Zielonkowscy karatecy tryumfowali w Augustowie

Dziewięcioosobowa reprezentacja zielonkowskiego Klubu Sportów Walki KYOKUSHIN 2 października wzięła udział w Ogólnopolskim Turnieju zorganizowanym z okazji 30-lecia karate kyokushin w Augustowie. Ponad 215 zawodników z całej Polski toczyło zacięte pojedynki na ziemi augustowskiej. W tej silnej stawce zielonkowscy karatecy zdobyli 6 medali.

Wszystkich swoich przeciwników zdecydowanie pokonał Oskar Bajer, zajmując tym samym pierwsze miejsce. Młody zawodnik KSW KYOKUSHIN stoczył 4 walki, w których decydujące znaczenie miała determinacja, zaciętość i ogromny duch walki prezentowany przez Oskara. Na uwagę zasługuje także bardzo dobry występ Adama Lewandowskiego w konkurencji semi kontakt. W tej bardzo dynamicznej formule walki, Adam pokonał swojego pierwszego przeciwnika wykonując bardzo silne kopnięcie obrotowe na brzuch (ushiro geri), kończąc w ten sposób walkę przed czasem. W finale Adam stanął naprzeciwko ponad 30 kilo cięższego zawodnika z Augustowa. Początkowe huraganowe ataki cięższego rywala nie zrobiły większego wrażenia na Adamie i walka rozstrzygnęła się dopiero w dogrywce, po bardzo zaciętej wymianie silnych ciosów. W silnie obsadzonych kategoriach srebrne medale zdobyły dziewczęta: Ola Sienicka, Klaudia Czarnecka, Dominika Dąbrowska i medal brązowy Agnieszka Kulczycka.
Zawodnicy KSW KYOKUSHIN zajęli III miejsce w klasyfikacji drużynowej zdobywając łącznie 6 miejsc na podium, a najlepsi zawodnicy Klubu otrzymali po zawodach powołania na listopadowe Mistrzostwa Europy, które odbędą się w Belgradzie. Więcej informacji o zawodnikach klubu na www.kswkyokushin.pl
Wieczorny Trening
Karateków
W niecodziennej scenerii, w całkowitych ciemnościach, rozpoczął się coroczny wieczorny trening Klubu Sportów Walki KYOKUSHIN. W piątek 8 października blisko 100 osób uczestniczyło w grupowym treningu, wspólnie znosząc trudy wytężonych ćwiczeń. Gospodarzem spotkania był Ośrodek Kultury i Sportu oraz Miejskie Gimnazjum w Zielonce. Bohaterami były dzieci, młodzież oraz licznie zgromadzeni na trybunach rodzice. Po wspólnej rozgrzewce i podstawowych technikach kihon, zaprezentowali się zawodnicy KSW KYOKUSHIN podczas ćwiczeń na tarczach oraz 6-cio osobowa reprezentacja Klubu, przygotowująca się do udziału w zbliżających się listopadowych Mistrzostwach Europy w Belgradzie. Następnie nadeszła chwila przyjemności dla najmłodszych uczestników treningu. Po wspólnych zabawach integracyjnych wszyscy ustawili się do pamiątkowego zdjęcia. Na koniec na dużym ekranie został wyświetlony film przedstawiający historię KSW KYOKUSHIN, zdjęcia z obozów oraz walki turniejowe młodych zawodników.