Zielonka – Ruszyła akcja „Lato w mieście”

Zielonka - Ruszyła akcja "Lato w mieście"

Plaża, woda, słońce, żaglówki, zabawy na boisku i szaleństwa w sali zabaw – to wymarzone sposoby na letni wypoczynek. Tak właśnie spędzają wakacje dzieci z Zielonki uczestniczące w miejskich półkoloniach  „Lato w mieście”, dofinansowywanych przez Miasto. Można zapisywać się na kolejne turnusy.

Wczoraj rozpoczął się pierwszy turnus „Lata w mieście”, czyli letniego wypoczynku dla dzieci, organizowanego przez Miasto Zielonka i Towarzystwo Przyjaciół Dzieci. Pierwsze grupy wczorajszy dzień spędziły stacjonarnie w szkołach, na zajęciach plastycznych i sportowych, a dzisiaj pojechały na całodniowe wycieczki.

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 i Szkoły Podstawowej nr 3 udali się autokarem do AZS Zegrze. Pogoda dopisała, dzieci z radością kąpały się w Zalewie Zegrzyńskim i plażowały. Poza tym miały okazję spróbować żeglowania, oczywiście pod okiem instruktorów. Były zachwycone.

Druga grupa uczniów, z Dwójki i Czwórki, wybrała się dzisiaj do kina Helios w Wołominie na film „Miss Kraken Ruby Gillman”. Kolejnym punktem była sala zabaw „Fikołki”.

Jutro i w czwartek dzieci pojadą w kolejne miejsca. Pierwsza grupa wybierze się do Malowanej Zagrody – Gościńca Wiecha koło Tarczyna, gdzie na dzieci czeka moc atrakcji, włącznie z pokazem wypieku chleba, następnie zaś pojadą do kina Helios i na „warsztaty w Fikołki”.

Druga grupa, ze SP nr 2 i SP nr 4 jutro pojedzie nad Zegrze, a w czwartek do Gościńca Wiecha.

Podczas każdego 5-dniowego turnusu dzieci mają 3 całodniowe wycieczki, tylko poniedziałek i piątek spędzają stacjonarnie. Na koniec każdego turnusu zaplanowany jest „Dzień sportu”  w hali sportowej SP 4.

Cały czas można zapisywać dzieci na „Lato w mieście” – do piątku obowiązują zapisy na następny tydzień. Z oferty mogą skorzystać wszystkie dzieci, które od września 2023 będą uczyć się w szkołach podstawowych w Zielonce w klasach 0 – VI.

Ogólny koszt jednego turnusu półkolonii to 650 zł. Dzieciom, które mieszkają w Zielonce, Miasto pokryje 38% kosztów wypoczynku. Oznacza to, że rodzic zobowiązany jest do opłacenia kwoty 400 zł, a pozostałą część w wysokości 250 zł zapewnia Miasto Zielonka w ramach dofinasowania akcji „Lato w mieście”. Dziecko może wziąć udział w jednym lub w kilku turnusach – do każdego z nich uzyska dofinasowanie od Miasta.

Uczniowie zielonkowskich szkół podstawowych, którzy nie mieszkają w Zielonce, płacą za udział w akcji „Lato w mieście” pełną stawkę.

Źródło: UM Zielonka

Więcej informacji z Zielonki

Zielonka - dla każdego coś miłego na weekend

Zielonka – dla każdego coś miłego na weekend

Ten weekend w Zielonce będzie należał przede wszystkim do dzieci, choć dla dorosłych też są ciekawe propozycje, jak choćby Grające Sąsiedztwo na Siwkach. [...]
0 komentarzy
Zielonka - Lato w Mieście - tu nie ma nudy!

Zielonka – Lato w Mieście – tu nie ma nudy!

Za nami pierwszy turnus półkolonii „Lato w mieście”, dzisiaj rozpoczął się następny. Dzieci odwiedziły już m.in. „Malowaną zagrodę”, były w parku trampolin, w [...]
0 komentarzy
Cyberbezpieczna Zielonka

Cyberbezpieczna Zielonka

Miasto Zielonka wkracza na nowy poziom bezpieczeństwa cyfrowego dzięki projektowi „Cyberbezpieczna Zielonka”. Dzięki pozyskaniu ponad 750 000 zł ze środków europejskich w ramach [...]
0 komentarzy
Zielonka - artystyczny weekend - czas start

Zielonka – artystyczny weekend – czas start

Plener malarski, klasyczna muzyka na żywo, kino pod gwiazdami i koncert atrystyki z Majorki – na ten ciepły, wakacyjny weekend przygotowano atrakcje artystyczne [...]
0 komentarzy
Zielonka - zielona Sobota w PSZOK

Zielonka – zielona Sobota w PSZOK

Mieszkańcy, którzy oddadzą do Punktu przy ul. Krzywej kompletne elektrośmieci lub baterie, otrzymają w zamian sadzonki kwiatów albo praktyczne eko-upominki.  Oprócz  barwnych kwiatów, [...]
0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.