nowe instalacje wodno-kanalizacyjne oraz elektryczne. Po starym wyposażeniu i glazurze nie ma już śladu. W ich miejsce pojawiła się estetyczna terakota. W kolejnych tygodniach wykonany zostanie tzw. biały montaż, czyli podłączenie elementów wyposażenia z bateriami, ceramiką, szafkami i lustrami włącznie.

Renowacji doczekała się także sala wielofunkcyjna na I piętrze. Remont objął malowanie sufitu i ścian oraz cyklinowanie podłogi. Do zakończenia pozostało jedynie zamontowanie poręczy.

Korytarze i klatki schodowe również zostaną odświeżone. Ściany i sufity są już zaszpachlowane, a wkrótce będą malowane. Przestrzeń ta, pełniąca także funkcję poczekalni, zyska wygodne kanapy.

Remont pozwoli nie tylko na podniesienie komfortu użytkowania sal. Renowacja to także nowe pomieszczenia, dostosowane pod konkretne rodzaje aktywności. Przemyślana i odpowiednio zaprojektowana przestrzeń umożliwi rozszerzyć ofertę OKiS o ciekawe i rozwijające zajęcia.

Źródło: UM Zielonka

Więcej informacji z Zielonki

Zielonka - trwa nabór wniosków na stypendia i nagrody sportowe

Zielonka – trwa nabór wniosków na stypendia i nagrody sportowe

Zielonka szczyci się wieloma zdolnymi sportowcami, którzy osiągają wspaniałe sukcesy na arenie krajowej, a nawet międzynarodowej. Zdarza się, że są powoływani do kadry [...]
0 komentarzy
Zielonka - przywieź elektrośmieci – otrzymasz choinkę lub świąteczny upominek!

Zielonka – przywieź elektrośmieci – otrzymasz choinkę lub świąteczny upominek!

Kolejna Zielona sobota w PSZOK w świątecznej odsłonie. Za oddanie kompletnych elektrośmieci lub baterii można otrzymać małą choinkę w donicy, świąteczny wianek lub [...]
0 komentarzy
Gminne drogi w Zielonce będą miały oświetlenie ledowe!

Gminne drogi w Zielonce będą miały oświetlenie ledowe!

Zielonka już w przyszłym roku pozbędzie się z gminnych dróg sodowego oświetlenia ulic. Miasto pozyskało ponad 1,5 mln zł dofinansowania na modernizację oświetlenia [...]
0 komentarzy
Zielonka - za nami koncertowa niedziela dla najmłodszych

Zielonka – za nami koncertowa niedziela dla najmłodszych

W sali widowiskowej OKiS wystąpił charyzmatyczny zespół dziecięcy Małe TGD. Mali artyści zagrali nie jeden, a dwa koncerty, które porwały najmłodszą publikę do [...]
0 komentarzy

Zielonka – dla Grzegorza – koncert charytatywny

Koncert charytatywny w wykonaniu Mietka Szcześniaka  odbędzie się w Ośrodku Kultury i Sportu 16 grudnia o godz. 18.00. Cały dochód zostanie przekazany na [...]
0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.