Złoty i brązowy medal na Mistrzostwach Polski

W sobotę, 16 grudnia, w Koszalinie odbyły się XVIII Mistrzostwa Polski Juniorów Karate Kyokushin rozgrywane w ramach Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Patronat honorowy nad mistrzostwami objęli: Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego oraz Prezydent Miasta Koszalina. W turnieju wzięło udział 160 zawodników z ponad 50 klubów zrzeszonych w Polskim Związku Karate. W silnie obsadzonej ogólnopolskiej stawce zawodnicy Klubu Sportów Walki KYOKUSHIN zdobyli dwa medale.

Tytuł mistrza Polski w królewskiej kategorii super ciężkiej zdobył Krystian Tyszko, który po mocnych walkach pokonał przeciwników ze Szczecina, Ostrołęki i Bartoszyc.
W szczególności pojedynek finałowy Krystiana był bardzo zacięty, ponieważ o jego zwycięstwie decydowała dopiero druga dogrywka, która odbyła się po emocjonującym sprawdzaniu wagi najcięższych zawodników na turnieju. W ostatnim dodatkowym czasie walki Krystain wykazał się doskonałym przygotowaniem wytrzymałościowym i nie pozostawił wątpliwości do kogo będzie należał złoty medal i tytuł mistrza Polski na rok 2017/2018.
Brązowy medal w niższej kategorii wagowej zdobył Jakub Nejfeld Niestety Kuba po zwycięskiej walce z reprezentantem Świdnicy doznał lekkiej i nie groźnej kontuzji, ale ryzyko dalszych walk było zbyt duże, więc Kuba zakończył rywalizację
z brązowym medalem.
W turnieju rywalizowały także dziewczęta: Klaudia Brzozowska i Natalia Skrzeczkowska. Obydwie były mocno zmotywowane i stoczyły równe eliminacyjne pojedynki z zawodniczkami z Łomży, Sosnowca i Rzeszowa. Tym razem dziewczętom nie udało się stanąć na wymarzonym podium, ponieważ poziom rywalizacji w kategoriach kobiecych był bardzo wysoki. Miejmy nadzieje, że ich waleczna postawa oraz zaciętość przyniosą efekty w przyszłości. Więcej informacji i zdjęcia z turnieju na www.kswkyokushin.pl