Zielonka – Ruszyła akcja „Lato w mieście”

Zielonka - Ruszyła akcja "Lato w mieście"

Plaża, woda, słońce, żaglówki, zabawy na boisku i szaleństwa w sali zabaw – to wymarzone sposoby na letni wypoczynek. Tak właśnie spędzają wakacje dzieci z Zielonki uczestniczące w miejskich półkoloniach  „Lato w mieście”, dofinansowywanych przez Miasto. Można zapisywać się na kolejne turnusy.

Wczoraj rozpoczął się pierwszy turnus „Lata w mieście”, czyli letniego wypoczynku dla dzieci, organizowanego przez Miasto Zielonka i Towarzystwo Przyjaciół Dzieci. Pierwsze grupy wczorajszy dzień spędziły stacjonarnie w szkołach, na zajęciach plastycznych i sportowych, a dzisiaj pojechały na całodniowe wycieczki.

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 i Szkoły Podstawowej nr 3 udali się autokarem do AZS Zegrze. Pogoda dopisała, dzieci z radością kąpały się w Zalewie Zegrzyńskim i plażowały. Poza tym miały okazję spróbować żeglowania, oczywiście pod okiem instruktorów. Były zachwycone.

Druga grupa uczniów, z Dwójki i Czwórki, wybrała się dzisiaj do kina Helios w Wołominie na film „Miss Kraken Ruby Gillman”. Kolejnym punktem była sala zabaw „Fikołki”.

Jutro i w czwartek dzieci pojadą w kolejne miejsca. Pierwsza grupa wybierze się do Malowanej Zagrody – Gościńca Wiecha koło Tarczyna, gdzie na dzieci czeka moc atrakcji, włącznie z pokazem wypieku chleba, następnie zaś pojadą do kina Helios i na „warsztaty w Fikołki”.

Druga grupa, ze SP nr 2 i SP nr 4 jutro pojedzie nad Zegrze, a w czwartek do Gościńca Wiecha.

Podczas każdego 5-dniowego turnusu dzieci mają 3 całodniowe wycieczki, tylko poniedziałek i piątek spędzają stacjonarnie. Na koniec każdego turnusu zaplanowany jest „Dzień sportu”  w hali sportowej SP 4.

Cały czas można zapisywać dzieci na „Lato w mieście” – do piątku obowiązują zapisy na następny tydzień. Z oferty mogą skorzystać wszystkie dzieci, które od września 2023 będą uczyć się w szkołach podstawowych w Zielonce w klasach 0 – VI.

Ogólny koszt jednego turnusu półkolonii to 650 zł. Dzieciom, które mieszkają w Zielonce, Miasto pokryje 38% kosztów wypoczynku. Oznacza to, że rodzic zobowiązany jest do opłacenia kwoty 400 zł, a pozostałą część w wysokości 250 zł zapewnia Miasto Zielonka w ramach dofinasowania akcji „Lato w mieście”. Dziecko może wziąć udział w jednym lub w kilku turnusach – do każdego z nich uzyska dofinasowanie od Miasta.

Uczniowie zielonkowskich szkół podstawowych, którzy nie mieszkają w Zielonce, płacą za udział w akcji „Lato w mieście” pełną stawkę.

Źródło: UM Zielonka

Więcej informacji z Zielonki

Zielonka - Tanecznym krokiem w lato. Wieczory w dechę wracają do Parku Dębinki

Zielonka – Tanecznym krokiem w lato. Wieczory w dechę wracają do Parku Dębinki

27 czerwca o godz. 19:00, Miejski Park Dębinki ponownie zamieni się w taneczny parkiet pod lampionami. Przed nami pierwsza tegoroczna potańcówka z cyklu [...]
0 komentarzy
Wianki dla Seniorów w Zielonce

Wianki dla Seniorów w Zielonce

Kolorowe wianki, muzyka i rozmowy w letniej atmosferze. W Domu Pomocy Społecznej w Zielonce odbył się piknik „Wianki dla Seniorów”, który zgromadził mieszkańców [...]
0 komentarzy
Zielonka - Twórcza i charytatywna niedziela

Zielonka – Kultura, historia i sąsiedzkie spotkania

Weekend w Zielonce zapowiada się naprawdę ciekawie – będą opowieści o starych rodach, garażowe wyprzedaże, mocne wrażenia w Klubie Książki. Weekend zakończy piknik [...]
0 komentarzy
Zielonka - Dotacje dla organizacji pozarządowych na wakacyjną ofertę dla dzieci i młodzieży

Zielonka – Dotacje dla organizacji pozarządowych na wakacyjną ofertę dla dzieci i młodzieży

Zbliżające się wakacje to czas odpoczynku, ale także wyzwanie związane z organizacją wolnego czasu dzieci i młodzieży. Dlatego Miasto Zielonka, we współpracy z [...]
0 komentarzy

Kolej na lato – piknik na rozpoczęcie lata w Kolejowej 11

Mikser zagra w Zielonce. „Kolej na LATO” już 20 czerwca przy Kolejowej11 Warsztaty artystyczne, koncert rapera Miksera, Silent Disco i atrakcje dla całych [...]
0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.