Zwycięstwo Dolcanu Ząbki

murawa

Biorąc pod uwagę drużyny z Powiatu Wołomińskiego, w meczach rozegranych w ramach 23. kolejki rozgrywek IV ligi oraz ligi okręgowej wygrał zespół Dolcanu Ząbki, a porażki poniosły zespoły AP Marcovii Marki, Huraganu Wołomin i Bobra Tłuszcz. Natomiast w najbliższy weekend szykuje się gratka dla kibiców, tj. derby powiatu pomiędzy Huraganem i Dolcanem.

IV liga, grupa
mazowiecka (północ)

W górnej części tabeli, na najniższym stopniu podium, plasuje się Dolcan Ząbki. Piłkarze trenera Piotra Szczechowicza, z dorobkiem 40 punktów, ustępują jedynie Koronie Ostrołęka (41 pkt.) oraz Wiśle II Płock (43 pkt.). W ostatniej konfrontacji ligowej, 5. maja., ząbkowianie pokonali Mazura Gostynin 6:1. W najbliższy weekend, 12. maja o godz. 11.00, na stadionie przy ulicy Korsaka 4 w Wołominie odbędą się derby powiatu, w których Dolcan zmierzy się z Huraganem Wołomin.
Huragan Wołomin, z 28 punktami, zajmuje 11. pozycję. W niedawnym spotkaniu ligowym (5. maja), wołominianie ulegli na wyjeździe Masovii Mińsk Mazowiecki 2:0. Natomiast w najbliższą sobotę, jak już wcześniej wspomniano, drużyna trenera Andrzeja Grelocha będzie podejmowała Dolcan. Po meczu z Masovią Mińsk Mazowiecki trener Andrzej Greloch powiedział – W dzisiejszym spotkaniu zagraliśmy bez pauzującego za nadmiar kartek Rafała Wielądka i kontuzjowanego Dawida Gajewskiego i myślę, że ich nieobecność też miała wpływ na to, że w naszych akcjach ofensywnych brakowało nieco wykończenia. Natomiast z przebiegu meczu nie zasłużyliśmy na porażkę, byliśmy drużyną lepszą i moim zdaniem do przerwy powinniśmy prowadzić 3:0, bo Mazovia niczym nas nie zaskoczyła. W drugiej połowie trochę się to zmieniło, ale ogólnie był to pojedynek na zasadzie – kto pierwszy strzeli, ten zamuruje bramkę, ewentualnie może podwyższyć.

liga okręgowa,
grupa Warszawa I

AP Marcovia Marki, z dorobkiem 38 pkt., zajmuje 5. miejsce w tabeli. W ostatnim spotkaniu ligowym, 5. maja, ekipa trenera Macieja Wesołowskiego przegrała na wyjeździe z Hutnikiem Warszawa 3:0. W najbliższej, 24. kolejce (12 maja, godz. 15.00) markowianie będą podejmowali u siebie drużynę Olimpii Warszawa.
Bóbr Tłuszcz, który zgromadził 30 pkt., zajmuje 10. pozycję. Drużyna prowadzona przez Tomasza Wojdynę w ostatnią niedzielę uległa u siebie zespołowi Agape Białołęka Warszawa 1:4. W najbliższy weekend (12. maja) tłuszczanie zagrają na terenie rywala z Dębem Wieliszew.

Paweł Choim

Komentarze

komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.