Złoto dla Patryka Kuryłka

W rozegranych w ostatni weekend w Ożarowie Mazowieckim Mistrzostwach Polski juniorów w formule low kick kickboxerzy MKS Wicher Kobyłka zdobyli 2 medale. Mistrzem kraju w kat. -54 kg został Patryk Kuryłek, a brąz wywalczył w wadze do 60 kg Rafał Sitek.

Podopieczni Grzegorza Engela zaprezentowali się z bardzo dobrej strony. Rafał wygrał walkę ćwierćfinałową i zrezygnował z dalszego udziału w turnieju z uwagi na planowany na ten tydzień start w zawodach w Bośni i Hercegowinie, gdzie wystąpi jako reprezentant Polski w formule low kick.

Patryk Kuryłek pokonał jednogłośnie w finale dotychczasowego mistrza Polski Łukasza Łobodę (UKS Relaks Skarżysko Kamienna) i zdobył złoto. Zawody były oficjalną eliminacją do kadry Polski na Mistrzostwa Europy, które odbędą się w sierpniu 2015 roku w hiszpańskim San Sebastian.

? Jestem bardzo zadowolony z formy moich zawodników ? powiedział trener Engel.

? Przed nami bardzo intensywny okres startowy. Po powrocie z Bałkanów wybieramy się na Mistrzostwa Polski w full contact do Poznania. Gdzie wystąpią nasi juniorzy i ewentualnie Kamil Ruta, który przygotowuje się do kolejnej walki na gali DSF 18 kwietnia w Arenie Ursynów.