Zielonka – znamy wykonawcę modernizacji ulic Jagiellońskiej i Gromali

Zielonka - znamy wykonawcę modernizacji ulic Jagiellońskiej i Gromali

Rozstrzygnięto przetarg, w wyniku którego wyłoniony został wykonawca modernizacji ulic Jagiellońskiej i Gromali – firma Strabag. Oznacza to, że prace remontowe w centrum Zielonki rozpoczną się już w najbliższym czasie.

W przetargu swoje oferty złożyło 7 firm. Na podstawie stosownych kryteriów oceny, jako najkorzystniejszą wybrano ofertę firmy Strabag Sp. z oo. Firma ta jest częścią europejskiego koncernu budowlanego – lidera w zakresie wdrażania innowacyjnych technologii. Strabag realizuje obecnie również przebudowę drogi wojewódzkiej 634, przebiegającej przez Zielonkę.

Wybrana oferta firmy Strabag opiewa na kwotę 7 279 872,77 zł. Na modernizację ulic Jagiellońskiej i Gromali miasto pozyskało dotację ze środków krajowych w wysokości 8 mln zł.

Umowa z firmą Strabag zostanie podpisana w najbliższy wtorek, 9 kwietnia b.r. Oznacza to, że wykonawca wkrótce rozpocznie prace modernizacyjne.

Jezdnia
Wypracowana wspólnie z mieszkańcami koncepcja przebudowy ulicy Jagiellońskiej zakłada ruch jednokierunkowy od ul. Kolejowej do ulicy Gromali – na tym odcinku plan przewiduje jezdnię o szerokości 4,5 m, zaś na odcinku od ul. Gromali do ul. Inżynierskiej, ulica Jagiellońska będzie obsługiwać ruch w obu kierunkach, jezdnia będzie więc tu szersza i osiągnie 5,5 metra.
Dodatkowo w wyniku konsultacji z mieszkańcami, w projekcie budowy ul. Gromali, zmniejszono szerokość jezdni z 6 do 5,5 metra, by wygospodarować pas zieleni o szerokości 0,5 m, po zachodniej stronie ulicy.

Chodnik dla pieszych
Plan przewiduje budowę chodnika dla pieszych wraz z pasem zieleni na całej długości ulicy Jagiellońskiej, po stronie północnej drogi. Na odcinku od ul. Gromali do ul. Inżynierskiej po przeciwnej stronie drogi przewidziano pobocze w formie pasa zieleni.

Miejsca parkingowe
Wzdłuż placu Jana Pawła II utworzona zostanie zatoka parkingowa dla aut.

Infrastruktura techniczna
W obu drogach zbudowana zostanie kanalizacja deszczowa. Poprowadzony będzie kanał technologiczny, wymieniona zostanie też sieć energetyczna średniego i niskiego napięcia.

Oświetlenie
Powstanie również nowe oświetlenie uliczne – postawione zostanie 35 nowych słupów oświetleniowych z energooszczędnymi oprawami LED.

Modernizacja ulic Jagiellońskiej i Gromali będzie pierwszym poważnym krokiem w stronę rewitalizacji całego centrum Zielonki. Po przebudowie ulice zyskają reprezentacyjny, śródmiejski charakter.

Po zakończeniu obu inwestycji, zarówno w ulicy Jagiellońskiej i Gromali wykonane zostaną liczne nasadzenia drzew i innej zieleni.

Źródło: UM Zielonka

Więcej informacji z Zielonki

Zielonka - 20-lecie zakładu fryzjerskiego Zofii Żukowskiej

Zielonka – 20-lecie zakładu fryzjerskiego Zofii Żukowskiej

Zofia Żuk0wska już od 20 lat prowadzi swój salon fryzjerski na terenie osiedla Wolności. Z okazji jubileuszu gratulacje Przedsiębiorczyni złożył Burmistrz Kamil Michał [...]
0 komentarzy
Zielonka - PSZOK nieczynny w poniedziałek 24 czerwca

Zielonka – PSZOK nieczynny w poniedziałek 24 czerwca

W najbliższy poniedziałek 24 czerwca, Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych w Zielonce przy ulicy Krzywej 18 będzie nieczynny. Źródło: UM Zielonka Więcej informacji [...]
0 komentarzy
Zielonka - Wakacje czas start

Zielonka – Wakacje czas start

Po miesiącach nauki, sprawdzianów oraz sportowych i edukacyjnych wyzwań uczniowie mogą wreszcie odetchnąć z ulgą. Z radością i oczekiwaniem przyjęli nadejście wakacji, które [...]
0 komentarzy
Zielonka - wakacyjne zmiany w rozkładzie linii L27

Zielonka – wakacyjne zmiany w rozkładzie linii L27

Od poniedziałku 24 czerwca nastąpi zmiana w rozkładzie linii L27. Tymczasowy rozkład jazdy będzie obowiązywał do końca wakacji. Linia L27  Linią L27 podróżują [...]
0 komentarzy
Zielonka - Burmistrz otrzymał wotum zaufania i absolutorium

Zielonka – Burmistrz otrzymał wotum zaufania i absolutorium

Rada Miasta Zielonka, podczas III sesji, podjęła decyzję o udzieleniu Burmistrzowi Kamilowi Michałowi Iwandowskiemu wotum zaufania oraz absolutorium z tytułu wykonania budżetu za 2023 [...]
0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.