Złoto unihokeistów z Zielonki

W ubiegły weekend, w Zielonce odbył się Finał A Mistrzostw Polski Juniorów Starszych w unihokeju. O tytuł Mistrzów Polski rywalizowały cztery najlepsze drużyny ? MUKS Zielonka, ULKS Olimpia Łochów, UKS Absolwent Siedlec oraz Fenomen Babimost.

W piątek odbyło się uroczyste otwarcie, prezentacja drużyn i wspólne odśpiewanie Hymnu Narodowego. Następnie odbył się pierwszy mecz, pomiędzy MUKS Zielonka a UKS Absolwent Siedlec. Spotkanie zakończyło się bezsprzeczną wygraną naszych faworytów, z wynikiem 14:7. Jednak sobota była dniem bardzo dużych emocji. Jako pierwsi tego dnia rywalizowali ze sobą UKS Absolwent Siedlec i Fenomen Babimost.

Wszyscy czekali jednak na spotkanie MUKS Zielonka z ULKS Olimpią Łochów. Obie drużyny reprezentują wysoki poziom gry. Nie obyło się bez ekscesów ? sędziowie aż siedmiokrotnie nakładali kary na zawodników. Zaskoczeniem była także kara specjalna ? czerwona kartka dla trenera drużyny z Łochowa, który nader wybuchowo reagował na przebieg rozrywki. Do ostatniej minuty pomiędzy drużynami był remis. Konieczna była 10 minutowa dogrywka, w trakcie której zawodnik MUKS Zielonka zdobył złotą bramkę, czym zakończył spotkanie wynikiem 7:6.

W niedzielę odbyły się dwa mecze. ULKS Olimpia Łochów i UKS Absolwent Siedlec tu królowała seria rzutów karnych, efektem których Łochów pokonał drużynę z Siedlca. Ostatnim meczem było spotkanie finałowe MUKS Zielonka i UKS Fenomen Babimost. Zakończył się on wynikiem 6:4 dla Zielonki.

IV miejsce ? UKS Absolwent Siedlec, III ? UKS Fenomen Babimost, II i srebrny medal ? ULKS Olimpia Łochów, a złoto ? MUKS Zielonka! Marek Budziński, prezes Polskiego Związku Unihokeja oficjalnie zakończył Mistrzostwa Polski.

Rafał Deska z MUKS Zielonka, skomentował weekendowy turniej. ? Rozegraliśmy finał Mistrzostw Polski juniorów starszych w unihokeju. Piątkowy mecz zakończył się dla nas zwycięstwem 14-7. Sobotnie starcie z Łochowem to był zacięty mecz od samego początku. Błędy sędziów w obie strony i remis w regulaminowym czasie gry. Ostatni dzień był meczem o złoto. Rywale też nie odpuszczali i mecz stał na dobrym poziomie. Zawyła ostatnia syrena turnieju i na tablicy widniał wynik 6-4 dla MUKS ZIELONKA. Cała sala mogła posłuchać śpiewu nowych i starych mistrzów Polski ?Mistrz Mistrz Zielonka?. Chciałbym podziękować kibicom, którzy byli z nami do samego końca, choć w meczu sobotnim mogli w nas zwątpić. Mistrzostwa, były idealnie zorganizowane. Począwszy od widowiskowej inauguracji, poprzez liczne atrakcje dla kibiców np. pokaz karate w trakcie przerw i konkurs prowadzony na stronie MUKS Zielonka, w którym uczestnicy mogli wygrać ciekawe nagrody związane z klubem. Ale najważniejsza była rywalizacja sportowa. Reprezentantem powiatu wołomińskiego był MUKS Zielonka, pracujący pod okiem trenera Roberta Deski. Cieszymy się tym pierwszym miejscem.