Zwycięstwo Bankówki na rozpoczęcie ligi

W dniach 14 i 15 września w Zielonce w hali OKiSu odbyła się pierwsza kolejka rozgrywek. UKS Bankówka pod okiem trenerów Maćka Sieńko i Mateusza Antoniaka podejmowała wicemistrza Polski z ubiegłego sezonu ULKS Józefina.
Dreamteam z Zielonki kompletnie zaskoczył stylem gry i taktyką przyjezdnych  i przy gorącym dopingu publiczności. Po pierwszej tercji schodził do szatni z wynikiem 5:0. Jak się później okazało pierwsza tercja zdecydowała
o zwycięstwie całego spotkania. W kolejnych odsłonach Józefina grała wysokim presingiem natomiast Bankówka umiejętnie się broniąc wyprowadzała szybkie kontrataki odpowiadając na trafienia gości. Mecz zakończył się wynikiem 9:4 dla Zielonki co było dużą niespodzianką dla 250 kibiców zgromadzonych na zielonkowskiej hali. Zawodnikiem meczu został  z Zielonki Igor Grabowski,  a z Józefiny Oskar Nieskórski.
Sobotnie spotkanie niestety przebiegało już pod dyktando wicemistrzów Polski. To zespół Józefiny objął pierwszy prowadzenie i konsekwentnie je powiększał,  a drużyna gospodarzy goniła wynik. Zawodnicy Bankówki doprowadzili do remisu  i nawet wyszli jedną bramką na prowadzenie, lecz w końcówce spotkania zabrakło sił  i to drużyna z Józefiny świętowała zwycięstwo wygrywając spotkanie 7:6. Widać było, że podopieczni Marcina Łęckiego dobrze odrobili lekcje z piątkowego starcia. Zawodnikami meczu został z Zielonki Jan Rydzewski a z Józefiny Łukasz Kruk.
Przed młodą drużyną  z Zielonki jeszcze dużo pracy i dwa wyjazdowe spotkania do Łochowa i Gdyni. Trzymamy za nich kciuki i życzymy powodzenia!